Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Interface Don't Starve poradnik

Interface

1 - Dont Starve: Interface - Dont Starve - poradnik do gry

1. Pasek tworzenia przedmiotów - tutaj znajdziesz wszystkie przedmioty, które możesz stworzyć, wraz z opisem potrzebnych surowców.

2. Ekwipunek - na dole ekranu znajduje się ekwipunek bohatera. Trzy ostatnie ikony z prawej strony, to miejsce na przedmioty, w które obecnie wyposażona jest postać (prawa ręka, tors oraz głowa).

3. Przyciski nawigacji - mapa, pauza oraz strzałki służące do obracania kamery.

4. Wskaźnik głodu -Jeśli wskaźnik głodu stanie się pusty, nasz bohater zacznie tracić punkty zdrowia. Uzupełniaj go jedząc jagody, mięso czy wyhodowane warzywa. Gotowane pożywienie zawsze skuteczniej zabija głód. Żołądek opróżnia się wraz z upływem czasu.

5. Wskaźnik zdrowia psychicznego - Jeśli wskaźnik spadnie poniżej pewnego poziomu nasz bohater zacznie słyszeć szepty oraz widzieć różnego rodzaju zjawy. Aby do tego nie dopuścić, należy unikać jedzenia mięsa, zielonych grzybów oraz spania pod gołym niebem bez śpiwora. Poziom zdrowia psychicznego spada wraz z upływem czasu. Więcej na jego temat znajdziesz w dalszej części rozdziału.

6. Wskaźnik zdrowia fizycznego - jeśli spadnie do zera, nasza postać umiera. W odróżnieniu od głodu i zdrowia psychicznego, poziom zdrowia nie spada wraz z upływem czasu. Zdrowie tracimy tylko wtedy, gdy otrzymujemy obrażenia, głodujemy lub jemy nieodpowiednie potrawy. Możemy je uzupełnić dobrze się odżywiając lub stosując odpowiednie leki.

7. Zegar - tarcza zegara podzielona jest na trzy części, które oznaczają różne pory dnia: żółtą (dzień), czerwoną (wieczór) oraz granatową (noc). Dodatkowo na zegarze wyświetlana jest ilość dni, które udało nam się przetrwać, a po lewej znajduje się obręcz przedstawiająca aktualną fazę księżyca.