Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

FIFA 11 - poradnik do gry

FIFA 11 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak mijać obrońców w FIFA 11? | Atak FIFA 11 poradnik

Jak mijać obrońców?

Najłatwiej i najlepiej wychodzi zwyczajne mijanie rywali przy użyciu strzałek. Naturalnym balansem ciała i szybkością da się da się oszukać wielu przeciwników. Ważne jest tylko to, aby robić to szybkim i dobrym technicznie piłkarzem. Nie warto dryblować zawodnikami, którzy nie mają tych umiejętności. Przykładowo defensywny pomocnik może być bardzo dobrym zawodnikiem, świetnie odbierać piłkę, walczyć ciałem itd., ale równocześnie może mu brakować szybkości i zwrotności do tego, aby sprawnie mijać rywali.

W celu oszukania rywali można również zastosować bardzo prostą sztuczkę - udawanie strzału. Wystarczy wcisnąć na chwilę B i zaraz potem, jak najszybciej kliknąć A .

Sztuczki

Obrońców można także zwodzić za pomocą piłkarskich sztuczek. Czasem mogą okazać się skuteczne, ale zazwyczaj służą jedynie jako ozdobnik. Trzeba też poświęcić im dużo czasu, aby opanować mijanie rywali w taki sposób. Znacznie prostsze i bardziej efektywne jest zwyczajne używanie balansu ciała, nagłej zmiany kierunku biegu i szybkości.

Sztuczki wykonuje się trzymając LT i operując prawą gałką analogową (w padzie) lub klawiszami numerycznymi (Num 2 - dół, Num 4 - lewo, Num 6 - prawo, Num 8 - góra). Wykonywanie sztuczek na klawiaturze jest bardzo niewygodne. W efekcie ich używanie jest niepraktyczne. Bardzo trudno za ich pomocą mijać rywali podczas meczu.

Trików jest sporo, a w dodatku cały czas tworzy się z nich nowe kombinacje. Poniżej zaprezentowane są 3 sztuczki.