Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wybrać wyjściową '11'? | Tryb menedżera w FIFA 11 FIFA 11 poradnik

Jak wybrać wyjściową "11"?

Podstawową "11" możesz wybrać samodzielnie (najlepiej robić to przed każdym meczem) lub oddać to w ręce komputera (włącz opcję "Asystent"). Asystent dosyć dobrze dobiera skład, ale ustawianie wszystkiego samemu powinno dać lepsze efekty.

Asystenta można włączyć wchodząc w Zarządzanie drużyną - Jak wybrać wyjściową 11? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
Asystenta można włączyć wchodząc w "Zarządzanie drużyną"

Na samym początku wybierz najlepszą "11" (patrz na wartość zawodników na ich pozycjach). Następnie możesz pokombinować z ich pozycjami. Defensywny pomocnik może grać dobrze również na obronie. Grając tylko jednym napastnikiem można sprawdzić czy rezerwowi zawodnicy z tej pozycji nie nadają się na przykład na pomoc. Poniżej zaprezentowane są 2 tego typu przykłady w drużynie Realu Madryt.

1 - Jak wybrać wyjściową 11? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
Sergio Ramos może spokojnie grać zarówno na prawej obronie gdzie ma wartość 85, jak i na jej środku, gdzie ma wartość 87 - Jak wybrać wyjściową 11? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry

Sergio Ramos może spokojnie grać zarówno na prawej obronie gdzie ma wartość 85, jak i na jej środku, gdzie ma wartość 87. Z kolei Pepe nadaje się głównie na środek obrony (83). Kiedy przesuniesz go na prawą stronę jego wartość spadnie o 6 punktów.

Kakę możesz ustawić zarówno na prawej obronie jak i na pozycji napastnika. W obu miejscach będzie miał taką samą wartość. Higuain najlepiej czuje się jako napastnik, ale w przypadku problemów ze składem można przesunąć go na skrzydło, gdzie jego wartość spada o 3 punkty.

Zmęczenie i forma piłkarzy

Po każdym meczu zawodnicy się męczą. Ich kondycję możesz sprawdzić przed spotkaniem. Jeżeli któryś zawodnik jest przemęczony - zmień go i daj mu chociaż przez 1 mecz odpocząć.

W trakcie sezonu zmienia się również forma piłkarzy. Dlatego też warto przed każdym meczem sprawdzać wyjściowy skład.

2 - Jak wybrać wyjściową 11? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
Za pomocą przycisków LB i RB przełączasz widok na formę piłkarzy lub ich zmęczenie - Jak wybrać wyjściową 11? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry

Za pomocą przycisków LB i RB przełączasz widok na formę piłkarzy lub ich zmęczenie.

Widok kondycji:

Zielony pasek oznacza, że piłkarz jest wypoczęty.

Pomarańczowy pasek oznacza, że piłkarz jest zmęczony.

Czerwony pasek oznacza, że piłkarz jest wykończony.

Widok formy:

Zielona strzałka oznacza wzrost formy.

Pomarańczowa strzałka oznacza spadek formy.

Czerwona strzałka oznacza gwałtowny spadek formy.