Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 12 czerwca 2013, 10:55

autor: ElMundo

Graliśmy w Need for Speed Rivals na PlayStation 4 - NFS na Frostbite 3

Krótka wyprawa na trasy nowego NFS-a pozwoliła nam przetestować w akcji nowego pada PlayStation 4 oraz na żywo podziwiać widoki generowane przez silnik Frostbite.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Need for Speed Rivals - NFS wchodzi w nową generację

Sama rywalizacja jest szalenie emocjonująca i przede wszystkim pełna różnorodnych atrakcji. Co rusz napotykamy na trasie radary, których pomiary stają się zaczątkiem policyjnych obław, trasy urozmaicone są dziesiątkami skrótów i ukrytych objazdów, a wzmożony ruch (efekt obecności innych użytkowników) sprawia, że akcja toczy się praktycznie na każdym kilometrze jezdni. Sam model jazdy nie zmienił się znacząco w stosunku do tego z poprzednich odsłon serii, aczkolwiek nie da się ukryć, że lawirując pomiędzy innymi wozami zdecydowanie odczuwamy, że pod kontrolą mamy piekielnie szybkiego i potężnego stalowego potwora, którego okiełznanie (szczególnie w deszczowej aurze) wymaga nieco umiejętności.

Przy okazji miałem także szansę sprawdzenia w akcji nowego pada przeznaczonego dla PlayStation 4, który pod względem architektury i ergonomii nie różni się specjalnie od poczciwego Dualshocka. Choć nie udało się przetestować możliwości panelu dotykowego, będącego jedną z najważniejszych nowości, mogę stwierdzić, że kontroler dobrze leży w rękach i nie sprawia żadnych problemów w prowadzeniu wirtualnego pojazdu, co chyba wydaje się najważniejsze.

Amadeusz ElMundo Cyganek | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle
Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle

Przed premierą

Nowa Forza Horizon ponownie miażdży konkurencję w swoim gatunku, i to nie tylko rewelacyjną grafiką. Gra będzie przystępna dla każdego, z premierą za kilka miesięcy i na dodatek w Game Passie! Czy Gran Turismo może jeszcze w ogóle dorównać Forzie?

Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout
Testujemy grę BeamNG.drive - takich kraks nie ma nawet Burnout

Przed premierą

Gry samochodowe od lat zmagają się z problemem realistycznego przedstawienia uszkodzeń pojazdów. W parze z coraz lepszą grafiką nie idzie bowiem fizyka odpowiedzialna za wizualne przedstawienie wszelkich uszkodzeń. BeamNG.drive robi to inaczej.

New World niepokoi tuż przed premierą
New World niepokoi tuż przed premierą

Przed premierą

Beta za chwilę, a premiera już niedługo. Amazon z kolei zamiast zachęcać graczy do swojego MMORPG-a robi zupełnie odwrotnie. Sprytna sztuczka marketingowa? Czy może po prostu brak umiejętności? Szkoda, bowiem cierpi na tym dobrze zapowiadająca się gra.