Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 poradnik Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I

Dom aukcyjny - Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Dom aukcyjny

Jest to kolejne zadanie główne zaraz po Miłe złego początku (Evil's Soft First Touches), otrzymywane wraz z Hulaj dusza! (Dead Man's Party) (kolejność wykonywania dowolna). Udaj się do Oxenfurtu do domu aukcyjnego (M1,3).

Uwaga - koniecznie przynieś ze sobą sporo pieniędzy. Szczególnie przydatne może być 1000 koron, na zakup schematów kolekcjonerskiego rynsztunku wiedźmińskiego szkoły Żmii, oraz około 500, by wygrać inne przedmioty (dwa) związane z zadaniami pobocznymi.

Yaromir - Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Yaromir

Gdy znajdziesz się na piętrze w sali bankietowej możesz porozmawiać z trójką ludzi, by zdobyć przydatne informacje. Rozmowa z Yaromirem, jeśli wskażesz prawidłowy obraz - a jest nim portret mieszczanina - powie ci, abyś zakupił na aukcji portret van Rogha, który możesz sprzedać ze znacznym zyskiem u kupca w Novigradzie (Zadanie Kolekcjoner (Avid Collector)) Jeśli chcesz zarobić na nim więcej (kupić go taniej) nie mów o nim Vimmiemu, gdyż będzie o niego walczył w licytacji.

Hrabina Mignole - Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Hrabina Mignole

Hrabina Mignole podczas rozmowy okaże się kolekcjonerką wiedźmińskiego ekwipunku - możesz u niej zakupić cztery elementy rynsztunku szkoły żmii: rękawice, pancerz, spodnie oraz buty. Koszt zakupu zestawu to ok. 1000 koron. Możesz pociągnąć rozmowę dalej, by zdobyć trochę dodatkowego doświadczenia.

Hilbert - Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Hilbert

Hilbert to ostatni z opcjonalnych rozmówców. Jest to zapalony gracz w Gwint, możesz założyć się z nim o kwotę 250 koron, jeśli jesteś pewny siebie. Nagrodą jest również karta (Gaunter O'Dimm). Talia przeciwnika to Cesarstwo Nilfgaardu.

Po zakończeniu opcjonalnych aktywności lub bezpośrednim przejściu do sedna - rozpocznie się aukcja. Możesz wtedy podczas dialogu pożyczyć od Vimmiego 100 koron, lecz jeśli mu powiesz, że nie bierzesz udziału w licytacji - tak się stanie i nie będziesz mógł zdobyć żadnego przedmiotu. Aukcja wg kolejności i cen przebiega następująco:

  • Mosiężna figurka ptaka - 300 koron (wartość 150 koron, związana z zadaniem Mroczne dziedzictwo (A Dark Legacy)),
  • Obraz van Rougha - 60 koron (jeśli nie powiedziałeś o nim Vivaldiemu - 20 koron) (wartość 150 koron, związane z zadaniem Kolekcjoner (Avid Collector)),
  • Okulary Profesora - 350 koron (uwaga - Geralt może je nosić).

Po aukcji możesz pogadać z Borsodim, jednak jakkolwiek prowadzona rozmowa poskutkuje wyrzuceniem cię z budynku i walką na pięści z dwoma strażnikami (poziom 33). Po rozmowie na zewnątrz z nieznajomym zakończysz zadanie nagradzane doświadczeniem i otrzymasz zadanie Kolekcjoner (Avid Collector), jeśli zakupiłeś obraz Van Rougha na aukcji.

Zielarz w pobliżu Oxenfurtu - Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I | Zadania główne | Wiedźmin 3 - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Zielarz w pobliżu Oxenfurtu

W kolejnym celu musisz skierować się do zielarza w pobliżu Oxenfurtu. Przed chatą znajdziesz trzech strażników (poziom 33) niezbyt przyjaźnie nastawionych - natychmiast cię zaatakują.

Po rozmowie z niziołkiem-handlarzem zostaniesz zaprowadzony do piwnicy, gdzie ujawnione ci zostaną szczegóły kolejnych pod-zadań wymaganych do ukończenia, aby móc przeprowadzić złożony napad. Polegają one na zwerbowaniu pomocników do rabunku. Zostały one szczegółowo opisane w kolejnych rozdziałach.