Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 12 maja 2009, 07:53

autor: Krzysztof Gonciarz

Fallout 3: Broken Steel - recenzja gry

Trzeci dodatek do Fallouta 3 to przede wszystkim upragnione podwyższenie limitu doświadczenia i możliwość dalszej zabawy po ukończeniu gry. Ale czy opłaca się go kupić?

Recenzja powstała na bazie wersji X360. Dotyczy również wersji PS3

Todd Howard, główny projektant Fallouta 3, zapytany w jednym z wywiadów o lekcję wyniesioną z tej gry, odparł bez wahania – nie można wprowadzać limitu doświadczenia w RPG. Pozornie trudno się z nim nie zgodzić, ale problem nie tkwi przecież w samym limicie. Fallout 3 był po prostu słabo zbalansowany: 20 poziom osiągało się zbyt szybko i gra robiła się wtedy zbyt łatwa. Bethesda w końcu próbuje skorygować ten błąd, wypuszczając na rynek trzeci pakiet DLC do zeszłorocznego hitu, pt. Broken Steel. Wniosek? Jeśli jeszcze nie kupiliście żadnego DLC do Fallouta – zacznijcie od tego.

Nowa jednostka Enklawy – Hellfire Trooper – wyposażona w ulepszonymiotacz ognia.

Broken Steel to scenariusz, w skład którego wchodzą 3 dość rozbudowane misje główne, kilka pobocznych, a także pewna liczba dodatków i zmian w świecie gry. Miło jest usłyszeć np. nowe audycje w Galaxy News Radio, bo chyba wszyscy mają już dość ostrzeżenia o bandytach czy informacji o drzewach rosnących na północy. Akcja dodatku toczy się po zakończeniu wątku fabularnego podstawki Fallouta 3. Epilog zaczyna się trochę dziwnie, ale nie ma się co czepiać – grunt, że możemy grać dalej. Po upływie 2 tygodni od wydarzeń wieńczących grę budzimy się z powrotem w Cytadeli, gdzie Bractwo Stali przeorganizowuje swe szyki, by pozbyć się niedobitków Enklawy. Nasz bohater oczywiście odegra w tej operacji kluczową rolę, ba, w pojedynkę rozniesie w pył wszystko, co pozostało po dystopijnych rządach prezydenta Edena.

Recenzja gry Bravely Default 2 - bardziej default niż bravely
Recenzja gry Bravely Default 2 - bardziej default niż bravely

Recenzja gry

Bravely Default 2 - długo wyczekiwany jRPG na konsolę Nintendo Switch - okazał się dobrą, rzemieślniczą robotą, niepozbawioną wad i problemów szacownego gatunku. Pozycja dla fanów starych, japońskich gier, którzy nie boją się wielogodzinnego grindu.

Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju

Recenzja gry

Cyberpunk 2077 to świetna gra, która Was zachwyci. Ponoć, w wersji na PC. Ja grałem na podstawowej wersji PS4 i świetną grę może widzę, ale zagrzebaną pod morzem problemów.

Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania

Recenzja gry

Cyberpunk 2077 jest dowodem na to, że Wiedźmin 3 to nie był wypadek przy pracy. To świetne RPG pomieszane z akcją, któremu przydałoby się jeszcze jedno drobne opóźnienie by załatać wszystkie błędy.