Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak rozwijać klub? | Tryb menedżera w FIFA 11 FIFA 11 poradnik

Jak rozwijać klub?

1. Nowi zawodnicy

Aby się rozwijać musisz stale ulepszać swój skład (szczególnie prowadząc słabsze kluby). Nowych zawodników można pozyskać na 2 sposoby: kupić ich na rynku transferowym lub od łowców talentów.

 

Rynek transferowy

Łowcy talentów

Szukanie piłkarzy

[Zaleta] łatwo da się wyszukać zawodników względem ich statystyk

[Wada] można wybrać tylko pozycję szukanego piłkarza. Nie wiadomo też jakie będzie miał statystyki.

Koszty

[Wada] transfery są bardzo drogie.

[Zaleta] poszukiwanie talentów i późniejsze ich kupno jest tańsze niż transfer.

Finalizowanie

[Wada] szczególnie na początku trudno jest przekonać piłkarzy, aby przeszli do klubu prowadzonego przez nowego menedżera. Trzeba im oferować zawyżone kontrakty, aby w ogóle istniała szansa na kupno dobrego piłkarza.

[Zaleta] kiedy tylko łowca talentów znajdzie jakiegoś piłkarza, możesz go kupić.

Rynek transferowy

Wchodząc w Zarządzanie klubem / Usprawnienia kadry można zainwestować w opcje "Negocjujący". Dzięki temu uda Ci się kupić piłkarzy po niższych cenach. Warto wydać pieniądze na tę opcję jeżeli masz zamiar przeprowadzać dużo transferów.

Po wybraniu piłkarza, który Ci odpowiada (szukaj tylko zawodników, których naprawdę potrzebujesz - np - Jak rozwijać klub? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry

Po wybraniu piłkarza, który Ci odpowiada (szukaj tylko zawodników, których naprawdę potrzebujesz - np. masz tylko jednego dobrego napastnika, a grasz systemem z dwoma) podwyższ mu zarobki, tak aby zwiększyło się również jego zainteresowanie Twoim klubem (podane w procentach, w dolnej części okna). Na początku możesz mieć problem z kupowaniem zawodników. Zmniejszy się on, kiedy zdobędziesz lepszą reputację osiągając sukcesy z prowadzonymi klubami.

Łowcy talentów

Wchodząc w Zarządzanie klubem / Usprawnienia kadry można zainwestować w opcje "Szef łowców talentów". Dzięki temu uda Ci się znaleźć lepszych zawodników, otrzymasz o nich więcej informacji, a Twoi młodzi zawodnicy będą się szybciej rozwijać. Warto wydać pieniądze na tę opcję jeżeli masz zamiar często korzystać z usług łowców.

Aby posłać łowców na poszukiwania wejdź w Transfery / Łowcy talentów - Jak rozwijać klub? | Tryb menedżera w FIFA 11 - FIFA 11 - poradnik do gry

Aby posłać łowców na poszukiwania wejdź w Transfery / Łowcy talentów. Następnie wybierz pozycję, na którą szukasz zawodników i typ wyszukiwania: "Szybkie", "Średnie", "Pełne". Im dłuższe będą poszukiwania, tym więcej pieniędzy będziesz musiał za nie zapłacić. Opcję "Pełne" warto wybrać, gdy masz sporo pieniędzy i będziesz mógł sobie pozwolić na kupno kilku talentów. Wyszukiwanie "Szybkie" warto wybrać gdy stać Cię tylko na jednego lub dwóch piłkarzy.

2. Ulepszanie kadry

W dziale Zarządzanie klubem / Usprawnienia kadry można inwestować w kilka opcji dotyczących Twoich piłkarzy:

- Ofensywne (napastnicy szybciej się rozwijają)

- Defensywne (obrońcy szybciej się rozwijają)

- Pomoc (pomocnicy szybciej się rozwijają)

- Bramkarskie (bramkarze szybciej się rozwijają)

- Kondycja (zawodnicy wolniej się męczą i szybciej się regenerują)

Warto zainwestować w te opcje. Dzięki nim Twoja drużyna szybciej się rozwinie. Jeżeli masz mało pieniędzy i możesz wykupić tylko kilka z nich, zacznij od "Kondycji". Podnieś ja o 2, 3 punkty. Następnie warto wybrać jedną pozycję (najlepiej "Defensywne" lub "Pomoc" ponieważ na tych pozycjach gra najwięcej zawodników) i inwestować tylko w nią.