Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 10 czerwca 2011, 11:32

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Batman: Arkham City - E3 2011 - już graliśmy!

Podczas targów E3 mieliśmy okazję zagrać w Batman: Arkham City oraz przyjrzeć się postaci Catwoman. Najnowsze dzieło Rocksteady Studios zapowiada się doskonale.

Przeczytaj recenzję Nietoperz w jeszcze lepszej formie - recenzja gry Batman: Arkham City

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Moje spotkanie z grą Batman: Arkham City na tegorocznych targach E3 zostało podzielone na dwa etapy: najpierw wziąłem do rąk pad od Xboksa 360 i przez kilkanaście minut eksploatowałem krótki fragment najnowszego dzieła firmy Rocksteady, później udałem się na zamknięty pokaz tego tytułu, który w całości poświęcono Catwoman – drugiej obok Człowieka Nietoperza postaci, jaką twórcy udostępnią użytkownikom w trakcie zabawy.

Grywalny epizod drugiego Batmana uświadomił mi przede wszystkim jedno: brytyjski produkt został zrobiony ze zdecydowanie większym rozmachem niż obsypany nagrodami poprzednik. Zapomnijcie o malutkich lokacjach, chytrze oddzielonych od siebie przejściami – teraz do Waszej dyspozycji oddane zostanie sporej wielkości miasto, które będzie można swobodnie przemierzać zarówno w powietrzu, jak i z poziomu ulicy.

Demo rozpocząłem od opuszczenia wieży komisariatu policji, gdzie wcześniej przycupnął przebrany w kostium Bruce Wayne. Górująca nad pozostałymi budynkami konstrukcja znajdowała się na tyle wysoko, że mogłem bez trudu poćwiczyć podniebne podróże nad miastem – Batman może bowiem wykorzystywać swój płaszcz w charakterze lotni i pokonywać w ten sposób naprawdę długie odcinki. Co ciekawe, istnieje opcja przedłużenia lotu poprzez ostre pikowanie w dół. Kiedy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, Nietoperz nabierze dużej prędkości, którą możemy natychmiast spożytkować na dalsze szybowanie w przestworzach. Umiejętne wykorzystanie pędu okazuje się czynnikiem kluczowym dla jak najdłuższego utrzymania się w powietrzu.

Wieża komisariatu policji. To tutaj zaczęła się prezentacja gry.

Po krótkim przelocie zająłem się wykonaniem uaktywnionego w demie zadania. Koncentrowało się ono na odnalezieniu Catwoman, porwanej z niewiadomych względów przez Two-Face’a. Podsłuchana za pomocą jednego z gadżetów Batmana rozmowa pozwoliła mi zlokalizować budynek, w którym przetrzymywana była Selina. Szybko udałem się pod wskazany adres i pozbyłem grupki przeciwników pilnujących wejścia do zrujnowanej budowli. System walki nie różni się niczym od tego, co widzieliśmy w Arkham Asylum, dlatego uziemienie bandziorów nie sprawiło mi większych kłopotów. Miło obserwować w akcji nowe ciosy Wayne’a, a także efektowne finiszery – nasz bohater porusza się w trakcie starć tak płynnie i widowiskowo, że każda potyczka to wspaniała uczta dla oka.

Komitet powitalny leżał na ziemi, więc nie niepokojony przez nikogo wszedłem do budynku. Postanowiłem nie alarmować od razu Two-Face’a o swojej obecności, dlatego udałem się na górę i obserwowałem sytuację, stojąc na rozwieszonej wysoko pod sufitem linie. Harvey Dent zamierzał wykąpać Selinę w beczce z kwasem – trzeba było szybko podjąć jakieś działanie. Nie namyślając się zbyt długo, wskoczyłem pomiędzy straż przyboczną zdeformowanego prokuratora, a następnie rozpocząłem festiwal efektownych kopniaków i uderzeń. Wrogów było ponad dwudziestu, ale co to dla Batmana. Wystarczyło uważnie wypatrywać przeciwników szykujących się do zadania ciosu (nad ich głowami natychmiast pojawiały się charakterystyczne symbole) i stosować uniki. Wayne łamał kości, przewracał rywali i pozbawiał ich przytomności. Liczebna przewaga oponentów szybko zaczęła topnieć i w końcu pozostałem na placu boju sam. Skierowałem się w stronę ukrytego w gablocie Two-Face’a i pochwyciłem go za pomocą jednej z zabawek mojego herosa. Gra uruchomiła długi przerywnik filmowy, w którym nietoperz zamienił miejscami Denta z Seliną.

Jakie zagadki przygotuje w pełnej wersji gry Riddler?

Batman wszczął rozmowę z Catwoman na temat interesujących go spraw, ale dyskusję przerwała nieudana próba zamachu. To Joker usiłował sprzątnąć kobietę z karabinu snajperskiego, jednak szybka reakcja Człowieka Nietoperza uratowała ją przed niechybną śmiercią. Bohaterowie pożegnali się, po czym Wayne rozpoczął badanie terenu. W trybie detektywistycznym sprawdził tor lotu pocisku i natychmiast namierzył pozycję zamachowca. Jak się okazało, Joker strzelał z wysokiej wieży w centrum miasta. Niestety, nie dane było mi już udać się w tym kierunku, bo w tym samym momencie demo zostało zakończone.

Po tym krótkim wprowadzeniu udałem się na pokaz kolejnego fragmentu nowego Batmana. Prezentacja została niemal w całości poświęcona Catwoman, drugiej obok Bruce’a Wayne’a grywalnej postaci w Arkham City. Co ciekawe, to gracz zdecyduje, w którego bohatera chce się wcielić w danym momencie zabawy. Aby dokonać zmiany, należy przenieść się w określone miejsce na mapie i wcisnąć odpowiedni przycisk.

God of War zachwyca! Porządnie ograliśmy nadchodzący hit na PS4
God of War zachwyca! Porządnie ograliśmy nadchodzący hit na PS4

Przed premierą

Nowe God of War wywraca do góry nogami podstawy popularnej serii, nie tylko przenosząc akcje do innej mitologii, ale rewolucjonizując także podstawy rozgrywki. Sprawdziliśmy, jak nowe rozwiązania sprawdzają się w praktyce. I bardzo nam się podobało!

W The Division 2 będzie tryb battle royale? Spekulujemy na temat gry
W The Division 2 będzie tryb battle royale? Spekulujemy na temat gry

Przed premierą

The Division to gra, która potrzebuje pewnego oczyszczenia i zbudowania wielu mechanik od nowa – potrzebuje sequela. Tylko czy twórcy właściwie wykorzystają zdobytą wiedzę i powtarzające się sugestie fanów?

Far Cry 5 – fanatyczny kult ostrożności
Far Cry 5 – fanatyczny kult ostrożności

Przed premierą

Deweloperzy przy okazji piątej części serii Far Cry może i podejmują cięższą niż zazwyczaj tematykę, ale nie dajcie się zwieść – to nadal gra, którą – gdyby nie inne środowisko – można by pomylić z poprzednimi odsłonami.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.06.2011 11:51
😃
beboczysko
20
Legionista

Ta Gra Będzie Rewelacyjna :D Jedynka Była Super :D Ale To To Dopiero Będzie Wymiatać Już nie mogę Się Doczekać :D

10.06.2011 12:25
odpowiedz
EgonBnody
69
Centurion

Gra będzie MEGA, ale nie rozumiem, jak ci bracia syjamscy mogli tak przypakować bez jednej ręki ;)

10.06.2011 12:40
odpowiedz
RikoPL
9
Legionista

Zostali po prostu rozdzieleni potem, tutaj masz wiecej info http://www.arkhaminfo.com/nowe-informacje-o-grze-batman-arkham-city-z-magazynu-gamesmaster/

10.06.2011 12:48
odpowiedz
EgonBnody
69
Centurion

To chyba tym bardziej wyklucza równomierną muskulaturę :)

10.06.2011 13:12
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

no czekam niesamowicie na tą grę:)

10.06.2011 14:13
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Super, czekam na świetną grę ;]

10.06.2011 15:35
👍
odpowiedz
versus13
14
Konsul

Mega gra na wielką skale

10.06.2011 16:01
odpowiedz
Harry M
115
Master czaszka

Łaa tez chcę

10.06.2011 19:53
👍
odpowiedz
Bullet-man
5
Centurion

Odp: Nic więcej nie potrzeba ta gra (jak narazie) tylko zaskakuje jeśli będzie tak dalej to (według mnie) będzie to najlpesza gra tego roku(wiem że jest jeszcze Battlefield i AC:R ale ta gra wymiata) grałem w jedynke i byłem mile zaskoczony tu to chyba gęba mi mile opadnie do samej podłogi

10.06.2011 21:17
odpowiedz
MMAniac
11
Legionista

Jest to jedna z niewielu gier na jakie czekam w tym roku :) Od początku zapowiadała się świetnie. Jedynka była kapitalna i choć nigdy wcześniej nie przemawiały do mnie gry o tego typu bohaterach to Batman wywarł na mnie ogromne i pozytywne wrażenie. Good job RockSteady :D

10.06.2011 21:54
odpowiedz
Pizystrat
89
VictoriaConcordiaCrescit

Zapowiedź sprawia, że już mam ochotę zagrać, szkoda, że na te wszystkie gry tak długo trzeba czekać.

10.06.2011 23:22
👎
odpowiedz
Dostałem Bana
19
Pretorianin

Zapowiedź ? To raczej wygląda jak solucja, słaby tekst. Miałeś nakaz rozpisać się na 2 strony i stąd tyle niepotrzebnych bzdet ? słabo...

10.06.2011 23:29
👍
odpowiedz
Pizystrat
89
VictoriaConcordiaCrescit

Widać że dostałeś bana. Pewnie nie pierwszy raz, i nie ostatni.

11.06.2011 10:46
odpowiedz
victripius
89
Joker

Po niemal doskonałym Arkham Asylum aż trudno uwierzyć, że sequel może być jeszcze lepszy. Jednak ta zapowiedź pokazała, że może :)

11.06.2011 10:56
👍
odpowiedz
TheStantion
15
Centurion

To będzie dopiero produkcja

11.06.2011 19:08
👍
odpowiedz
Jarecki007
32
Centurion

To jest raczej nie możliwe, żeby tą grę schrzanili, po tym co na razie już wiem.

11.06.2011 19:13
😊
odpowiedz
Calarvero
17
Pretorianin

Czekam

11.06.2011 19:15
odpowiedz
j.a.c.k
56
u wot m8

najpierw muszę jedynkę zacząć ;)

15.06.2011 00:37
odpowiedz
Nolifer
103
The Highest

Byle do października ...

15.06.2011 19:40
odpowiedz
vojak_2
40
Generał

Ładnie się gra prezentuje...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze