Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą FIFA 11 poradnik

Co robić na boisku?

Podczas meczu musisz stosować się do kilku zasad i korzystać ze specjalnych możliwości tego trybu. Od Twoich poczynań na boisku zależy pomeczowa ocena oraz ilość zdobytego doświadczenia. Najwięcej zyskasz strzelając bramkę. Z kolei czerwona kartka lub gol samobójczy znacznie obniżą Twoją ocenę.

Zwracaj również uwagę na dwa paski (u dołu ekranu), które odgrywają dużą rolę w tym trybie:

1 - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry
Pasek zawodnika - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry

Pasek zawodnika

Pasek zmęczenia

Pasek zawodnika pokazuje jak spisujesz się podczas meczu. Kolor zielony oznacza, że dobrze, kolor czerwony , że słabo. W zależności od tego czy wykonasz jakieś zagranie dobrze czy źle - pasek się zmienia. Na powyższym obrazku napis +Podanie oznacza, że prawidłowo podałem piłkę.

Pasek zmęczenia pokazuje jaki jest stan kondycji Twojego zawodnika. Biały pasek to całość kondycji, która zmniejsza się wraz z upływem czasu i nie da się jej zregenerować. Niebieski pasek to energia tymczasowa. Zmniejsza się podczas wysiłku np. sprintu, ale jeżeli dasz zawodnikowi chwilę odpocząć, zregeneruje się.

Pozycja

Przede wszystkim musisz dostosować poruszanie się po boisku do aktualnej pozycji. Ma to wpływ na pomeczową ocenę. Jako napastnik będziesz przebywał zazwyczaj na połowie przeciwnika. Jako lewo skrzydłowy masz trzymać się swojej strony, kreować akcje ofensywne i pomagać obrońcom. Jeżeli zbyt daleko odbiegłeś od swojego miejsca, obok Twojego gracza pokażą się strzałki.

Żółte strzałki pokazują, w którą stronę powinieneś biec - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry

Żółte strzałki pokazują, w którą stronę powinieneś biec. Ilość strzałek informuje o tym, jak daleko jest miejsce, w którym powinieneś się znaleźć.

1 strzałka oznacza, że jesteś blisko swojej pozycji. 3 strzałki oznaczają, że odbiegłeś od niej bardzo daleko.

Obrona

Każdy udany odbiór piłki zwiększa Twoją ocenę. Ważne jest to, abyś pilnował przeciwników w swojej strefie. Do pomocy w powstrzymaniu rywala możesz również przywołać kolegę z drużyny.

2 - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry
Czerwonym kółkiem zaznaczeni są piłkarze, których powinieneś aktualnie kryć - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry

Czerwonym kółkiem zaznaczeni są piłkarze, których powinieneś aktualnie kryć.

Wciśnij B , aby kolega z drużyny zaatakował przeciwnika z piłką (nad Tobą pokaże się znaczek widoczny na screenie).

Podania i strzały

Celne podania i strzały mają duży wpływ na Twoją ocenę. Możesz również wpływać na to kiedy koledzy z drużyny oddają Ci piłkę lub strzelą na bramę przeciwnika. Staraj się nie wymuszać podań, jeżeli mają one małą szansę dotarcia do Ciebie.

3 - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry
Wciśnij A , aby otrzymać zwykłe podanie lub Y - prostopadłe (nad Tobą pokaże się znaczek widoczny na screenie) - Co robić na boisku w FIFA 11? | Zostań gwiazdą - FIFA 11 - poradnik do gry

Wciśnij A , aby otrzymać zwykłe podanie lub Y - prostopadłe (nad Tobą pokaże się znaczek widoczny na screenie).

Wciśnij B , aby zawodnik z piłką strzelał (nad Tobą pokaże się znaczek widoczny na screenie).