Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 10 czerwca 2011, 11:32

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Batman: Arkham City - E3 2011 - już graliśmy!

Podczas targów E3 mieliśmy okazję zagrać w Batman: Arkham City oraz przyjrzeć się postaci Catwoman. Najnowsze dzieło Rocksteady Studios zapowiada się doskonale.

Przeczytaj recenzję Nietoperz w jeszcze lepszej formie - recenzja gry Batman: Arkham City

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Moje spotkanie z grą Batman: Arkham City na tegorocznych targach E3 zostało podzielone na dwa etapy: najpierw wziąłem do rąk pad od Xboksa 360 i przez kilkanaście minut eksploatowałem krótki fragment najnowszego dzieła firmy Rocksteady, później udałem się na zamknięty pokaz tego tytułu, który w całości poświęcono Catwoman – drugiej obok Człowieka Nietoperza postaci, jaką twórcy udostępnią użytkownikom w trakcie zabawy.

Grywalny epizod drugiego Batmana uświadomił mi przede wszystkim jedno: brytyjski produkt został zrobiony ze zdecydowanie większym rozmachem niż obsypany nagrodami poprzednik. Zapomnijcie o malutkich lokacjach, chytrze oddzielonych od siebie przejściami – teraz do Waszej dyspozycji oddane zostanie sporej wielkości miasto, które będzie można swobodnie przemierzać zarówno w powietrzu, jak i z poziomu ulicy.

Demo rozpocząłem od opuszczenia wieży komisariatu policji, gdzie wcześniej przycupnął przebrany w kostium Bruce Wayne. Górująca nad pozostałymi budynkami konstrukcja znajdowała się na tyle wysoko, że mogłem bez trudu poćwiczyć podniebne podróże nad miastem – Batman może bowiem wykorzystywać swój płaszcz w charakterze lotni i pokonywać w ten sposób naprawdę długie odcinki. Co ciekawe, istnieje opcja przedłużenia lotu poprzez ostre pikowanie w dół. Kiedy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, Nietoperz nabierze dużej prędkości, którą możemy natychmiast spożytkować na dalsze szybowanie w przestworzach. Umiejętne wykorzystanie pędu okazuje się czynnikiem kluczowym dla jak najdłuższego utrzymania się w powietrzu.

Wieża komisariatu policji. To tutaj zaczęła się prezentacja gry.

Po krótkim przelocie zająłem się wykonaniem uaktywnionego w demie zadania. Koncentrowało się ono na odnalezieniu Catwoman, porwanej z niewiadomych względów przez Two-Face’a. Podsłuchana za pomocą jednego z gadżetów Batmana rozmowa pozwoliła mi zlokalizować budynek, w którym przetrzymywana była Selina. Szybko udałem się pod wskazany adres i pozbyłem grupki przeciwników pilnujących wejścia do zrujnowanej budowli. System walki nie różni się niczym od tego, co widzieliśmy w Arkham Asylum, dlatego uziemienie bandziorów nie sprawiło mi większych kłopotów. Miło obserwować w akcji nowe ciosy Wayne’a, a także efektowne finiszery – nasz bohater porusza się w trakcie starć tak płynnie i widowiskowo, że każda potyczka to wspaniała uczta dla oka.

Komitet powitalny leżał na ziemi, więc nie niepokojony przez nikogo wszedłem do budynku. Postanowiłem nie alarmować od razu Two-Face’a o swojej obecności, dlatego udałem się na górę i obserwowałem sytuację, stojąc na rozwieszonej wysoko pod sufitem linie. Harvey Dent zamierzał wykąpać Selinę w beczce z kwasem – trzeba było szybko podjąć jakieś działanie. Nie namyślając się zbyt długo, wskoczyłem pomiędzy straż przyboczną zdeformowanego prokuratora, a następnie rozpocząłem festiwal efektownych kopniaków i uderzeń. Wrogów było ponad dwudziestu, ale co to dla Batmana. Wystarczyło uważnie wypatrywać przeciwników szykujących się do zadania ciosu (nad ich głowami natychmiast pojawiały się charakterystyczne symbole) i stosować uniki. Wayne łamał kości, przewracał rywali i pozbawiał ich przytomności. Liczebna przewaga oponentów szybko zaczęła topnieć i w końcu pozostałem na placu boju sam. Skierowałem się w stronę ukrytego w gablocie Two-Face’a i pochwyciłem go za pomocą jednej z zabawek mojego herosa. Gra uruchomiła długi przerywnik filmowy, w którym nietoperz zamienił miejscami Denta z Seliną.

Jakie zagadki przygotuje w pełnej wersji gry Riddler?

Batman wszczął rozmowę z Catwoman na temat interesujących go spraw, ale dyskusję przerwała nieudana próba zamachu. To Joker usiłował sprzątnąć kobietę z karabinu snajperskiego, jednak szybka reakcja Człowieka Nietoperza uratowała ją przed niechybną śmiercią. Bohaterowie pożegnali się, po czym Wayne rozpoczął badanie terenu. W trybie detektywistycznym sprawdził tor lotu pocisku i natychmiast namierzył pozycję zamachowca. Jak się okazało, Joker strzelał z wysokiej wieży w centrum miasta. Niestety, nie dane było mi już udać się w tym kierunku, bo w tym samym momencie demo zostało zakończone.

Po tym krótkim wprowadzeniu udałem się na pokaz kolejnego fragmentu nowego Batmana. Prezentacja została niemal w całości poświęcona Catwoman, drugiej obok Bruce’a Wayne’a grywalnej postaci w Arkham City. Co ciekawe, to gracz zdecyduje, w którego bohatera chce się wcielić w danym momencie zabawy. Aby dokonać zmiany, należy przenieść się w określone miejsce na mapie i wcisnąć odpowiedni przycisk.

Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Przed premierą

W nowym Metrze metra nie ma, ale też jest... wiecie, tak samo jak z bunkrami. Artiom po całym życiu spędzonym w tunelach moskiewskiej kolei podziemnej wyrusza w podróż po Rosji pociągiem i to rodzi pytanie, czy to jeszcze jest Metro?

Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania

Przed premierą

Lepsze zazwyczaj jest wrogiem dobrego – a przy nowej wersji Resident Evil 2 Capcom zamierza dość sporo namieszać w formule pierwowzoru. Po zagraniu w nowego Residenta jestem jednak przekonany, że Japończycy wiedzą, co robią.

Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!
Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!

Przed premierą

Doom Eternal nie zapowiada się na bezpieczny sequel. To będzie coś jak druga część Terminatora czy Obcego przy swoich pierwowzorach, a ponadto prawdziwy hołd oddany klasycznej wersji Dooma. Tak powinno się traktować legendarne marki z lat 90.!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.06.2011 11:51
😃
beboczysko
20
Legionista

Ta Gra Będzie Rewelacyjna :D Jedynka Była Super :D Ale To To Dopiero Będzie Wymiatać Już nie mogę Się Doczekać :D

10.06.2011 12:25
odpowiedz
EgonBnody
73
Centurion

Gra będzie MEGA, ale nie rozumiem, jak ci bracia syjamscy mogli tak przypakować bez jednej ręki ;)

10.06.2011 12:40
odpowiedz
zanonimizowany745375
9
Legionista

Zostali po prostu rozdzieleni potem, tutaj masz wiecej info http://www.arkhaminfo.com/nowe-informacje-o-grze-batman-arkham-city-z-magazynu-gamesmaster/

10.06.2011 12:48
odpowiedz
EgonBnody
73
Centurion

To chyba tym bardziej wyklucza równomierną muskulaturę :)

10.06.2011 13:12
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

no czekam niesamowicie na tą grę:)

10.06.2011 14:13
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Super, czekam na świetną grę ;]

10.06.2011 15:35
👍
odpowiedz
versus13
14
Konsul

Mega gra na wielką skale

10.06.2011 16:01
odpowiedz
Harry M
125
Master czaszka

Łaa tez chcę

10.06.2011 19:53
👍
odpowiedz
zanonimizowany777836
5
Centurion

Odp: Nic więcej nie potrzeba ta gra (jak narazie) tylko zaskakuje jeśli będzie tak dalej to (według mnie) będzie to najlpesza gra tego roku(wiem że jest jeszcze Battlefield i AC:R ale ta gra wymiata) grałem w jedynke i byłem mile zaskoczony tu to chyba gęba mi mile opadnie do samej podłogi

10.06.2011 21:17
odpowiedz
MMAniac
11
Legionista

Jest to jedna z niewielu gier na jakie czekam w tym roku :) Od początku zapowiadała się świetnie. Jedynka była kapitalna i choć nigdy wcześniej nie przemawiały do mnie gry o tego typu bohaterach to Batman wywarł na mnie ogromne i pozytywne wrażenie. Good job RockSteady :D

10.06.2011 21:54
odpowiedz
Pizystrat
93
VictoriaConcordiaCrescit

Zapowiedź sprawia, że już mam ochotę zagrać, szkoda, że na te wszystkie gry tak długo trzeba czekać.

10.06.2011 23:22
👎
odpowiedz
Dostałem Bana
19
Pretorianin

Zapowiedź ? To raczej wygląda jak solucja, słaby tekst. Miałeś nakaz rozpisać się na 2 strony i stąd tyle niepotrzebnych bzdet ? słabo...

10.06.2011 23:29
👍
odpowiedz
Pizystrat
93
VictoriaConcordiaCrescit

Widać że dostałeś bana. Pewnie nie pierwszy raz, i nie ostatni.

11.06.2011 10:46
odpowiedz
victripius
89
Joker

Po niemal doskonałym Arkham Asylum aż trudno uwierzyć, że sequel może być jeszcze lepszy. Jednak ta zapowiedź pokazała, że może :)

11.06.2011 10:56
👍
odpowiedz
TheStantion
15
Centurion

To będzie dopiero produkcja

11.06.2011 19:08
👍
odpowiedz
zanonimizowany580748
32
Centurion

To jest raczej nie możliwe, żeby tą grę schrzanili, po tym co na razie już wiem.

11.06.2011 19:13
😊
odpowiedz
Calarvero
17
Pretorianin

Czekam

11.06.2011 19:15
odpowiedz
j.a.c.k
56
u wot m8

najpierw muszę jedynkę zacząć ;)

15.06.2011 00:37
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Byle do października ...

15.06.2011 19:40
odpowiedz
vojak_2
40
Generał

Ładnie się gra prezentuje...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze