Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 5 - poradnik do gry

Far Cry 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko zdobywać punkty talentów w Far Cry 5? Far Cry 5 - poradnik, solucja

Punkty talentów to inaczej punkty rozwoju w grze Far Cry 5. Gromadzenie ich jest wymagane do odblokowywania nowych umiejętności (w grze nazywane są one talentami). Poniżej zamieściliśmy informacje jakie są główne metody pozyskiwania punktów talentów w Far Cry 5. Najlepiej zainteresować się nimi wszystkimi, dzięki czemu najlepsze talenty zdobędziesz już w początkowej fazie kampanii.

Uwaga - W grze Far Cry 5 nie zdobywa się klasycznych punktów doświadczenia. Zamiast tego z tytułu zaliczania misji czy pomagania niewinnym osobom w ramach dodatkowych aktywności otrzymuje się punkty ruchu oporu. Są one potrzebne do osłabiania działalności kultu w poszczególnych regionach i mają jedynie na celu odblokowywanie nowych misji fabularnych i przybliżanie bohatera do konfrontacji z poszczególnymi członkami rodziny Seedów.

Punkty talentów zdobywane dzięki zaliczaniu wyzwań

Zaliczanie wyzwań to zdecydowanie najlepsza metoda gromadzenia punktów talentów - Jak szybko zdobywać punkty talentów w Far Cry 5? - Far Cry 5 - poradnik do gry

Zaliczanie wyzwań to zdecydowanie najlepsza metoda gromadzenia punktów talentów. Wiele wyzwań nie jest trudnych, dzięki czemu szybko możesz się z nimi uporać. W zależności od poziomu skomplikowania i trudności danego wyzwania za zaliczenie go możesz otrzymać od 1 do 3 punktów talentów. Lista wyzwań jest do podejrzenia w jednej z zakładek menu bohatera (obrazek). Zainteresuj się w pierwszej kolejności następującymi wyzwaniami:

  1. Wyzwania zakładające używanie różnych broni - Są one wszystkie bardzo łatwe do zaliczenia. Musisz zabić od kilku do kilkudziesięciu przeciwników z użyciem konkretnej broni (np. strzelby). Po tym jak zdobędziesz daną broń (najlepiej odbierać je pokonanym przeciwnikom) atakuj dowolnych kultystów, np. z tych z posterunków albo napotykanych w losowych spotkaniach.
  2. Wyzwania zakładające używanie przedmiotów do rzucania - W tym przypadku jedynym utrudnieniem jest to, że bohater może przenosić bardzo ograniczoną liczbę np. granatów czy lasek dynamitu. Staraj się je na bieżąco zużywać i atakować w ten sposób większe grupy przeciwników. Nowe przedmioty do rzucania możesz odnajdywać w wielu obozowiskach i posterunkach. Ładunki wybuchowe możesz też samodzielnie wytwarzać.
  3. Wyzwania związane z polowaniami - Każdy gatunek dzikiej zwierzyny ma powiązane z nim jedno wyzwanie i zazwyczaj trzeba dokonać od jednego do kilku zabójstw. W pierwszej kolejności zajmij się tymi wyzwaniami, które są powiązane z często napotykanymi zwierzętami, np. ze skunksami, łosiami, indykami, niedźwiedziami, wilkami czy pumami.
  4. Wyzwania za trafienia w głowę, ciche eliminacje i rozjeżdżanie przeciwników pojazdami - Wszystkie te wyzwania są bardzo proste. Musisz jedynie często polegać na powiązanych z nimi akcjami, bo w każdym przypadku do wyeliminowania jest kilkadziesiąt osób żeby wyzwanie zostało oznaczone jako zaliczone.
  5. Wyzwanie uratowania 3 cywilów - Możesz je zaliczyć już po 1-2 losowych spotkaniach zakładających udzielenie pomocy niewinnym osobom więzionym lub transportowanym przez kultystów. Bardzo łatwo zdobędziesz dzięki temu 2 punkty talentów.
  6. Wyzwania specjalistów - Każdy z 9 specjalistów ma odrębne wyzwanie i wymuszają one żeby dany towarzysz zabił określoną liczbę wrogów. Staraj się je na bieżąco śledzić i po wypełnieniu założeń wyzwania dla aktualnego towarzysza przełączyć się na innego specjalistę, którą nie osiągnął jeszcze wymaganej liczby zabójstw.

Czasopisma o talentach

Podczas przemierzania świata w grze Far Cry 5 możesz natrafiać na czasopisma - Jak szybko zdobywać punkty talentów w Far Cry 5? - Far Cry 5 - poradnik do gry

Podczas przemierzania świata w grze Far Cry 5 możesz natrafiać na czasopisma. Podniesienie każdego z nich oznacza otrzymanie na stałe 1 punktu talentów. Przykładowe czasopisma prezentuje powyższy obrazek. Rozglądaj się za nimi przede wszystkim w skrytkach prepperskich, czyli w skrzyniach czy sekretnych obszarach, do których dociera się w ramach zaliczania misji z poszukiwań skarbów. Zadania te rozpoznasz po zielonej ikonie kryształu na mapie świata.

O skrytkach prepperskich możesz dowiadywać się dzięki eksploracji mapy lub od przepytywanych osób. Opisy questów poszukiwań skarbów znajdują się też w odrębnym rozdziale naszego poradnika.

Inne metody zdobywania punktów talentów

Są także inne metody pozyskiwania punktów talentów, przy czym nie gwarantują one takiej skuteczności w szybkim ich pozyskiwaniu jak opisane powyżej techniki. Możesz mianowicie zdobywać punkty talentów dzięki:

  1. Zaliczaniu wybranych misji gry. Są wtedy one dodatkową nagrodą oprócz otrzymania punktów ruchu oporu czy gotówki.
  2. Braniu udziału w zmaganiach w dodatkowym trybie o nazwie Far Cry Arcade.