Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Just Cause 3 - poradnik do gry

Just Cause 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Podstawy w Just Cause 3 poradnik Just Cause 3

Porady ogólne

1. Postaraj się jak najszybciej wykonać kilka pierwszych wyzwań, które uda ci się odblokować. Nabicie nawet kilku "gwiazdek" w każdym z nich pozwala na odblokowanie MODów, które znacznie ułatwią twoją rozgrywkę. Warto szczególnie zwrócić uwagę na:

  1. Mody Zniszczenia (Destruction) - otrzymanie 3 trybików w tym wyzwaniu pozwoli ci rzucać granaty, które wybuchają po kontakcie z czymkolwiek, a 5 trybików zwiększy ilość granatów do 4.
  2. Mody Ładunków Wybuchowych (Explosives) - otrzymanie 3 trybików pozwoli na zwiększenie ilości przenoszonych materiałów wybuchowych do 4.
  3. Mody Uwięzi (Tether) - 3 trybiki zwiększą ilość linek, które możesz naraz wykorzystać do podczepienia, z 2 do 4.
  4. Mody Podróży (Traversal) - 3 trybiki pozwolą ci na uzyskanie przyspieszenia podczas wciągania się na lince.
  5. Mody Pojazdów Lądowych (Land Vehicle) - 3 trybiki dodadzą do pojazdów dostarczanych przez rebeliantów nitro, pozwalające na chwile zwiększyć prędkość samochodów.

2. Wykorzystuj linki podczas walki. Dzięki nim możesz podpiąć śmigłowiec do skały, a naprężenie linki spowoduje, że ten z hukiem uderzy w zbocze, powodując efektowną eksplozję.

3. Linki nadają się także doskonale podczas odbijania miast, do niszczenia obiektów "po cichu". Szczególnie przydaje się to podczas destrukcji billboardów - wystarczy podczepić linkę i ją naprężyć, a znak uderzy o ziemie.

4. Do cichego oswobadzania miast przydają się także materiały wybuchowe, gdyż wrogowie będą cię ignorować do momentu, aż zaczniesz strzelać. Podczep je, np. do pomnika, czy głośników propagandy, a następnie wysadź, będąc w bezpiecznej odległości. Pamiętaj jednak, by nie podczepiać ładunków, gdy jesteś w zasięgu widzenia wroga - na ekranie pojawi się wtedy stosowna ikona.

5. Przed rozpoczęciem misji zawsze uzupełniaj zapas amunicji. Tyczy się to także (i przede wszystkim) odbijania baz wroga. Trafisz tam na dziesiątki, jeśli nie setki wrogów, którzy używają każdego możliwego sprzętu, by się ciebie pozbyć. Wystrzelenie kilku rakiet czy granatów może wywołać reakcję łańcuchową, która zrówna z ziemią pół bazy wroga, ułatwiając ci zadanie.

6. Przetestuj wszystkie dostępne w grze bronie - nie ma tutaj "tej najlepszej", każda przydaje się podczas innego rodzaju starć.

7. Gdy zamierzasz przejąć bazę wojskową wroga, wybierz się tam w śmigłowcu, którego siła ognia potrafi zrównać z ziemią całą bazę w przeciągu sekund. Uważaj jednak, by nie znaleźć się za blisko stanowisk przeciwlotniczych (SAM) wroga, gdyż bardzo szybko się z tobą rozprawią.

8. Uważaj na snajperów. Gdy na ekranie pojawia się zielona bądź czerwona linia lasera, nie pozostawaj w bezruchu, gdyż mierzy do ciebie strzelec wyborowy. Trafiony strzał wytrąci cię z równowagi i zabierze sporo zdrowia, co może zakończyć się błyskawiczną śmiercią.

9. Podczas oswabadzania miast i baz wojskowych zwracaj uwagę na komunikaty, które otrzymujesz przez radio - często dotyczą one możliwości pomocy ze strony rebeliantów, gdy tylko spełnisz określone kryteria. Mogą nimi być otwarcie bramy do bazy, czy zniszczenie stanowisk przeciwlotniczych. Pomoc towarzyszy odwróci uwagę części żołnierzy wroga, ułatwiając ci znacznie zadanie.

10. Naucz się dobrze posługiwać linką, spadochronem i kombinezonem do latania. Są to twoje podstawowe narzędzia służące do przemieszczania się po mapie, a mimo faktu, iż nie są tak szybkie jak, na przykład, lot odrzutowcem, odpowiednie opanowanie ich pozwoli ci poruszać się niewiele wolniej, mając przy tym znacznie większą kontrolę.

11. Wykorzystuj teren i otaczające cię przedmioty. Podpięcie wybuchowej beczki do wieży obserwacyjnej, a następnie napięcie jej spowoduje, że wróg stojący na niej szybko przywita się z ziemią. Linek można używać też do walki z pojazdami naziemnymi (co przydaje się podczas misji ucieczkowych) - wystrzel linkę w samochód, a następnie podepnij ją do podłoża, a rozpędzony wróg pozna czym jest przeciążenie na własnej skórze.

12. W miarę wykonywania misji kampanii odbijaj bazy wojskowe wroga. W zamian za to oferują one potężne bronie i pojazdy, które na dalszym etapie rozgrywki są praktycznie niezbędne, by bez frustracji móc mierzyć się z nieprzyjacielem.

13. Jeśli nie możesz zgubić pościgu (np. natrętnych śmigłowców), spróbuj zlokalizować najbliższy klasztor. Rozmowa z księdzem pozwoli ci pogonić czas o kilka godzin, a wrogowie przestaną cię po tym szukać.

14. Przydatne może okazać się oswobodzenie kilku kluczowych baz wojskowych przeciwnika, w celu odblokowania bardzo mocnych i skutecznych broni i pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje wyrzutnia rakiet Pijawka, która jest kilkukrotnie skuteczniejsza od zwykłej wyrzutni rakiet czy granatów. Szczegóły odnośnie tego, gdzie odblokować co znajdziesz w rozdziale "Wyposażenie".

15. Pamiętaj, iż możesz uzupełnić amunicję w jednej broni przy pomocy innej. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy używasz jeszcze nie odblokowanej broni specjalnej (np. wspomniana wyżej Pijawka), a chcesz uzupełnić do niej amunicję - wystarczy zamówić zrzut (bądź znaleźć szafkę z amunicją) jakiejkolwiek wyrzutni rakiet, by móc łatwo się zaopatrzyć. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku pozostałych typu broni.