Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Adventure Mode Don't Starve poradnik

Adventure Mode to specjalny tryb gry, który uruchamia się po przejściu przez tzw - Dont Starve: Adventure Mode - Dont Starve - poradnik do gry

Adventure Mode to specjalny tryb gry, który uruchamia się po przejściu przez tzw. Maxwell's Doors. Przygoda polega na zaliczeniu maksymalnie 5 światów, tworzonych z puli 6 różnych typów. Zaczynając Adventure Mode należy wiedzieć, że:

1. Umierając w Adventure Mode nasz bohater zostaje ponownie przeniesiony do świata z drzwiami. Jeśli przejdzie przez nie ponownie, tryb przygody rozpoczyna się zupełnie od początku.

2. Aby zaliczyć jakiś świat, należy zbudować specjalna maszynę złożoną z 4 porozrzucanych po krainie przedmiotów: Crank Thing, Box Thing, Metal Potato Thing oraz Ring Thing. Gdy zbierzesz je wszystkie umieść ja na Wooden Thing, a stworzyć portal, który przeniesie cię do kolejnego świata.

3. Po teleportowaniu się do nowego świata obok postaci pojawi się Divining Rod. Ta przenośna maszyna pozwala na wykrywanie Things (np. Box Thing), wysyłając tym większe fale, im bliżej znajduje się przedmiot.

4. Przechodząc między światami postać może zabrać ze sobą tylko 4 przedmioty. Wszystkie pozostałe należy wyrzucić przed teleportacją.

5. Przechodząc przez Maxwell's Doors nasza postać odzyskuje wszystkie swoje statystyki takie jak zdrowie fizyczne czy psychiczne, ale nie dzieje się to podczas teleportowania się między światami.

Porady ogólne

1 - Dont Starve: Adventure Mode - Dont Starve - poradnik do gry

1. Ponieważ statystyki nie regenerują się podczas przechodzenia między światami, zawsze powinieneś uzupełnić je do maksymalnego poziomu zanim się teleportujesz. Warto w tym celu skorzystać z garnków do gotowania (Crock Pot).

2. Podczas Adventure Mode nie warto budować bardzo dużych obozowisk. Twoim celem powinno być jak najszybsze znalezienie niezbędnych składników i teleportacja do kolejnego świata.

3. Bardzo przydatnym przedmiotem, który powinieneś zabierać do każdego kolejnego etapu jest Walking Cane. Przyspiesza on prędkość poruszania się bohatera i może służyć jako nieniszcząca się broń. Najłatwiej stworzyć go w świecie The King of Winter, gdyż wymaga Walrus Tusk, który wypada z martwego MacTuska. Przeciwnik ten pojawia się wyłącznie zimą. Więcej informacji na jego temat znajdziesz w dziale "Bossowie".

4. Po drugim świecie zaczynają pojawiać się forty świń, które pełne są agresywnych zwierząt. Należy być bardzo ostrożnym w ich okolicy i warto uzbroić się w młotek (Hammer). Przyda się on do niszczenia świńskich pochodzi, z których powstają nowi wrogowie.

5. W Adventure Mode możesz natrafić na przejścia zablokowane przez czarne obeliski. Wyglądają one identycznie jak te stojące przy świńskim królu. Aby przejść na drugą stronę będziesz musiał obniżyć swój poziom zdrowia psychicznego poniżej 30 punktów, narażając się tym samym na ataki halucynacji.

Wes

Podczas Adventure Mode możesz odblokować specjalną postać mima o imieniu Wes - Dont Starve: Adventure Mode - Dont Starve - poradnik do gry

Podczas Adventure Mode możesz odblokować specjalną postać mima o imieniu Wes. Znajdziesz ją obok dwóch rzeźb przedstawiających Maxwella, które losowo pojawiają się w różnych światach. Aby uwolnić nieszczęśnika, zniszcz kilofem oba monumenty, a następnie pokonaj oddziały atakujących cię Clockwork Bishop oraz Clockwork Kinight. Gdy ostatni przeciwnik zginie, odzyskasz utracone wcześniej zdrowie psychiczne i odblokujesz dostęp do uratowanej postaci.