Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

IS Defense Przed premierą

Przed premierą 9 lutego 2016, 17:52

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Graliśmy w IS Defense - twórcy Hatred wyruszają na wojnę z Państwem Islamskim

Twórcy gry Hatred pracują obecnie nad nowym dużym projektem, ale w międzyczasie zamierzają zaserwować produkt znacznie mniejszego kalibru. IS Defense to prosta strzelanina, w której walczymy z Państwem Islamskim, a my mieliśmy okazję w nią już zagrać.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry IS Defense - Państwo Islamskie na celowniku

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Zaczęło się niewinnie. Członkowie studia Destructive Creations mieli wziąć udział w jednym z polskich game jamów dla twórców niezależnych i uradzili, że w trakcie imprezy napiszą grę, w której będzie się strzelać do celów za pomocą stacjonarnego działa. Gliwiczanie zamierzali zrealizować ten pomysł niezależnie od wybranego przez organizatorów tematu spotkania, gdy więc okazało się, że była nim papuga, żartowali, że i tak wykonaliby swój pierwotny plan. „Gdybyśmy zrobili tę grę według tamtych zasad, po każdym trafieniu na ekranie widzielibyśmy wydzierającą się papugę” – kwituje krótko Jarosław Zieliński, z którym miałem okazję spotkać się przed kilkoma dniami w siedzibie śląskiej firmy. Do niczego takiego jednak nie doszło, bo zarówno szef studia, jak i jego koledzy, na game jam ostatecznie nie dotarli. Pomysł jednak nie upadł i po wstępnych przymiarkach, szybko zaczął przeradzać się w konkretny produkt. Już niedługo będziecie mogli go zresztą uruchomić na swoich pecetach. Nazywa się IS Defense.

Graliśmy w IS Defense - twórcy Hatred wyruszają na wojnę z Państwem Islamskim - ilustracja #2

Przy okazji pobytu w studiu Destructive Creations, przeprowadziliśmy również wywiad z jego szefem, Jarosławem Zielińskim. Rozmawialiśmy m.in. o sukcesie gry Hatred, planach firmy na przyszłość i realizacji IS Defense. Gorąco zachęcamy do lektury:

Nie boimy się Państwa Islamskiego – wywiad z twórcą gier Hatred i IS Defense

Nic niemówiące cele zostały zamienione na łodzie, do których zapakowano terrorystów. Po co? By rzucić na kolana Europę. Wykorzystując zgromadzony arsenał i wojsko złożone z tysięcy gotowych na wszystko bojowników, członkowie państwa islamskiego zamierzają podbić Stary Kontynent w otwartym uderzeniu, bardziej przypominającym tradycyjny desant regularnej armii niż samobójcze ataki owiniętych pasami szahida fanatyków religijnych. Destructive Creations wybiega tu zresztą kilka lat naprzód i raczy nas wizją przyszłości, która – miejmy nadzieję – raczej się nie ziści. W IS Defense siły zbrojne islamistów są na tyle duże i dobrze zorganizowane, że przeprowadzenie inwazji na sąsiedni kontynent nie stanowi dla nich żadnego problemu. Jedynym bastionem oporu przeciwko agresorom okazuje się gracz, który ma kłaść pokotem kolejne zastępy wybiegających mu pod lufę przeciwników. Wykorzysta do tego przede wszystkim niezawodny karabin maszynowy, chociaż czasem przyjmie też pomoc sojuszniczych oddziałów piechoty, artylerii i lotnictwa.

Graliśmy w IS Defense - twórcy Hatred wyruszają na wojnę z Państwem Islamskim - ilustracja #3

Już na wstępie wytłumaczmy sobie jedno: IS Defense nie będzie produktem tak skomplikowanym jak Hatred, gdyż zrealizowano go znacznie mniejszym nakładem środków i w bardzo szybkim tempie. Prace trwały zaledwie trzy i pół miesiąca. „Zeszło nam dłużej, niż planowaliśmy” – komentuje Zieliński. – „Początkowo miała to być znacznie mniejsza gra, oferująca tylko jedną mapę. Potem zaczęliśmy ją rozbudowywać i dokładać nową zawartość, co przełożyło się na wydłużenie czasu produkcji”. Podobieństwa do kontrowersyjnej strzelaniny, która zadebiutowała kilka miesięcy temu, jednak są, ale doszukamy się ich w czymś zupełnie innym. Chodzi o próbę odkurzenia dawno już zapomnianej produkcji. Tak jak Hatred było mocno inspirowane Postalem, tak IS Defense jest klonem stareńkiego Beach-Heada oraz jego następcy – BeachHeada 2000. Tutaj również jesteśmy strzelcem, który nie może ruszyć się z wyznaczonej pozycji.

Ghost Recon Breakpoint to gra totalna, która ma w sobie wszystko
Ghost Recon Breakpoint to gra totalna, która ma w sobie wszystko

Przed premierą

Ghost Recon: Breakpoint to gra totalna – produkcja, która ma ambicje połączyć wszystkie obecne na rynku trendy i zadowolić każdego. Tylko czy przy tak przebogatej zawartości nie pojawi się nagle przesyt? Czy stworzenie takiej gry jest w ogóle możliwe?

Marvel's Avengers to fajna gra, ale zapomnisz o niej 15 minut po odłożeniu pada
Marvel's Avengers to fajna gra, ale zapomnisz o niej 15 minut po odłożeniu pada

Przed premierą

Po Marvel’s Avengers spodziewam się przyzwoitej, chociaż całkowicie wyzutej z kreatywności i ryzyka, zabawy skierowanej do fanów uniwersum – a krótka sesja z grą na gamescomie tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła.

Grałem w multi CoD: Modern Warfare i mam ochotę na więcej
Grałem w multi CoD: Modern Warfare i mam ochotę na więcej

Przed premierą

Multiplayer w Modern Warfare jest nadal szybki i mocno znajomy. Nowy silnik nie zmienił go nagle w powolną, taktyczną strzelankę, co wcale nie oznacza, że CoD nie ma paru asów w rękawie.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.02.2016 18:30
1
zanonimizowany1093317
18
Generał

"Oczekiwania 9.2"
Co? Przecież to wygląda jak jakaś popierdóła na smartfony.

09.02.2016 19:32
odpowiedz
3 odpowiedzi
RavelNightstar
4
Junior
8.0

@banenan
"Wygląda jak..."
Już wiem jakim sortem graczy jesteś ^^

09.02.2016 19:48
Zdzichsiu
Zdzichsiu
79
Ziemniak

Tylko, że mu nie chodziło o grafikę, ale typ gry. To nie będzie pełnoprawny FPS, ale bardziej "celowniczek". A te bardziej pasują do rynków mobilnych.

09.02.2016 20:01
zanonimizowany1093317
18
Generał

"Już wiem jakim sortem graczy jesteś ^^"
Jakim?

09.02.2016 20:53
😜
MrKrejzol
9
Legionista

Bananen ma rację. Nie raz widziałem gry podobne do tego na smartfony. Handluj z tym xDDDDDDD

09.02.2016 19:42
CyberTron
odpowiedz
CyberTron
89
Imperator Wersalka

Kolejna kiepska gra którą chcą promować kontrowersją (bo ich produkt niczego innego nie oferuje)?

09.02.2016 19:46
Devilyn
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Devilyn
159
Organised Chaos

Dokładnie gdyby nie kontrowersja nikt pewnie by nie kupił gównianego celowniczka.

Nie zrozumcie mnie źle, akurat gra z obroną przed isis mogła by być całkiem ciekawa ale nie w takiej formie (a raczej w przypadku kiedy wlasciwie jej nie ma)

10.02.2016 18:54
RaceyPL
RaceyPL
36
Mentat
1.5

Dokładnie

09.02.2016 19:47
Dariusxq
odpowiedz
Dariusxq
52
Forumowy Prowokator
0.0

Marne prowo

09.02.2016 21:57
Monoman
😁
odpowiedz
Monoman
32
Leniwy Degustator
0.0

Kurka wodna w 2016 roku? Za prawie 7 euro? Dziękuję, postoje.

09.02.2016 22:11
Lemur80
odpowiedz
Lemur80
69
Fear is the mind killer
Image
0.0

Brak treści w poście.

10.02.2016 19:47
Trias Zdrajca
odpowiedz
Trias Zdrajca
74
na litość!

A ja chetnie zagram, choc raczej dopiero jak gra bedzie w cenie rzedu 10PLN.

10.02.2016 20:36
👍
odpowiedz
xMamoreXx
13
Legionista
10

Jeśli gra będzie dobrze zoptymalizowana i ukończenie jej zajmie mi więcej, niż 4 godziny, myślę, że warto za to dać z 20 zł. Dobry pomysł na odświeżenie celowniczka. Oczekuję 10 w tego typu grach...

11.02.2016 13:08
Ferrou
odpowiedz
Ferrou
40
Centurion

O YEAH!! :) Toż to old school w nowoczesnej oprawie audio wizualnej :) Ostatnim razem grałem w coś podobnego; zwało się Operation Wolf (C64). Między czasie wpadło Virtua Cop i jakiś terminator jeszcze na Amigę. Mi się podoba :)

13.02.2016 16:50
sklepgekon_pl
odpowiedz
sklepgekon_pl
5
Junior
10

ciekawe czy beda mody - np zamiana lodzi desantowych na pontony :)

15.02.2016 15:23
odpowiedz
mattdamon
5
Junior

Serio gry-online? Bezrefleksyjny materiał sponsorowany na temat gównianej gierki, robionej przez gówniane studio z jeszcze bardziej gównianych powodów ("strzelanie do Arabów? złoty kur*a interes, wydajemy w przyszłym tygodniu, hłe hłe"). Mam nadzieję, że cyniczne palanciarstwo z Gliwic tym razem się przeliczy.

23.02.2016 15:33
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
120
The Highest

Gdyby nie było o tym artykułu na gry-online, myślałbym że to kolejny syf, jakich jest dziesiątki w steam greenlight.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze