Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

American Truck Simulator Przed premierą

Przed premierą 20 października 2015, 12:40

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Graliśmy w American Truck Simulator i mamy sporo nowych informacji!

Tegoroczne targi Poznań Game Arena były okazją, by osobiście zasiąść za kierownicą American Truck Simulatora i dowiedzieć się paru szczegółów od samego prezesa studia SCS – Pavla Sebora.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry American Truck Simulator - ETS 2 może przejść na emeryturę

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Gier, w których mamy okazję przejechać się egzotycznymi superautami czy sportowymi bolidami, jest bez liku i każdy może wręcz przebierać w tytułach oferujących mniej lub bardziej zręcznościowy model jazdy, tryby wyścigów itd. Ci jednak, którzy zamiast driftu, ogromnego przyspieszenia i osiągania 300 km/h na prostej wolą powolne rozpędzanie się do przepisowej prędkości, jazdę z tachografem i doskonalenie swoich umiejętności parkowania z naczepą, mają tylko jedną, ale za to bardzo udaną grę – mowa oczywiście o Euro Truck Simulatorze 2. Przemierzanie europejskich autostrad od prawie trzech lat jest konsekwentnie urozmaicane sporą ilością ciekawych modyfikacji oraz stałym wsparciem producenta, który wypuszcza kolejne łatki i udoskonalenia, jednak wielu miłośników ciężarówek nie może doczekać się już dawno obiecanych przenosin za ocean i jazdy po bezdrożach Stanów Zjednoczonych w American Truck Simulatorze. Studio SCS Software niczym prawdziwy osiemnastokołowiec zmierza do celu konsekwentnie, z nieuszkodzonym ładunkiem, ale też i niezbyt zawrotną prędkością.

Na początku warto zaznaczyć, że ATS nie będzie nową grą w pełnym znaczeniu tego słowa. To w zasadzie Euro Truck Simulator 2 z kosmetycznymi poprawkami. Nowa jest sceneria, sieć dróg, parę niezbyt istotnych niuansów, ale to w zasadzie wszystko – tytuł nie zaskoczy nas żadnymi przełomowymi zmianami. Co więcej – każda wprowadzona nowość lub poprawka prędzej czy później znajdzie się też w Euro Truck Simulatorze 2, ponieważ twórcy planują wspierać tę grę przynajmniej przez kolejne 45 lat!

„American Truck i Euro Truck to gry bliźniacze – mają tę samą bazę, podstawę. Jeśli skupimy się na amerykańskiej wersji, nasi europejscy fani znienawidzą nas za to, to będzie jak porzucenie ich, a nawet zdrada. Każdą poprawkę, ulepszenie, którą wprowadzimy do jednej gry, będziemy również w rozsądnym przedziale czasu umieszczać w drugim tytule. Naszym celem jest to, by baza użytkowników, jaką mamy, korzystała zarówno z ATS, jak i ETS2, chcemy dawać im coraz więcej zawartości do grania”.

Graliśmy w American Truck Simulator - amerykańskie drogi nie przyniosą rewolucji - ilustracja #2
Amerykańska prowincja pełną gębą - diner, skrzydlaki i picku-upy.

Trochę ponad godzina za kierownicą majestatycznego Peterbilta pozwoliła na wykonanie paru zleceń w obrębie San Francisco i okolic, bo to właśnie stan Kalifornia dostaniemy na starcie w pełnej wersji gry. Przemierzając słoneczne autostrady i lokalne drogi, można rzeczywiście poczuć klimat USA. Mijamy charakterystyczne motele, bary, po ulicach śmigają vany w barwach znanych firm kurierskich, klimatyczne auta z lat 60., kampery czy pick-upy. Wiele miejsc stanu Kalifornia odtworzono dość realistycznie, wręcz podręcznikowo. Tak jak w rzeczywistości – zjeżdżając z mostu Golden Gate w San Francisco odwiedzamy po chwili do Tęczowego Tunelu, który od niedawna nosi imię aktora Robina Williamsa. Jeśli pokusimy się o włączenie w tle internetowego radia z muzyką country – klimat amerykańskiego truckingu będzie wręcz wylewać się z monitora! Tę świetną atmosferę od czasu do czasu psuły jedynie sztucznie umieszczone zapory w postaci półprzezroczystych ścianek blokujących możliwość jazdy w jakimś kierunku. W dużej mierze była to wina niekompletnej gry, w której nie wszystko jest jeszcze gotowe, ale w pełnej wersji również nie będziemy mogli wszędzie pojechać – zwłaszcza tam, gdzie ogromne ciężarówki w rzeczywistości także mają zakaz poruszania się, np. w ścisłych centrach dużych miast. Na odwzorowaniu Kalifornii oczywiście się nie skończy – autorzy pracują już nad sąsiednimi stanami, które będą stopniowo dodawane w późniejszym okresie.

Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych
Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych

Przed premierą

Lato, urlop, własna bryka – My Summer Car brzmi jak lekka, wakacyjna przygoda, ale w rzeczywistości to hardkorowy symulator dla wytrwałych.

Graliśmy w Oxygen Not Included – drugi oddech dla RimWorld?
Graliśmy w Oxygen Not Included – drugi oddech dla RimWorld?

Przed premierą

Twórcy Don’t Starve wracają do korzeni i walki o przetrwanie. Tym razem jednak za sprawą Oxygen Not Included znany producent rzuca wyzwanie grze RimWorld w budowaniu najlepszej kolonii.

Graliśmy w Farmer’s Dynasty – rolnik szuka żony
Graliśmy w Farmer’s Dynasty – rolnik szuka żony

Przed premierą

Życie na wirtualnej farmie to nie tylko ciężka harówka od świtu do zmierzchu – znajdzie się tu także czas na zawieranie znajomości, sąsiedzką pomoc i budowanie swojej reputacji. Najdobitniej pokazuje to Farmer’s Dynasty.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.10.2015 13:40
zanonimizowany776406
62
Konsul

Jeździć zwykłą osobówką - marzenie. Dobry kierunek obrali. Zabawy z autobusami też niczego sobie pomysłem. Czekam.

20.10.2015 14:45
odpowiedz
GrzecznyPan
14
Centurion
10

fajnie ladnie ale pre order kiedy? xD

20.10.2015 20:34
odpowiedz
GrubyyParch
5
Junior

Samochody dostawcze i osobowe :D O tym marzyłem :D Nie mogę się doczekać :)

21.10.2015 00:03
odpowiedz
Avesko
3
Junior

Nastepca ETS 2? :o Mogł mi myśl o 18 WoS?

21.10.2015 08:38
odpowiedz
johnny11p
36
Chorąży

Mam tylko nadzieję, że nie przedobrzą z "Amerykańskością" i nie dadzą samych starych amerykańskich wozów. Tam już co drugi to europejski samochód jeździ.

21.10.2015 12:10
Simen_01
odpowiedz
Simen_01
106
I am the Road Warrior

W Stanach jest bardzo mało europejskich aut. Jeśli już to koreańskie lub japońskie (szczególnie te drugie)

21.10.2015 15:57
odpowiedz
TCPiP
71
Pretorianin

W USA mało europejskich aut? Może nie pisz głupot.

21.10.2015 19:04
odpowiedz
Tony,..,
33
Centurion

a ja bym wolał zeby zrobili to jako DLC do ETS2
i powiekszali tak o kolejne rogiony żeby zrobić global truck symulator

21.10.2015 19:13
odpowiedz
luk4sek
1
Junior

Była kiedyś taka gra jak King of the Road, jak dla mnie rewelacja. Różne typy pojazdów:TIRy, ciężarówki, terenówki, a nawet BMW, którym jechało się 250 z drobnymi ładunkami. Fajnie rozwinięty system rozwoju samochodów, zróżnicowane ceny paliw, jazda w trudnych warunkach (pustynia, gdzie jechało się szlakiem, trzeba było uważać na drogę i poziom paliwa, bo można było nie dojechać do celu:)) Z tego co pamiętam, ale tu mogę się mylić, nasz transport mógł zostać napadnięty. Twórcy ETS mogliby pokopiować trochę pomysłów

21.10.2015 20:36
Simen_01
odpowiedz
Simen_01
106
I am the Road Warrior

[7] http://porady.autotrader.pl/Porady_autotrader/56,133253,15343534,Top_50___Najlepiej_sprzedajace_sie_samochody_w_USA.html

Ile europejskich aut widzisz?

[9] O taaak, KotR to było coś ;) Chociaż ja zawsze grałem w Hard Truck 2, czyli jego bliźniaka

21.10.2015 22:01
odpowiedz
BarTikol
9
Legionista
6.5

UP i UP :) Macie rację co do Hard trucka 2 i King of the road.Warto jeszcze wspomnieć o świetnym heavy metalowym soundtracku jaki posiadały te gry.Trochę żal,że nie ma dla HT2 godnego następcy.Według mnie od czasów ETS-a praktycznie nic nie zmieniło się w symulatorach ciężarówek... a szkoda.

21.10.2015 23:10
odpowiedz
luk4sek
1
Junior

Niestety twórcy poszli na łatwiznę, stworzyli podstawy dobrej gry i rozwijają ją w żółwim tempie. Trochę zawartości za darmo, do tego płatne DLC. Cała ta wersja amerykańska to zresztą jak mówią sami twórcy ciągle ta sama gra, tylko nowe pojazdy i mapy. Kiedyś nowe części 18 WoS wychodziły co roku, owszem niektóre były trochę crapowate, ale zawsze wnosiły coś nowego. W którejś części były nawet całe USA i po kawałku Kanady i Meksyku. Poza tym warunki pogodowe, w ETS nie uświadczymy zimy, a deszcz to efekt jedynie optyczny...

22.10.2015 10:03
odpowiedz
tojado
5
Junior
9.0

"Nastepca ETS 2? :o Mogł mi myśl o 18 WoS?" - Nooo, raczej. To następca WoSów. Bo dla ETS2 to raczej brat.

"Niestety twórcy poszli na łatwiznę, stworzyli podstawy dobrej gry i rozwijają ją w żółwim tempie. Trochę zawartości za darmo, do tego płatne DLC."
Zobacz na ETS2 i to jak jest rozwijany. Jak wyglądął 3 lata temu w dniu premiery, a jak wygląda teraz. Różnica jest kosmiczna. Ponad 20 updatów za darmo. I dalej rozwijają ETS2. A teraz wyobraź sobie co by było gdyby w ATS zrobili coś wielkiego i nie zrobili tego do ETS2;)

03.11.2015 18:07
Nolifer
odpowiedz
Nolifer
118
The Highest

Ciekawe ile by zajęło im tworzenie całych Stanów Zjednoczonych... aż strach pomyśleć... :D

29.12.2015 21:11
odpowiedz
paul oren's
67
Generał

fajnie,że nie będzie dużych zmian graficznych bo wymagania były by wyższe.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze