Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Detroit: Become Human Przed premierą

Przed premierą 15 czerwca 2016, 09:11

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Widzieliśmy w akcji grę Detroit: Become Human, czyli Heavy Rain 2

Studio Quantic Dream tworzy produkt, który ma dużą szansę zatrzeć złe wrażenie po grze Beyond: Dwie dusze. Choć akcja Detroit: Become Human rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, tytuł wykazuje sporo podobieństwo do innego hitu tej firmy - Heavy Rain.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Detroit: Become Human – Blade Runner dla mas

Artykuł powstał na bazie wersji PS4.

Zwiastun gry Detroit na poniedziałkowej konferencji firmy Sony wgniótł mnie w fotel, jednak w swoim życiu zaliczyłem już tyle interaktywnych filmów, że z przymrużeniem oka traktuję buńczuczne zapowiedzi deweloperów o wielowątkowych historiach i sporej liczbie zakończeń uzależnionych od podjętych przez nas decyzji. Niemniej na zamknięty pokaz nowej produkcji studia Quantic Dream wybierałem się pełen optymizmu. Miałem nadzieję, że David Cage zatrze złe wrażenie po średnio udanej pozycji Beyond: Dwie dusze i udowodni, że wciąż jest w stanie stworzyć dzieło tak dobre jak Heavy Rain. Z tym większą przyjemnością donoszę, że zakończona przed kilkoma godzinami prezentacja gry Detroit zadowoliła mnie, i to z nawiązką.

Zacznijmy z grubej rury. Detroit to Heavy Rain 2. Nie ma żadnych wątpliwości, że francuskie studio wyciągnęło wnioski z błędów popełnionych przy Beyond i wróciło do sprawdzonej formuły, która w dużej mierze zagwarantowała zespołowi Cage’a międzynarodową sławę. Nie ma tu oczywiście mowy o kontynuacji historii z ociekającego deszczem thrillera, ale mechanika rozgrywki nie pozostawia złudzeń, o czym myśleli deweloperzy znad Sekwany, projektując swoje nowe dzieło. Na targi E3 przywieźli oni jeden epizod z Connorem w roli głównej, ten sam, którego fragmenty stanowiły bazę do stworzenia wspomnianego wyżej zwiastuna. Zaletą pokazu było jednak to, że mogliśmy scenę obejrzeć w całości i przekonać się, jak nasze postępowanie wpłynie na finał odcinka, w którym zbuntowany android stoi na krawędzi dachu, zasłaniając się ciałem małej dziewczynki.

Mister Connor, I presume? - 2016-06-15
Mister Connor, I presume?

Zanim jednak przejdziemy do sedna, kilka słów na temat fabuły. Do tej pory autorzy potwierdzili obecność dwóch bohaterów – Connora i Kary (kobiety znanej jeszcze z czasów słynnego dema technologicznego, które zresztą stało się zalążkiem gry Detroit: Become Human). Quantic Dream nie chce zdradzić, czy garnitur protagonistów zostanie powiększony, pewne jest natomiast to, że w rolach głównych wystąpią wyłącznie androidy. Cage tłumaczy tę decyzję chęcią pokazania rzeczywistości z perspektywy maszyn, które przez dłuższy czas żyły w normalnej koegzystencji z ludźmi, ale z niewiadomych względów zbzikowały. Część z nich popełniła samobójstwo, inne w tajemniczych okolicznościach przepadły jak kamień w wodę, a jeszcze inne otwarcie wystąpiły przeciwko swoim stwórcom, nierzadko uciekając się do agresji. Detroit ma odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Fabuła trzymana jest w ścisłej tajemnicy, co zresztą wydaje się zrozumiałe. Wystarczy przypomnieć sobie, jak ważną rolę pełnił twist fabularny w Heavy Rain i jak wielką szkodę wyrządzili fanom ludzie, którzy w idiotyczny sposób spojlowali go w sieci.

A Plague Tale: Innocence - duże ilości szczurów naraz
A Plague Tale: Innocence - duże ilości szczurów naraz

Przed premierą

E3 to nie tylko Assassin’s Creed i Cyberpunk, to również okazja by zobaczyć gry mniejszych wydawców. Przyjrzeliśmy się A Plague Tale: Innocence - nowości, która inspirowała się Brothers: A Tale of Two Sons.

Without Memory – rosyjski Heavy Rain w klimacie Black Mirror
Without Memory – rosyjski Heavy Rain w klimacie Black Mirror

Przed premierą

Davidowi Cage’owi, twórcy między innymi Heavy Rain i Beyond: Two Souls, rośnie konkurencja. Moskiewski zespół Dino Games przygotowuje psychologiczny thriller będący kalką rozwiązań francuskiego dewelopera z Quantic Dream. Czy uczeń przerośnie mistrza?

Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Przed premierą

W nowym Metrze metra nie ma, ale też jest... wiecie, tak samo jak z bunkrami. Artiom po całym życiu spędzonym w tunelach moskiewskiej kolei podziemnej wyrusza w podróż po Rosji pociągiem i to rodzi pytanie, czy to jeszcze jest Metro?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
15.06.2016 10:07
3
Sethlan
88
Oorah!

Kluczem do takich gier jak ilość odnóg scenariuszowych - wybory muszą mieć ogromne znaczenie i diametralnie zmieniać to, co dzieje się na ekranie, w taki sposób, aby gracz mógł parę razy przejść produkcję na różne sposoby. Kiedy brakuje w nich gameplay'a, to powinny bronić się właśnie takimi cechami. Na szczęście Quantic Dream to nie Telltale Games i chyba wiedzą, co się liczy w interaktywnych filmach.

Sama gra natomiast wygląda bardzo ładnie i nie szczędzi klimatu.

post wyedytowany przez Sethlan 2016-06-15 10:07:55
15.06.2016 10:24
odpowiedz
2 odpowiedzi
A.l.e.X
118
Alekde

Czekam z niecierpliwością.

15.06.2016 12:07
zanonimizowany1093973
16
Generał

To gra na ps4, tu nie zrobisz swoich "modów graficznych" :DD ty graficzny onanisto...

15.06.2016 13:15
😊
4
A.l.e.X
118
Alekde

będzie na tyle ładnie że nie będą potrzebne :)

15.06.2016 16:03
odpowiedz
zanonimizowany669488
77
Generał

No jak nic w tym tygodniu muszę obejrzeć blade runnera :D

15.06.2016 20:19
odpowiedz
victripius
89
Joker

Zapowiada się spoko - mam nadzieję, że będzie to gra na miarę Heavy Rain.

15.06.2016 21:11
odpowiedz
yadin
102
Legend

W tę grę zagrają ci, którzy dobrze ocenili "Heavy Rain". Wielu zachwycało się pomysłem. W 2010 roku, czy kiedy to tam sobie wyszło, to była rewolucja, ale tylko częściowa rewolucja. Reszta potwornie kulała, ponieważ gracz po wciśnięciu określonej opcji niewiele już w sumie musiał. A co musiał? A no musiał wyjść z pomieszczenia i uruchamiał się kolejny przerywnik i ładowanie do kolejnej sceny. Za mało inicjatywy ma gracz. Grafika nie zachwyci wszystkich.

15.06.2016 22:48
odpowiedz
1 odpowiedź
lajosz
78
Pretorianin

Cytacik z artykułu:
"Zwiastun gry Detroit na poniedziałkowej konferencji firmy Sony wgniótł mnie w fotel, jednak w swoim życiu zaliczyłem już tyle interaktywnych filmów"

To w końcu jak ?
Gra, czy film interaktywny ?

Jeśli to drugie, to po co pisać o tym w portalu o grach ?

09.10.2017 12:43
marcban
40
Pretorianin

A na jakim portalu napisać? O filmach?
Jakby nie patrzeć HR dużo, dużo bliżej było do gry niż filmu. Tu pewnie podobnie.

post wyedytowany przez marcban 2017-10-09 12:44:25
16.06.2016 08:43
odpowiedz
Szaku
122
Szaman

No dobra. Jednak się ugnę i kupię to PS4 :). Sony dało radę na tych targach E3.

28.06.2016 23:52
1
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Muszę przyznać, że rzeczywiście za ten rok, półtorej będzie sens już kupować nową konsolę, zwłaszcza dla takich perełek.

11.04.2017 12:20
odpowiedz
geohound
63
Konsul

"Detroit: Become Human, czyli Heavy Rain 2" - oby nie, HR to jeden z bardziej przereklamowanych szitów, w jakie miałem okazje grać. Męczę to od 3 miesięcy i skończyć nie mogę, bo każde odpalenie gry wywołuje po prostu frustrację.

24.04.2018 23:08
👍
odpowiedz
zanonimizowany1244044
7
Pretorianin
10

Nie mogę się doczekać. Jedna z najlepiej zapowiadających się fabularnych gier w 2018 roku :D

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze