Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zarabiać? | Tryb menedżera w FIFA 11 FIFA 11 poradnik

Jak zarabiać?

1. Sponsorzy

Przed każdym sezonem trzeba wybrać jednego ze sponsorów. Każdy z nich oferuje 2 rodzaje premii: za kontrakt oraz za zwycięstwo. Jeżeli uważasz, że wygrywanie meczy przyjdzie Ci z łatwością - wybierz sponsora, który oferuje większą premię za zwycięstwo. Natomiast grając drużyną, którą prawdopodobnie nie wygrasz zbyt wielu meczy - wybierz sponsora, który za przyjęcie samego kontraktu oferuje największą sumę pieniędzy.

2. Sprzedaż zawodników

Sprzedaż zawodników rozpocznij od samego początku sezonu. Bez wahania pozbądź się najsłabszych piłkarzy. Najprawdopodobniej i tak nie będziesz ich wystawiał na boisko. Wystarczy Ci drużyna składająca się z 18-20 zawodników. Możesz też spokojnie sprzedać trzeciego bramkarza.

Wejdź w Transfery / Lista Transferowa Klubu. Kliknij w kolumnę SUM, aby posortować zawodników względem ich wartości. - Jak zarabiać? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
Wejdź w Transfery / Lista Transferowa Klubu. Kliknij w kolumnę SUM, aby posortować zawodników względem ich wartości.

Klikając zawodnika można go wystawić na sprzedaż lub wypożyczyć. Większość piłkarzy lepiej jest sprzedać. Wypożyczyć warto tylko wtedy jeżeli z danym graczem wiążesz jeszcze jakieś nadzieje np. jest młody i tylko trochę umiejętności brakuje mu do tego, aby zagrać w przyszłości w pierwszym składzie.

Kiedy otrzymasz wiadomość o tym, że ktoś chce kupić Twojego zawodnika przyjrzyj się jego ofercie. Jeżeli jest mniejsza niż cena rynkowa, warto ją odrzucić. Jest duża szansa na to, że w kolejnym tygodniu ktoś zaoferuje lepszą cenę za piłkarza.

1. Jeżeli chcesz przyjąć ofertę, zmień pole Wybór na Akceptuj / 2. Na dole znajduje się cena rynkowa i oferta. - Jak zarabiać? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
1. Jeżeli chcesz przyjąć ofertę, zmień pole "Wybór" na Akceptuj / 2. Na dole znajduje się cena rynkowa i oferta.

3. Bilety

Po każdym meczu rozegranym na własnym stadionie otrzymasz pieniądze za sprzedaż biletów. Ilość kibiców zależy od 3 czynników:

1. Cena biletu / 2. Opcja zwiększająca ilość miejsc na stadionie. - Jak zarabiać? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry
1. Cena biletu / 2. Opcja zwiększająca ilość miejsc na stadionie.

Stadion

Stadion można rozwijać wchodząc na Zarządzanie klubem / Usprawnienia kadry . Będąc w tym oknie należy kupić kolejny poziom opcji "Menedżer stadionu". Poziomów jest 10, a każdy z nich zwiększa ilość miejsc na trybunach.

Taka inwestycja jest bardzo droga np. przeskoczenie z 5 na 6 poziom kosztuje 8 000 000 Euro. Przychód z biletów może zwrócić wydane na stadion pieniądze dopiero po kilku sezonach. Jest to ściśle związane z postawą Twojej drużyny. Jeżeli będziesz wygrywać, tłumy ludzi pojawią się na meczach i inwestycja zwróci się znacznie szybciej.

Cena biletów

Cenę można zmienić wchodząc na Zarządzanie klubem / Usprawnienia kadry . Wybór jest ograniczony do "Niska", "Średnia", "Wysoka". Najlepszym rozwiązaniem jest zazwyczaj cena "Średnia". Zwiększyć ją do "Wysokiej" warto dopiero wtedy, gdy Twoja drużyna świetnie spisuje się w lidze. Ceny "Niskiej" nie należy raczej stosować.

Postawa drużyny

Kiedy Twoi zawodnicy wygrywają mecz za meczem - ludzi na trybunach pojawia się coraz więcej. Podobnie działa to w drugą stronę - porażki zmniejszają liczbę fanów.