Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Taktyka | Walka Don't Starve poradnik

Taktyka

Gdy już ubierzemy się odpowiednio, przyjdzie pora na obranie najlepszej taktyki walki - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Gdy już ubierzemy się odpowiednio, przyjdzie pora na obranie najlepszej taktyki walki. Przede wszystkim zawsze staraj się walczyć z pojedynczymi przeciwnikami. Jeśli jacyś wrogowie występując w grupach, spróbuj odciągnąć pojedynczą sztukę od stada i zabić ją szybko, zanim nadejdą pozostałe bestie.

Broń biała

Walka z pojedynczym stworem jest szczególnie prosta, jeśli jest on wrażliwy na ogłuszenie - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Walka z pojedynczym stworem jest szczególnie prosta, jeśli jest on wrażliwy na ogłuszenie. Oznacza, to że każdy zadany mu cios resetuje wykonywany przez niego atak. Tym samym stale atakując bestie, uniemożliwiamy jej wszelką obronę i nie narażamy się na żaden niebezpieczny kontratak. Niestety w ten sposób zabijemy tylko najsłabszych przeciwników. Silniejsze stwory są odporne na ogłuszenie, więc trzeba przeciwko nim zastosować nieco inne metody.

Pierwsza z nich wykorzystuje broń białą i polega na odbieganiu od wroga tuż przed zadaniem przez niego ciosu, a następnie wyprowadzaniu szybkiego kontrataku, jak tylko bestia trafi w pustkę - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Pierwsza z nich wykorzystuje broń białą i polega na odbieganiu od wroga tuż przed zadaniem przez niego ciosu, a następnie wyprowadzaniu szybkiego kontrataku, jak tylko bestia trafi w pustkę. Metoda ta jest skuteczna, lecz nie należy do najbezpieczniejszych. Wystarczy że nasz bohater spóźni się o ułamek sekundy z unikiem, a może otrzymać pokaźną liczbę obrażeń.

Broń zasięgowa

Jeśli napotkany przez nas przeciwnik nie daje do siebie podejść lub jest na tyle szybki, że uniki nie wchodzą w grę, należy zastosować broń zasięgową. Należą do niej Boomerang, wszelkiego rodzaju strzałki (np. Fire Dart) oraz magiczne kostury (Fire/Ice Staff). Dzięki nim możemy zabić wroga, bez narażenia się na kontr uderzenie. Każda z wymienionych broni ma jednak swoje cechy szczególne, z którymi warto się wcześniej zapoznać.

Jak łatwo się domyślić, cechą szczególną Boomerangu jest fakt, że po każdym rzucie wraca do swojego właściciela - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Jak łatwo się domyślić, cechą szczególną Boomerangu jest fakt, że po każdym rzucie wraca do swojego właściciela. Aby go jednak złapać, należy przetrzymać przycisk spacji. Jeśli tego nie zrobimy, broń trafi naszego bohatera, zadając mu nieco obrażeń.

Strzałki świetnie sprawdzają się podczas walki, ale niestety wymagają do wytworzenia sporej liczby surowców oraz są tylko jednorazowego użytku - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Strzałki świetnie sprawdzają się podczas walki, ale niestety wymagają do wytworzenia sporej liczby surowców oraz są tylko jednorazowego użytku. Przed każdym polowaniem należy więc wyposażyć się w przynajmniej kilka sztuk tej znakomitej broni i używać ich oszczędnie.

Typy strzałek:

1. Blow Dart - standardowa strzałka zadająca 100p obrażeń.

2. Sleep Dart - ten rodzaje strzałek nie zadaje obrażeń, ale za to usypia trafiony cel. Należy jednak pamiętać, że niektórzy więksi przeciwnicy (np. Hound czy Tallbird) wymagają czterech trafień, by zapaść w sen, a część wrogów jest zupełnie niewrażliwa na działanie broni (Butterfly, Ghost, Mandrake, Tentacle oraz wszelkie halucynacje).

3. Fire Dart - ognista strzałka zadaje 50 obrażeń i podpala trafiony cel. Płonący przeciwnik biega wtedy w panice, zapalając łatwopalne przedmioty w okolicy. Jeśli bestia pozostawi po sobie mięso, będzie to od razu jego upieczona wersja. Należy jednak pamiętać, że część przeciwników jest odporna na działanie tego typu broni (np. Hound).

Jeśli chodzi o magiczne kostury, to istnieją dwa rodzaje takich przedmiotów - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Jeśli chodzi o magiczne kostury, to istnieją dwa rodzaje takich przedmiotów:

1. Ice Staff - wystrzeliwane przez niego pociski zamrażają trafione cele. Do unieruchomienia większego przeciwnika, niezbędne jest kilkukrotne trafienie bestii (jeden strzał jedynie spowalnia wroga). Dodatkowo każde użycie przedmiotu obniża zdrowie psychiczne bohatera o 1 oraz przyspiesza jego zamarzanie. Korzystając z Ice Staff warto wiec być ubranym w odpowiedni strój, który zniweluje natywne efekty.

2. Fire Staff - podpala trafionych przeciwników oraz łatwopalne przedmioty. Podobnie jak w przypadku Ice Staff, każe użycie kostura obniża zdrowie psychiczne o 1.

Pułapki

Oprócz broni białej oraz zasięgowej, w grze dostępne są również pułapki - Dont Starve: Taktyka | Walka - Dont Starve - poradnik do gry

Oprócz broni białej oraz zasięgowej, w grze dostępne są również pułapki. Dzięki nim możemy bez problemu pokonać wielu potężnych przeciwników, bez narażania się na niepotrzebne obrażenia.

1. Trap - ta pułapka najlepiej sprawdza się przeciwko małym stworzeniom, takim jak pająki czy żaby. Złapane istoty giną na miejscu. Może być użyta 8 razy.

2. Tooth Trap - zadaje 60 obrażeń i może być użyta 10 razy

3. Bee Mine - specjalna mina jednokrotnego użytku, która wypuszcza przy uruchomieniu 4 pszczoły (Bee). Owady nie atakują naszego bohatera, a jeśli same zostaną zranione przez przeciwnika, mogą wezwać posiłki z pobliskiego ula. Po zakończeniu starcia istnieje możliwość ponownego schwytania żywych pszczół i użycia ich do zrobienia nowej pułapki.