Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Przed premierą 15 grudnia 2005, 13:41

autor: Patrycja Rodzińska

Neverwinter Nights 2 - zapowiedź - Strona 2

NWN przetłumaczono na 10 języków, sprzedano w 40 krajach świata w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy. Gra od chwili jej wydania otrzymała około osiemdziesięciu różnych nagród. Trudno się dziwić, że kontynuacja NWN wzbudza tak żywe zainteresowanie.

Doświadczenia pracowników Obsidianu związane z wcześniejszymi tytułami, z którymi mieli styczność znajdą swoje odzwierciedlenie w Neverwinter Nights 2. Przede wszystkim rozgrywka sequela ma być mniej liniowa, ale oczywiście na tyle mniej, na ile pozwoli na to konkretna historia, którą chcą nam opowiedzieć twórcy gry.

W NWN2, podobnie jak w Baldur’s Gate, gracz będzie mógł re-eksplorować zakamarki neverwinterowego świata. Zaś tak jak w KOTOR2 znajdzie się wiele questów, które w zależności od klasy naszego bohatera, naszych kompanów, ustawień będzie można wykonać na przeróżne sposoby.

Kompanom warto poświęcić kilka słów. Graczowi będą towarzyszyć trzy postacie. Każda ze swoją własną historią, cechami, motywacjami, potrzebami. Gracz, i owszem będzie mógł podczas walki bezpośrednio nimi sterować, jednak istotne staną się tu relacje. Relacje, jakie graczowi uda się z postaciami zbudować, gdyż to one pozwolą nam wpływać na zachowanie i decyzje kompanów. Wybór towarzyszy i stosunki panujące w drużynie (uzależnione od postępowania gracza) odbiją się na dalszym przebiegu zabawy.

O zmianach w trybie multiplayer wiadomo niewiele – wspomnienie „I can’t tell you” Ferreta Baudoina do tej pory sprawia, że podnosi mi się ciśnienie... Na pewno jednocześnie będą mogły zagrać 64 osoby. Obsidian chciałby dokooptować do zabawy większą liczbę graczy. Jaką? I can’t tell you.

Ferret Baudoin – lead designer NWN2.

Wizytówką Jedynki był zdecydowanie Toolset – rozbudowane narzędzia edycyjne umożliwiające zaprojektowanie własnej przygody. Tym razem graczom wpadnie w rączki niezła gratka – potężne narzędzie edycyjne – taki sam Toolset, z jakiego korzysta ekipa Urqharta – ze znacznie prostszym i bardziej przejrzystym interfejsem.

Na własne oczy mogłam przez chwilę się przyjrzeć temu, jakie to diabelstwo stwarza możliwości. En bref, przedmioty możemy lokować prawie w dowolnym miejscu, a każdemu z nich nadać niepowtarzalne cechy (kształt, wielkość). Nie stanowi tu problemu zmiana koloru nieba czy przyspieszanie cyklu dnia i nocy. Tych, którzy nie lubią monotonii ucieszy wiadomość o możliwości dowolnego kształtowania terenu – pasma górskie, wzgórza, równiny przechodzące płynnie w doliny – żaden problem. Cierpliwi będą mogli posadzić las, a w lesie tym 500 drzew różniących się miedzy sobą ilością listków, gałęzi, a nawet kierunkiem, w którym miałyby rosnąć. Wszystkie potwory (w sumie ponad 70 sztuk) jak też zwierzęta można dowolnie pomniejszać i powiększać – demon, koń, bądź owca trzykrotnie większa od drzewa? Mówisz, masz.

The Elder Scrolls VI - jaki powinien być następca Skyrima?
The Elder Scrolls VI - jaki powinien być następca Skyrima?

Przed premierą

Bethesda Softworks nie pozostawia nam złudzeń – upłynie jeszcze dużo czasu, zanim The Elder Scrolls VI trafi do naszych rąk. Jednak od premiery Skyrima minęło już prawie pięć lat, więc to pytanie samo ciśnie się na usta: czego oczekujemy od jego następcy?

Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4
Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4

Przed premierą

Największy rywal Diablo obrał kurs kolizyjny i planuje pokrzyżować plany Blizzarda. Path of Exile 2 to w zasadzie całkiem nowa gra i wygląda na to, że na rynku gier hack’n’slash dojdzie do pojedynku samców alfa o przewodnictwo w stadzie.

Elveon - przed premierą
Elveon - przed premierą

Przed premierą

Gods: Kraina Nieskończoności nie było może wielkim hitem, ale też nie było kompletną porażką. Czy to samo, słowiańskie spojrzenie na RPG, wsparte silnikiem Unreal 3 i kilkoma dobrymi pomysłami, może przynieść Elveonowi sukces?