Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy opłaca się zmieniać taktykę w FIFA 11? | Trener FIFA 11 poradnik

Czy opłaca się zmieniać taktykę?

W menu "Zarządzania drużyną" możesz wejdź w opcję "Własna taktyka". Można tam zmienić kilka parametrów taktycznych. Nie trzeba ich wszystkich ustawiać, ale nad kilkoma warto się zastanowić:

Ustawianie się - są dwa takie parametry. Można je ustawić na "Swobodne" oraz "Zorganizowane". Wybierz jedną opcję, która bardziej zgadza się z Twoją wizją gry. Jeżeli chcesz grać z fantazją, futbol spontaniczny - wybierz "Swobodnie". Jeżeli natomiast lubisz kiedy drużyna jest poukładana, każdy "trzyma" swoją pozycję - wybierz "Zorganizowane".

Pressing - wysoki pressing da Ci szansę na przechwycenie piłki już na połowie rywala. Opłaca się maksymalnie zwiększyć ten parametr jeżeli chcesz wszystko postawić na jedną kartę i agresywną grą spróbować zdobyć bramkę.

Agresja - ten parametr ma realny wpływ na mecz. Jeżeli ustawisz wysoką agresję, Twój zespół będzie bezpardonowo atakował rywali. W ten sposób narazisz się na dużą ilość fauli oraz kartek. W tym parametrze najlepiej zachować umiar i pozostawić go gdzieś w środku.

Linia obrony - ten parametr ma dwie opcje "Cofnięta" i "Wysunięta". Zazwyczaj zdecydowanie lepiej sprawdza się "Cofnięta". Wysunięta linia, w której obrońcy stoją bardzo blisko napastników drużyny przeciwnej z założenia powinna ułatwić zakładanie pułapek ofsajdowych. W praktyce rzadko kiedy się to udaje, a napastnicy drużyny przeciwnej jednym prostopadłym podaniem dochodzą do sytuacji "sam na sam" z bramkarzem.