Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Nowe przedmioty | Ruiny Don't Starve poradnik

Nowe przedmioty

1)Thulecite - jest to materiał, który spotkasz tylko w ruinach. Jest niezbędny do wytworzenia takich przedmiotów jak przykładowo: Lazy Forager's Amulet (amulet leniwego plądrownika), czy Thulecite Suit(pancerz Thulecite), Thulecite Club (pałka Thulecite). Pozyskasz je z Ancient Statue (antyczny posąg), Antic Head Statue (antyczna głowa posągu). Kiedy rozbijesz młotem Relics (relikt) jest szansa na to, że wejdziesz w posiadanie Thulecite.

Dzięki tym posągom zdobędziesz Thulecite - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry

Dzięki tym posągom zdobędziesz Thulecite.

2) Slurper Pelt (skóra Slurpera) - wejdziesz w jej posiadanie, zabijając Slurpera. Przyda się do skonstruowania Belt of Hunger (pas głodu).

3)Green Gem(zielony kryształ) - znajdziesz go tylko w ruinach. Stworzysz za jego pomocą Construction amulet (amulet konstruowania) i Deconstraction Staff (laska dekonstrukcji). Za jej pomocą dokonasz dzieła zniszczenia przedmiotów i konstrukcji.

4)Lichen (porost) - rośnie tylko w ruinach.

5)Relics (relikty) - da się je zniszczyć. Zdobędziesz w ten sposób kamienie (Rocks) i czasem Thulecite.

6)Night Lights (koszmarne światła) - znajdziesz je tylko w ruinach. Jeśli poziom energii magicznej w ruinach rośnie, otwierają się i świecą silnym światłem. Pamiętaj, że bardzo szybko obniżają poziom zdrowia psychicznego.

Gdy Nightmare Lights świecą silnym światłem, uważaj na halucynacje - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry

Gdy Nightmare Lights świecą silnym światłem, uważaj na halucynacje.

7)Ancient Pseudoscience Station (starożytna pseudonaukowa stacja) - występuje tylko w ruinach. Zapewnia dostęp do zakładki Ancient(starożytne). Umożliwi Ci dostęp do wielu przedmiotów. Możesz oczywiście ją zniszczyć za pomocą młota (Hammer). Przy każdej takiej próbie, pojawią się losowe przedmioty lub potwory. Gdy ją zobaczysz pierwszy raz będzie popsuta.

Tak wygląda uszkodzona pseudonaukowa stacja. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Tak wygląda uszkodzona pseudonaukowa stacja.

Do jej naprawy potrzebujesz 6 Thulecite.

Naprawiona pseudonaukowa stacja prezentuje się okazale. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Naprawiona pseudonaukowa stacja prezentuje się okazale.

8) Pillars(kolumny) - występują tylko na terenie ruin.

9) Ornate Chests (bogato zdobione skrzynie) - występują tylko na terenie ruin. Znajdziesz je blisko pajęczyny. Próbując ją otworzysz, przygotuj się na potyczkę z wrogami. Nagroda jest warta zachodu. Możesz wejść w posiadanie np. : Thulecite, Nightmare Fuel, kryształów w różnych kolorach.

10)Thulecite Walls (mury Thulecite) - Podobne do zwykłych murów, ale nie możesz ich sam wybudować. Możesz je napotkać tylko w ruinach. Można je reperować, ale nie przy pomocy Thulecite.

Thulecite walls możesz niszczyć - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry

Thulecite walls możesz niszczyć.

11) Wild Pond (dziki staw) - znajdziesz go pod ziemią, w ruinach. Możesz w nim łowić ryby.

12)The Pick/Axe (połączenie topora z kilofem). Możesz go użyć do rozwalania skał, jak i rąbania drzew. Do jego stworzenia potrzeba: 1 Luxury Axe (luksusowy topór), 1 Opulent Pickaxe(luksusowy kilof) i 2 Thulecite.

To narzędzie ułatwi CI życie. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
To narzędzie ułatwi CI życie.

13)Magiluminesense (żółty amulet) - jest źródłem światła i sprawia, że zdrowie psychiczne rośnie szybciej. Potrzebujesz do jego konstrukcji: 2 Thulecite, 3 Nightmare Fuel i 1 Yellow Gem(żółty kryształ).

To całkiem przydatny amulet. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
To całkiem przydatny amulet.

14)The Lazy Explorer (laska leniwego odkrywcy) - umożliwia teleportację w dowolne miejsce, przy pomocy prawego przycisku myszy. Nie ma jednak róży bez kolców, każda teleportacja zmniejsza zdrowie psychiczne. Do wytworzenia potrzebujesz: 1 Walking Cane(laska chodzenia), 2 Orange Gem i 2 Nightmare Fuel.

Użycie jej daje fajny efekt, musisz sam spróbować. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Użycie jej daje fajny efekt, musisz sam spróbować.

15)Construction Amulet (amulet konstruowania) - do jego stworzenia musisz mieć: 2 Thulecite, 3 Nightmare Fuel, 1 Green Gem. Powoduje on, że ulega zmniejszeniu ilość materiałów potrzebnych do wytworzenia przedmiotu. Dzięki niemu twoje zdrowie psychiczne wzrasta.

Dzięki niemu, zaoszczędzisz sporo surowców. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Dzięki niemu, zaoszczędzisz sporo surowców.

16) Thulecite Medallion (medalion Thulecite) - za jego pomocą zmierzysz poziom energii magicznej w ruinach. Pamiętaj, że nie potrzebujesz do jego wytworzenia naprawiać pseudonaukowej stacji. Dzięki niemu zorientujesz się, kiedy posągi i światła zaczną świecić w charakterystyczny sposób, a tym samym, kiedy zaatakują Cię potwory. Do jego stworzenia potrzeba: 2 Nightmare Fuel i 2 Thulecite.

Nosząc go przy sobie bez problemu przewidzisz nadciągające niebezpieczeństwo. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Nosząc go przy sobie bez problemu przewidzisz nadciągające niebezpieczeństwo.

17)Thulecite Suit (pancerz Thulecite) - prawie w pełni chroni przed obrażeniami fizycznymi. Bardzo dobry pancerz. Odnawia zdrowie psychiczne. Do jego wytworzenia potrzebujesz 6 Thulecite i 4 Nightmare Fuel.

Jeden z lepszych pancerzy w grze. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Jeden z lepszych pancerzy w grze.

18)Thulecite Club (pałka Thulecite) - do jej stworzenia musisz mieć: 3 Living Log, 4 Thulecite i 4 Nightmare Fuel. Jest to bardzo dobra broń, atakując za jej pomocą, może pojawić się Shadow Tentacle(macka cienia). Wrogowie znajdujący się w pobliżu zostaną przez nią zaatakowani.

Mając ją w swoim ekwipunku nie straszni Ci są żadni wrogowie. - Dont Starve: Nowe przedmioty | Ruiny - Dont Starve - poradnik do gry
Mając ją w swoim ekwipunku nie straszni Ci są żadni wrogowie.