Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Lake Ridden - poradnik do gry

Lake Ridden - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady na start | Podstawy Lake Ridden poradnik, solucja

W tej części poradnika znajdziesz kilka porad, które znacznie ułatwią ci rozgrywkę w grze Lake Ridden. Dzięki nim powinieneś poczuć się swobodniej eksplorując świat gry.

Sterowanie

Bohaterką gry kierujesz za pośrednictwem klawiszy W/S/A/D (ruchy: do przodu/wstecz/w lewo/w prawo) oraz myszką (widok). Możesz przyśpieszyć ruch sterowanej postaci przytrzymując klawisz lewy Shift. Wszystkie zebrane przedmioty można wyświetlić po naciśnięciu klawisza H. Pojawi się wtedy okno ekwipunku, a w nim wszystkie przedmioty oraz notatki.

Podpowiedzi

W grze nie istnieje poziom trudności. Możesz, więc uruchomić podpowiedzi jeśli tylko masz problem z daną zagadką. Wystarczy, że wciśniesz klawisz H, a potem przejdziesz do zakładki HINTS. Znajdziesz w niej kilka ważnych wskazówek. Ich liczba jest jednakże dość ograniczona. Pamiętaj, że nie wskażą Ci one dokładnego rozwiązania, a jedynie nakierują na możliwie rozwiązanie danej zagadki.

Nie zbaczaj ze ścieżki!

Jeśli interesuje cię tylko wątek fabularny, a nie szukanie znajdziek trzymaj się ścieżki. Jeśli z niej zboczysz możesz zabłądzić. Każdy ważny punkt fabularny w grze znajduje się koło ścieżki. Gra pozwala ci wchodzić na skały oraz góry. Jednak może to spowodować, że zgubisz drogę i nie będziesz mieć jak kontynuować wątku fabularnego.

Pilnuj zapisów gry

Gra Lake Ridden posiada jedynie automatyczny zapis stanu rozgrywki. Gracz nie możesz samodzielnie zapisać jej stanu. Lake Ridden zapisuje się automatycznie dopiero po dotarciu do kolejnej lokacji. Jeśli rozwiążesz parę zagadek, ale nie zmienisz lokacji, gra nie zapisze się i stracisz swój aktualny postęp.

Zapalaj lampy, świeczki i pochodnie

Rozwiązując skomplikowane zagadki można dość stracić orientację w świecie gry. Istnieje jednak opcja zapalenia znalezionych świeczek i pochodni. Ich sukcesywne zapalanie powinno pozwolić Ci uniknąć zbędnego chodzenia w te same miejsca.

Opcje dialogowe

W Lake Ridden, w paru sytuacjach będziesz musiał wybrać odpowiednie opcje dialogowe. Nie mają one jednak wpływu na fabułę gry. Aby wybrać odpowiedni dialog musisz kliknąć na cyfrę znajdującą się obok danej kwestii. Masz na to jednak tylko określony czas.