Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Medal of Honor: Warfighter Recenzja gry

Recenzja gry 29 października 2012, 12:43

autor: eJay

Wyznawca #cebuladeals za 1$ i tytułów, w które nikt nie gra. Chory na kinomanię.

Recenzja gry Medal of Honor: Warfighter - GROM na froncie Call of Duty

Ogromna kampania reklamowa Medal of Honor: Warfighter nie przełożyła się, niestety, na właściwy efekt końcowy. Najnowszy tytuł studia Danger Close jest tylko solidną strzelaniną, nie nawiązującą równej walki z silną konkurencją.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
 • misje samochodowe;
 • kampania ma niezłe momenty, kiedy nie brakuje emocji;
 • solidna oprawa muzyczna i dźwiękowa;
 • ciekawe tryby: Punkt Zapalny oraz Przejęcie Flagi w multiplayerze;
 • personalizacja broni, sporo odznaczeń do odblokowania dla cierpliwych graczy;
 • niektóre elementy gry sieciowej, np. bezpieczny respawn;
 • obecność (nie taka na odczepkę) jednostki GROM.
MINUSY:
 • ogólna nijakość;
 • nierówna oprawa graficzna – Frostbite 2 bez systemu zniszczeń;
 • mało pasjonujący multiplayer;
 • kiepskie, malutkie i brzydkie mapy w trybie wieloosobowym;
 • błędy techniczne, niestabilność, interfejs;
 • brak opcji zmiany Sekcji Ogniowej przed i w trakcie rundy.

Wmieszanie się w wojnę między zwolennikami Battlefielda 3 oraz Call of Duty to przejaw prawdziwej wiary w swoje umiejętności. W gatunku zdominowanym przez te dwie znakomicie sprzedające się pozycje pojawienie się trzeciego gracza może zakończyć się dla niego szybką porażką. Kiedy dwa lata temu Amerykanie z Danger Close postanowili odświeżyć legendarną serię Medal of Honor, wielu fanów liczyło na skuteczne wskrzeszenie marki. Sukces był połowiczny, bo choć odsłona z dopiskiem „2010” nie powalała jakością wykonania, to wskaźniki ekonomiczne okazały się zadowalające. Do worka Danger Close wpadło na tyle dużo dolarów, że studio postanowiło ruszyć z produkcją kolejnej części. Tym razem w pełni samodzielnie, bez pomocy doświadczonych Szwedów z DICE. Atutem Warfightera jest fakt, że przy tworzeniu rozgrywki autorzy korzystali z doświadczenia najlepszych oddziałów specjalnych świata, w tym polskiego GROM-u (szczegóły w wywiadzie z Vincim). Czy patriotyczna nuta wystarczy, by wybaczyć temu tytułowi ewentualne niedoskonałości?

Jeżeli oczekiwaliście od Danger Close kreatywnego podejścia do akcji w grze, Medal of Honor: Warfighter może Was srogo rozczarować. Produkcja ta już na samym początku zrywa z realizmem i daje się ponieść efektownej rozwałce w konwencji „corridor-shootera” opatrzonego tysiącami skryptów. Wyobraźcie sobie taką sytuację: zakradacie się do nadmorskiego portu, eliminujecie kilku wrogów, po czym podkładacie ładunki i... obserwujecie, jak spokojny do tej pory etap opanowuje totalny chaos. Nad głową kierowanej przez gracza postaci przelatują kontenery, stoczniowe dźwigi przewracają się, wokół ognia więcej niż w piekle, a fruwający nad tym wszystkim helikopter zwiadowczy rozpoczyna ostry ostrzał. Warfighter na wstępie oferuje odbiorcy festiwal efekciarstwa na poziomie, do którego mistrzowie z Infinity Ward zdążyli nas już przyzwyczaić.

Preachera poznajemy w momencie, gdy nie radzi sobie w życiu najlepiej. - 2012-10-29
Preachera poznajemy w momencie, gdy nie radzi sobie w życiu najlepiej.

Drugie rozczarowanie przychodzi wraz z dalszymi postępami w kampanii. Historia opowiada o problemach rodzinnych Preachera – jednego z bohaterów poprzedniej odsłony Medal o Honor. Protagonista ten ma ewidentny problem z komunikacją z żoną oraz córeczką, a ewentualny rozbrat z mundurem mógłby pomóc mu powrócić do codziennej sielanki. Sęk w tym, że rodzina to jedno, a dusza wojskowego drugie. Dylematy Preachera przeplatają się z rozmaitymi akcjami elitarnych żołdaków z Tier 1, a pewien nieprzyjemny incydent powoduje, że do osi fabularnej dołącza kolejny wątek terrorystyczny.

Co jednak nie zagrało? Wad scenariusza kampanii Medal of Honor: Warfighter jest kilka. Największym grzechem z pewnością okazuje się nijaki bohater. Preacher nie należy do specjalnie wygadanych osobników, to typ milczka o obolałym wyrazie twarzy. Nie wzbudza sympatii, ciężko więc się z nim utożsamiać. Dodatkowo bardzo słabo wypada czarny charakter odpowiedzialny za globalny terror. Jego zaskakująco krótki czas prezentacji na ekranie oraz kiepskie teksty powodują, że jest to terrorysta co najwyżej trzecioligowy. W końcowych etapach w szeregi Tier 1 wkrada się także nieznośny patos, aczkolwiek można go zrzucić na karb troski o bezpieczeństwo ziemskiego globu, o które dba Preacher i jego kompania.

Na pierwsze danie GROM i pościgi

Scenariusz nie porywa oryginalnością, aczkolwiek ma pozytywne aspekty. Danger Close pozostało wierne swojej filozofii i podarowało graczom opowieść efektowną, ale w dalszym ciągu na wskroś militarną, przesiąkniętą klimatem kooperacji i współzawodnictwa poszczególnych grup. Nie ukrywam, że jest to zasługa m.in. występu naszych gromowców w jednym z epizodów. Obserwacja wirtualnych odpowiedników cichych bohaterów Polski sprawia sporą frajdę i pozwala być dumnym, że w końcu potraktowano nas jak nację z wojskową tradycją. Tym bardziej, że żaden inny (prócz USA, rzecz jasna) kraj nie ma tak dobrej reklamy, a na przykład niemieckie oddziały KSK oraz słynny rosyjski Specnaz są w kampanii nieobecne.

W niektórych misjach zasiadamy za sterami robota bojowego z wbudowanym granatnikiem. Przeciwnicy są wtedy bez szans. - 2012-10-29
W niektórych misjach zasiadamy za sterami robota bojowego z wbudowanym granatnikiem. Przeciwnicy są wtedy bez szans.

Miłych niespodzianek jest zresztą więcej, mowa zwłaszcza o etapach samochodowych, które przygotowano z należytą starannością. Pościgi są bardzo dynamiczne, ale również świetnie zrealizowane pod kątem modelu jazdy. Demolka arabskich straganów, omijanie korków czy też walka z burzą piaskową za szybą to tylko część atrakcji, jakie przygotowali ludzie z Danger Close przy udziale ekspertów z Criterion. Medal of Honor: Warfighter za kierownicą łapie drugi oddech. Sympatycznym dodatkiem są metody wyważania drzwi. Za odpowiednią liczbę headshotów w zwolnionym tempie odblokowujemy kolejne umiejętności, których w sumie jest 7. Na starcie możemy stosowne wrota potraktować jedynie kopniakiem, ale jeśli się postaramy – do akcji wkroczą łomy, strzelby oraz ładunki wybuchowe. Wpływ na rozgrywkę wskazanych udogodnień jest znikomy, ale warto się przemęczyć choćby dla kapitalnych animacji oraz przeróżnych smaczków (np. C4 przyklejane na klamkę z wywieszką „Room Service”).

Misje fabularne oparto częściowo na prawdziwych wydarzeniach. Nie są to akcje zobrazowane detal w detal, ale niektóre pojedyncze nawiązania do sytuacji znanych z telewizji rzucają się w oczy. Przykładem jest choćby uprowadzenie kapitana statku Maersk Alabama z 2009 roku. Ważnym elementem fabuły są także zamachy w Madrycie. Widać jak na dłoni, że twórcy pełnymi garściami czerpali z odpowiednich dokumentów i opowiadań żołnierzy, tak aby pomimo konwencji dynamicznego FPS-a zachować odpowiedni realizm historii.

Warto dodać, że Warfighter jest znacznie bardziej urozmaicony niż poprzednia część w kwestii lokacji. Dwa lata temu biegaliśmy po afgańskich górach i jaskiniach. W najnowszej odsłonie tego typu krajobrazy należą do rzadkości. W zamian otrzymaliśmy m.in. zalane przez tsunami filipińskie miasteczko Isabella City, somalijską twierdzę piratów w Mogadiszu, a także Dubaj. Misji jest łącznie 13, a ich przejście doświadczonemu graczowi powinno zająć około 5 godzin na normalnym poziomie trudności. Długość kampanii prezentuje się więc standardowo, a nawet całkiem dobrze w zestawieniu z MoH-em 2010.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

DM Ekspert 25 maja 2014

(PC) Dalszy ciąg rozważań o Medal of Honor, tym razem ścisłe porównanie Medal of Honor 2010 i Medal of Honor: Warfighter

6.5
Recenzja gry Terminator: Resistance – Roboty ciosane z drewna mają swoją duszę!
Recenzja gry Terminator: Resistance – Roboty ciosane z drewna mają swoją duszę!

Recenzja gry

Nowy Terminator jest zaskakująco satysfakcjonujący. Nie chodzi jednak o przeciętny film Tima Millera, a świeżutką grę krakowskiego studia Teyon – dewelopera, który w branży gamingowej "zabłysnął" dzięki niechlubnemu Rambo: The Video Game.

Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze

Recenzja gry

Po niezłym zamieszaniu, jakie narobił świetny pierwszy odcinek serialu The Mandalorian, Star Wars Jedi: Fallen Order kontratakuje w świecie gier. To produkcja, która przynosi nową nadzieję, dla kolejnych gier w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!

Recenzja gry

Rok czekania, miesiące spekulacji, wreszcie oficjalna zapowiedź Red Dead Redemption 2 na PC i kilka tygodni wielkiej ekscytacji. A potem wszystko zniweczone na premierę za sprawą Rockstar Games Launchera (i nie tylko). Ale katastrofę wciąż da się cofnąć.

Komentarze Czytelników (116)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.10.2012 08:29
odpowiedz
Naczelnyk
141
Witch Hunter

-->Rif

Przejrzyj opiniotwórcze portale, a zobaczysz, że wszędzie oceny graczy są wyższe, niż oceny recenzujących warfightera. Gdyby oceny mogli wystawiać tylko posiadający grę byłyby zapewne jeszcze wyższe. Może zamiast sugerować się zdownrankowanymi ocenami popytaj któregoś z kolegów grających multi?

Podpowiem ci, że osób zdobywających punkty w multi dla Polski jest w tej chwili ponad 3.600. Jacyś masochiści, nie?

30.10.2012 08:52
MANOLITO
👍
odpowiedz
MANOLITO
171
Legend

Rif - dokładnie, ja bym chciał zobaczyć tych co to zamiast pełnej recenzji wymagają "szybkich opinii"

30.10.2012 09:40
ThisPapa
odpowiedz
ThisPapa
62
Pretorianin

Każdy kto pisze "Nie podoba się nie grać" pokazuje że jest piratem i zlewa fakt, że ktoś narzeka bo wydał kasę na gówno. A nie narzeka, że gra jest gówniana. I to jest podstawowa różnica w naszej ocenie gry. Ja płacę i oczekuję. Ty kradniesz i masz rozmydlony obraz jakości do ceny.

30.10.2012 10:08
odpowiedz
Zgred
198
WREDNY

ThisPapa--> Nie podoba się, nie grać!!! Kupiłem grę, gram, może nie jestem zachwycony, ale widzę kilka plusów i mam odskocznię od BF3.

30.10.2012 10:31
👍
odpowiedz
zanonimizowany850052
14
Generał

wszędzie oceny graczy są wyższe, niż oceny recenzujących warfightera

To niezwykle ciekawe bo na metacritic średnia graczy jest taka sama jak recenzentów - swoją drogą chyba pierwszy raz widzę taką sytuację na tym portalu bo zazwyczaj jest tak, że gracze (czyli hejterzy, malkontenci) wystawiają sporo niższe oceny niż recenzenci - Diablo 3 =3.8/10, Mass Effect 3 = 4.4/10 przykłady można mnożyć. Dlatego też nigdy się nie sugeruję oceną graczy, a jakoś tak wychodzi, że z ocenami recenzentów prawie zawsze się zgadzam.
A tak ogólnie to powiem wam tak : Pewnie zamówiliście w preorderze tego Moha, wydaliście grubą kasę i teraz wam szkoda i chwalicie byle gówno. Taka typowa polska mentalność.

Jacyś masochiści, nie?

Zwykłe masy, które łykają wszystko co ma tytule głośny tytuł no i ładną grafikę. W Modern Warfare 3 codziennie grają miliony osób czy to oznacza, że jest to genialny tytuł?

Wasze teorie spiskowe są niezwykle idiotyczne, gdy je czytam ogarnia mnie śmiech.

by wydawcy chcieli im fundować pięciogwiazdkowe hotele w Wenecji czy losować PS3 wśród 'najlepszych' recenzji.

Mało tego! Oprócz pięciogwiazdkowego hotelu dostają jeszcze Pagani Zonde i ogromną willę wartą 1254235346357. Wielka szkoda, że nie jestem recenzentem, gdybym nim był to bym wyjechał za granicę i tam bym się tym zajął. Byłbym ustawiony do końca życia <333
Już sobie to wyobrażam.. Wstajesz rano, ktoś puka do drzwi, otwierasz, a przed tobą stoi wydawca MW4! Mówi do ciebie : 'Ej stary, dzięki za to wczorajsze 10/10, to auto co za mną stoi jest dla ciebie'

30.10.2012 11:38
eJay
odpowiedz
eJay
189
Quaritch

gameplay.pl

Rif--->Twoje teoretyzowanie jest tak zabawne, że chyba kupie dodatkowa paczkę chrupków. Uwzględniłeś oczywiście w swojej wypowiedzi (prócz bzdur) wierutne kłamstwo, ale grunt, że czujesz moc klawiatury.

30.10.2012 12:14
Irek22
odpowiedz
Irek22
102
Grzeczny już byłem

eJay
Ogromna kampania reklamowa Medal of Honor: Warfighter nie przełożyła się, niestety, na właściwy efekt końcowy.

I BARDZO DOBRZE!!!
To zdanie jest bardzo niefortunne, zwłaszcza użyte w nim słowo "niestety". Lepiej by brzmiało coś w stylu "Zapowiedzi twórców Medal of Honor: Warfighter nie przełożyły się, niestety, na właściwy efekt końcowy". Oby nigdy kampania reklamowa nie decydowała o "jakości" danej gry i tego, jakie zbiera oceny!
Tyle mam do powiedzenia na temat tej gry i wszystkich mniej lub bardziej udanych CoDów i CoDoklonów.

30.10.2012 13:15
😈
odpowiedz
Persecuted
91
Senator

To jest całkiem zabawne ;D.

Ocena zbyt wysoka >>> Sponsorowana przez wydawcę!
Ocena zbyt niska >>> Sponsorowana przez... konkurencję!

Wszystkie oceny z którymi ktoś się nie zgadza są zmanipulowane ;].

30.10.2012 13:20
eJay
odpowiedz
eJay
189
Quaritch

gameplay.pl

Irek22-->Osobiście chciałbym aby medal wrócił do łask. zawsze to lepiej dla PCetowców gdy mają więcej FPSów (dobrych) do wyboru.

30.10.2012 14:52
U.V. Impaler
odpowiedz
U.V. Impaler
182
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Rif ----> HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

30.10.2012 14:55
.:Jj:.
odpowiedz
.:Jj:.
121
Paciorki jednego różańca

ale widzę kilka plusów

he he.

30.10.2012 17:21
Lothers
odpowiedz
Lothers
144
Senator

Nie ma to tamto, recenzja krzywdząca. Acti więcej płaci? ;)

30.10.2012 17:32
😍
odpowiedz
zanonimizowany736873
15
Centurion

Gram w tą grę od kilku dni... Zrobiona na silniku Frosbite 2 jednakże widać, że zabrakło pomysłu na jego wykorzystanie, porównując z tym jak DICE zaszalało przy Battlefield 3 niestety MOH Warfighter wypada słabo.
Sam rozgrywka narzuca rwane tempo akcji. Battlefield 3 nie pozwalał na długie zastanawiania się, szybka reakcja inaczej było po nas - czyli jak na prawdziwej wojnie być powinno. Dodatkowo było pełne wsparcie ze strony kompanów. Inteligencja w MOH niestety spycha na nas większą odpowiedzialność i są jakby skazani na nas co daje się odczuć. Fabuła ma dziwne przeskoki. Chociażby na początku kilku czy kilkunastogodzinny przeskok po wyskoczeniu z samolotu??? 18 godzinny przeskok podczas akcji na łodzi ? Coś tutaj jest nie tak.
Mocna kampania reklamowa miała nas chyba tylko zachęcić do wydania pieniędzy, bo sam tytuł nie rekompensuje wydanej gotówki. Rozgrywka jest drętwa i jest to typowa strzelanka, zabij wszystko co się rusza poza swoją drużyną... a nie o to chyba chodziło.
Zawiodła mnie gra, którą nawet mocno promowano na targach E3 2012. Szkoda bo przedsmak był dobry, ale danie główne wyszło ledwie przeciętne.
Moja ocena: 4,5/10

30.10.2012 18:34
😁
odpowiedz
shark
98
Konsul

"Rozgrywka jest drętwa i jest to typowa strzelanka, zabij wszystko co się rusza poza swoją drużyną... a nie o to chyba chodziło."

To o co chodzi w tego typu grach? Możesz wyjaśnić?

30.10.2012 19:03
odpowiedz
kristof461
23
Chorąży

Ta gra jest nijaka i tonie w gronie konkurentów. Ta fabuła gdzie znów mamy brać udział w jakichś misja tajne przez poufne dowodzone przez gościa w dresie trochę irytują. Jednak chciałbym zauważyć że Call Of Duty co prawda może i daje frajdę ale tak naprawdę nic nowego nie wnosi. Zresztą bądźmy szczerzy. Kto tak naprawdę ostatnio wniósł coś do shooterów?

30.10.2012 20:18
odpowiedz
leon691
57
Generał

tak ostatnio to chyba gearbox z ich Borderlands

30.10.2012 20:19
😱
odpowiedz
zanonimizowany850052
14
Generał

Niby co wniosło Borderlands? Bulletstorm coś nowego wniósł..

30.10.2012 21:27
odpowiedz
TobiAlex
141
Legend

Lukas172 niby co Bullet... wniósł? 6.5h singleplayer - już było (CoD), brak multi (to co tam było to nie multi... a no to rzeczywiście coś wniosło - gówniany singiel bez multi). Skrypty - było (znowu vide CoD), beznadziejna grafa też było (o matko, znowu to napiszę - CoD). Beznadziejna sprzedaż - też było. Gra się nie zwróciła - również było. Co wniósł? G... A Borderlands? Połoączył FPS z Action RPG (a bardziej połączył FPS z Diablo).

30.10.2012 22:29
Scorpi_80
odpowiedz
Scorpi_80
87
Generał

Pomimo słabej oceny kupię jak trochę stanieje, wolę to niż kolejny nudny CoD. W 1 część się fajnie grało bo klimat był, tutaj liczę na podobny. Każdy ma swoje zdanie i należy to uszanować, chyba że jest to obraza itp.

31.10.2012 20:21
odpowiedz
baca1818
1
Junior

Ja ma Warfightera, niestety skusiłem się po ogromnej kampanii reklamowaej i stwierdzam, że gra jest do kitu, dużo pomysłów wzietych z poprzednich CoD-ów MW i MW2 ale wykonanie i rozmach to jakieś kpiny, dla przykładu misja w której ostrzeliwujemy z helikopterów "bazę" terrorystów, później desantujemy sie z nich by znaleźć skaład materiałów wybuchowych, jest żywcem wyjęta z MW2 kiedy robimy to samo z więzieniem w forcie w dalekiej Rosji szukając kapitana Prica. Mógłbym podać jeszcze pare przykładów ale szkoda czasu, ilość pugów i niedogodności w multi jest spora ,np. komunikat, że "opuszczasz sterfę działań" , kiedy się pojawia ekran jest rozmazany i widać licznik odliczający czas na powrót , jesli nie zdążymy jesteśmy trupami - chore rozwiazanie, nawet jeśli przekroczymy tą niewidzialną granice o metr, to za chwilę i tak będziemy martwi

31.10.2012 20:26
odpowiedz
baca1818
1
Junior

2. bo ktos nas kropnie, ponieważ i tak nic nie widzimy przez ten idiotyczny ekran z komunikatem. Pluje sobie w brode że kupiłe ten niewypał, zastanówcie sie dwa razy zanim to zrobicie! Pozdrawiam kumatych

31.10.2012 20:30
emil kuroń
odpowiedz
emil kuroń
67

Najlepsze jest to, że Call of Duty to taki sam odgrzewany kotlet, a dostanie 8-9/10 :F

Ale, tak to jest. Kto więcej zapłaci recenzja będzie słodsza...

01.11.2012 10:04
odpowiedz
wiktor_g99
4
Legionista

Nie wiem o co chodzi z tą krytyką !

Gierka jest super, grafika znakomita, tylko kampania trochę krótka, ale to nie ma najmniejszego znaczenia, gdyż podczas grania bawiłem się jak dzieciak wcielając się w jednego z żołnierzy sił specjalnych. Warfighter dostaje ode mnie zasłużone 8.

01.11.2012 13:39
odpowiedz
zanonimizowany807234
65
Generał

Potwierdzam sowa poprzednika. gra naprawdę dobra, dla mnie o niebo lepsza od Totalnie zbugowanego BF3. Co do kampanii to jak w każdej z odsłon Fpsów naszych czasów jest krótka ale wciągająca. Tutaj bardziej kłania się Multi które będzie dopracowywane z biegiem czasu. Także daje 8/10

01.11.2012 15:23
odpowiedz
Gerro87
12
Legionista

Przeszedłem tą grę i muszę powiedzieć, że wcale nie jest taka zła jak większość uważa. Największym problemem tej gry jest wielka kampania reklamowa, która robi z tej gry Bóg wie, co. Twórcy starają się nam wmówić, że Medal Of Honor to cudowna gra a jest to dobra strzelanka i tyle. Gadanie o wielu konsultantach czy też realnych misjach to totalna bzdura. Ja bym ocenił na 7,5.

06.11.2012 03:34
młoda foka
odpowiedz
młoda foka
39
Centurion

Ja tez uwazam,ze gra nie jest najgorsza.W multi nie gralem ale singiel calkiem niezle trzyma sie kupy.Fabula faktycznie nie powala na kolana ale w shooterach to nie jest najwazniejsze.Zgadzam sie z recenzentem co do dzwieku i sekcji mobilnych,szczegolnie samochodowych-mistrzostwo wsrod strzelanek.Natomiast polski dubbing zupelnie nie przypadl mi do gustu.O ile krotkie okrzyki i komendy brzmia jako tako o tyle rozmowy miedzy bohaterami sa sztuczne i niewiarygodne.Od razu czuc,ze to nie prawdziwy weteran i killer nad killery z twarza osmalona prochem i rekami unurzanymi we krwi wrogow na polu walki tylko jakis gogus ze swiezym manicurem i gajerem od Armaniego produkuje sie bez przekonania przed mikrofonem w jednym reku trzymajac filizanke capuccino a w drugim mentolowego papieroska (oprocz aktora podkladajacego Greko,ktory brzmi jak stary dziadyga na sekunde przed kopnieciem w kalendarz).I racje maja moi przedmowcy,ze im wieksza reklama tym wieksze oczekiwania graczy.Dlatego lepiej trzymac dystans,a zapowiedzi i recenzje tez traktowac z przymruzeniem oka a kierowac sie swoim wlasnym gustem i preferencjami (zeby nie bylo tak,jak kiedys z VANQUISHEM).Ode mnie nowy MoH dostaje 7,8.

10.11.2012 21:33
piotr432
odpowiedz
piotr432
86
Warrior

To dla wszystkich którzy nie mogą obczaić czemu mapy w MoH'a:W nie są tak zniszcalne jak w BF3
Dlaczego w grze nie ma zniszczeń takich jak w Battlefield 3 pomimo, że gry korzystają z takiego samego silnika?
Jest to celowy zabieg twórców. W MoH Warfighter są mikroznieszcznia (jak palet, butelek, kartonów itd.). Elementy taktyczno-strategiczne jak beczki czy kontenery są niezniszczalne, ponieważ są elementami środowiska taktycznego.

Źródło: MoH-center

20.01.2013 12:01
john_himself
odpowiedz
john_himself
135
krush, kill n' destroy
8.0

Mnie osobiście MOH: W aż tak bardzo nie rozczarował. Może dlatego że nie kupiłem go tuż po premierze za 139 zł a dopiero w promocji po 59 zł i za tą cenę w moich oczach zasługuje na te dajmy na to 8-8,5/10. W moich odczuciach:

+ oprawa audio/wideo
+ super efekty wizualne podczas oberwania kulą (podobne były w BF3 ale tutaj jakoś to bardziej efektownie wyszło)
+ efektowne, reżyserowane sekwencje w wielu misjach (podobieństwa do COD)
+ charakterystyczni bohaterowie, np. Mother (też podobieństwa do COD)
+ bardzo klimatyczne i poruszające sekwencje filmowe (co prawda bardzo w stylu hamerykanskim, ale osobiście lubię takie)

- krótka kampania
- problemy ze stabilnością, parę freezów w niewyjaśnionych okolicznościach (wskaźniki cpu i gpu nie wskazywały wysokich temp ani dużego obciążenia) oraz dziwne przechodzenie poprzez widok pulpitu w inny tryb graficzny podczas odpalania/kończenia misji samochodowych, tak jakby innego *.exe odpalało)
- misja z łodzią ratunkową absurdalnie krótka

Sądzę że gdyby gra w dniu premiery kosztowała 49-79 zł i miała by kampanię tak minimum o 1h dłuższą to zebrała by naprawdę pozytywne oceny.

20.01.2013 16:07
odpowiedz
rimmonize
5
Legionista

Witam, mam pytanie: Jak przełączyć przyrząd do celowania? Nie mogę nigdzie znaleźć.

09.05.2014 17:57
👎
odpowiedz
tobexor
8
Legionista

zjebane są te recenzje nie masz abonamentu to szukaj gdzie indziej
SUPER ROZWIĄZANIE

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze