Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Mapa świata - charakterystyka i omówienie Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

W poniższym rozdziale znajdziesz wskazówki dotyczące mapy świata.

Charakterystyka mapy

Świat gry podzielony jest na kilka regionów fabularnych, do których dostęp otrzymujemy podążając za głównym wątkiem opowieści. W pierwszych godzinach gry nasze pole działań ogranicza się jedynie do Obręczy w której Aloy się wychowała. Następnie mamy dostęp do całości ziem, które kontrolowane są przez plemiona Nora. Po ukończeniu określonych zadań otrzymujemy dostęp do całego obszaru świata, aczkolwiek nieznane tereny są pokryte na mapie mgłą. Możemy ją zniwelować odwiedzając wszystkie zakryte obszary, lub synchronizując dane z jednym z Żyrafów, które odpowiadają za określony rejon mapy.

Na mapie znajdziemy siedliska maszyn, osady zamieszkiwane przez ludzi a także rozmaite ruiny, które są pozostałością po dawnej cywilizacji. Na mapie oznaczono też strefy opanowane przez skażone maszyny, tereny łowieckie i obozy bandytów. Mapa posiada punkty interaktywne w postaci ognisk, do których możemy się przenieść dzięki szybkiej podróży, jeśli ognisko oznaczone jest na mapie zielonym kolorem (symbolizującym, że byliśmy w pobliżu).

U kupców spoza obręczy możemy nabyć mapki zintegrowane z mapą świata. Dzięki nim będziemy mogli poznać zbliżoną lokalizację Widokówek, Starożytnych naczyń, Metalowych Kwiatów i Banuckich figurek. Podczas eksploracji trafimy też na rozmaite notatki powiązane z dawną cywilizacją, aczkolwiek nie są one oznaczone na mapie przez twórców i nie możemy w żaden sposób w to ingerować (np. kupujące mapę od jakiegoś kupca).

Omówienie w poradniku

1 - Horizon Zero Dawn: Mapa świata - charakterystyka i omówienie - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

1. Obręcz i Diable pragnienie

2. Diabli Smutek i tereny Banuków

3. Tereny graniczne Nora

4. Słoneczne stopnie i wschodnie Oseram

5. Rdzawe Pustkowie i zachodnie Oseram

6. Miedziowa Dal

7. Południk i okolice

Z uwagi na wielkość mapy, do jej omówienia niezbędne było podzielenie jej na mniejsze obszary. Każdy z nich został szczegółowo opisany pod kątem zadań, które możemy tam rozpocząć lub zrealizować.