Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Just Cause 3 - poradnik do gry

Just Cause 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 poradnik Just Cause 3

Unikalne bronie

Już od samego początku gry masz dostęp do nienajgorszych broni, które znajdziesz w zielonych szafkach znajdujących się na terenie m. in. baz wojskowych, czy posterunków policji. Część z nich będzesz mógł również od razu "zamówić", korzystajć ze Zrzutów powstańczych. Najlepsze giwery, siejące prawdziwe spustoszenie, zdobędziesz jednak po wypełnieniu określonych warunków - zebraniu części do broni, odbiciu konkretnej bazy czy wykonaniu zadania fabularnego.

Poniższa lista prezentuje bronie, które przed możliwością wykorzystania w Zrzutach powstańczych należy odblokować.

Wyrzutnie rakiet

UVK - 13 - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

UVK - 13

Standardowa wyrzutnia, wystrzeliwuje pojedynczą rakietę. Przydatna w początkowych etapach gry, szczególnie przeciwko lekko opancerzonym pojazdom bojowym.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Vigilator Sud w Insula Fonte, w prowincji Sirocco Sud.

Koordynaty bazy: 38.428N, 41.598E

PIJAWKA - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

PIJAWKA

Pozwala na namierzanie kilku celów (maksymalnie do 8!), w które następnie wystrzeliwane jest osiem małych rakiet. Idealna broń na większe grupki przeciwników lub średniej wielkości obiekty wojskowe w bazach, zgrupowane blisko siebie. Uważaj jednak używając tej broni na zamkniętej przestrzeni - po wystrzeleniu pocisk potrzebuje ok. sekundy, po której rozszczepi się na mniejsze rakiety. Jeśli wystrzelisz ją za blisko przeszkody, może wybuchnąć zanim się rozłączy.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Cava Geminos Nord w Insula Striate, w prowincji Rocca Blaud.

Koordynaty bazy: 48.026N, 33.954E

CAPSTONE HYDRA - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

CAPSTONE HYDRA

Wyrzutnia pozwalająca wystrzelić pięć pocisków jednocześnie. Świetnie nadaje się do likwidowania helikopterów oraz czołgów, a w bazach wojskowych ułatwia niszczenie naprawdę sporych obiektów. Z dużej odległości skuteczna w niszczeniu mniejszych, rozproszonych celów - rakiety obejmą swoim zasięgiem spory teren.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Cava Grande w Insula Striate, w prowincji Prospere.

Koordynaty bazy: 45.651N, 40.622E

Granatniki

CS NEGOCJATOR - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

CS NEGOCJATOR

Jest to standardowy granatnik, dobry do eliminowania kilku przeciwników jednocześnie. Sprawdzi się również w starciu ze słabo opancerzonymi wozami bojowymi oraz w przypadku niszczenia średnich obiektów wojskowych. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na celownik przy prowadzeniu ostrzału z dużego dystansu - im cel dalej, tym celownik musi zostać podniesiony wyżej, by granat trafił.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Le Galera, w Insula Fonte, w prowincji Sirocco Sud.

Koordynaty bazy: 36.931N, 44.260E

UPU-210 - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

UPU-210

Broń ta pozwala na wystrzelenie 6 granatów na raz, zużywając jedynie jeden pocisk. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy wrogowie czy konstrukcje które chcesz zniszczyć rozsiane są blisko siebie - jeden celny granat i wszystko obejmie olbrzymia eksplozja. Granatnik ten doskonale nadaje się do walki z ciężko opancerzonymi pojazdami i helikopterami - jeden pocisk wystrzelony ze średniego dystansu załatwi każdy wehikuł.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą wojskową Espia Bassa, w Insula Dracon, w prowincji Petra.

Współrzędne bazy: 42.031N, 36,760E

Snajperki

USV-45 SOKÓŁ - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

USV-45 SOKÓŁ

Broń snajperska, umożliwiająca zdejmowanie celów z daleka. Może przydać się w sytuacjach, gdy nie możesz dostać się do danego miejsca, aby z odległości wyeliminować cel/przeciwnika.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Vigilator Nord w Insula Fonte, w prowincji Plagia.

Koordynaty bazy: 42.277N, 45.037E

CS110 ARCHANGEL - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

CS110 ARCHANGEL

Mocniejsza wersja karabinu snajperskiego, posiada mniejszy odrzut. Pozwala także strzelać na większe odległości, kosztem niewielkiego spadku szybkostrzelności. Zabójcza broń, doskonała do niszczenia odległych, średniej wielkości obiektów, w miasteczkach czy bazach wojskowych. Dzięki niej można także niszczyć wrogie pojazdy, wozy opancerzone a nawet śmigłowce - wystarczą na to 2-3 strzały.

Sposób odblokowania: przejmij kontrolę nad bazą Espia Alta w prowincji Capite Est.

Koordynaty bazy: 43.803N, 36.284E

FOW

DIONIZOS PLDS-H - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

DIONIZOS PLDS-H

Broń, która pozwala ci wezwać nalot powietrzny na wskazany cel. Po kilku sekundach namierzania danego punktu, na niebie pojawi się odrzutowiec, który zrzuci ładunek bomb na wskazany teren, niszcząc wszystko, w co trafi. Broń ta doskonale sprawdza się podczas przejmowania baz wojskowych, gdzie jest sporo do niszczenia, a podejście śmigłowcem jest ciężkie z uwagi na obronę przeciwlotniczą.

Sposób odblokowania: ukończenie misji Rakietowy Kowboj.

THUNDERBIRD - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

THUNDERBIRD

Kolejna specjalna broń, której działanie diametralnie różni się od pozostałych. Pozwala ona wystrzelić coś w rodzaju ładunku plazmy, który pozwala wyłączać tarcze Bavarium, która chroni niektóre pojazdy wroga (znane z kilku misji). Oprócz tego zadaje ona olbrzymie obrażenia wrogim pojazdom - jeden strzał wystarczy, by zniszczyć praktycznie wszystko. Nie nadaje się za to do walki z piechotą wroga.

Sposób odblokowania: ukończenie misji Zaplątani w błękicie.

M488 - Unikalne bronie | Wyposażenie w Just Cause 3 - Just Cause 3 - poradnik do gry

M488

Najbardziej przegięta broń w całej grze. Jej działanie można po prostu streścić jako "przenośna wyrzutnia mini-głowic nuklearnych". Nie używa ona co prawda pocisków nuklearnych, a bawarium, jednak efekt jest podobny - wszystko (konstrukcje, czołgi, śmigłowce), co znajdzie się w promieniu kilkunastu metrów od miejsca uderzenia zostanie zniszczone.

Broń ta doskonale nadaje się do wyzwalania baz, miast i osad - jeden dobrze wymierzony pocisk potrafi zrównać z ziemią kilkanaście celów, a niektóre posterunki da się przejąć odpalając jedynie jedną rakietę. O uzupełnianie amunicji tez nie ma się co bać, gdyż broń jest kompatybilna z wyrzutniami rakiet, przez co często zdarza się, że wyczyści się całą bazę, a następnie uzupełni amunicję w jednej z dostępnych tam szafek.

Uważaj jednak, by nie odpalać rakiet, gdy znajdujesz się blisko od celu - potrafi ona ostro zranić Rico. Warty uwagi jest też fakt, iż pocisk leci w linii prostej przez kilka sekund, a następnie opada niczym granat.

Sposób odblokowania - ukończenie misji Niszczyciel Światów.

Egzotyki

Aby odblokować bronie z tej kategorii musisz odnaleźć części do nich lub grobowce (oba te elementy składają się na "Znajdźki").

Rewolwer CS44 PEACEBRINGER - odszukaj 14 części klasyka w regionie Insula Dracon.

Strzelba U-24 ZABIJAK - odszukaj 18 części klasyka w regionie Insula Fonte.

Moździerz URGA STUPKA-210 - odszukaj 23 grobowce w regionie Insula Striate.