Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 18 listopada 2005, 09:56

autor: maciek_ssi

Football Manager 2006 - recenzja gry

Football Manager 2006 jest grą bardzo dobrą. Poprawiony engine meczowy, nowy system treningowy, rozmowy z piłkarzami w czasie meczu. Wszystko to w nowej odsłonie najbardziej znanego menadżera piłkarskiego. Ta gra nie ma konkurencji na rynku.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Rozpoczynając refleksją

Zawsze mnie zastanawiało, skąd takie wyniki sprzedaży Football Managera, skąd to ogromne zainteresowanie. Z każdą nową wersją coraz większe. Przecież to gra dla koneserów piłki nożnej, dla zatwardziałych fanów, wymagająca sporego samozaparcia. Choć fanów futbolu nie brakuje, to jednak gra jest naprawdę trudna i skomplikowana. Odpycha od samego uruchomienia – nie posiada znakomitej grafiki i łatwego w obsłudze interfejsu. Potrzeba dużej ilości czasu, by gra odpłaciła nam sukcesem prowadzonego zespołu.

Nowy sezon czas zacząć

Sports Interactive, producent Football Managera, po raz drugi wypuszcza swoją grę we współpracy z Segą. Widać kooperacja układa się dobrze, co można wywnioskować z wywiadów z zespołem producenckim. Po niezbyt udanej współpracy ze Eidosem zostały już tylko wspomnienia. Całe szczęście dla graczy, nie musimy się już zastanawiać, kiedy dostaniemy swój ulubiony produkt, jak to niejednokrotnie bywało z Eidosem.

Tabelki, wykresy. Nasz chleb codzienny.

Należy wtrącić słowo o polskim dystrybutorze, bowiem wydaje grę na wysokim poziomie. Przyzwoita promocja, ładna instrukcja i sama gra przetłumaczona bardzo dobrze. Więcej takich przedsięwzięć!

Czas na zmiany

Trzeba sobie zadać pytanie, czego właściwie spodziewaliśmy się po nowej wersji 2006. Tak naprawdę nie zmian, które znacząco wpłynęłyby na jakość gry, nie przysłowiowego trzęsienia ziemi. Zespół SI Games dobrze o tym wie, że ma wielu fanów, których za wszelką cenę trzeba trzymać przy sobie. Jednak czymś trzeba przyciągnąć nowych graczy. Najłatwiej uprościć samą rozgrywkę, choć trzeba się liczyć z konserwatystami ceniącymi poziom trudności. Producenci jednak poszli na kompromis i trzeba przyznać, że prawdopodobnie uda im się przekonać do nowej odsłony starych jak i nowych graczy. Zmian nie ma zbyt wielu, ale dodano kilka ciekawych, ułatwiających rozgrywkę rzeczy.

Recenzja gry FIFA 19 – najlepsza odsłona ostatnich lat?
Recenzja gry FIFA 19 – najlepsza odsłona ostatnich lat?

Recenzja gry

Dzięki licencji na Ligę Mistrzów oraz dającym zaskakująco dużo frajdy trybom „House Rules” FIFA 19 zrobi furorę przy spotkaniach z zakochanymi w futbolu znajomymi. Szkoda tylko, że w modułach dla samotnych graczy innowacji nie ma praktycznie wcale.

Recenzja gry FIFA 18 – kolejny udany sezon
Recenzja gry FIFA 18 – kolejny udany sezon

Recenzja gry

FIFA 18 proponuje spokojną ewolucję dotychczasowych rozwiązań. Mamy zmiany w trybie fabularnym, karierze, poruszaniu się zawodników i tempie akcji, ale rewolucji tu nie uświadczycie. Tylko czy to źle? W końcu zwycięskiego składu się nie zmienia…

Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2018 – lepsze przyjacielem dobrego
Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2018 – lepsze przyjacielem dobrego

Recenzja gry

Czas na powrót na wirtualne boiska! Jako pierwsza do boju staje nowa część serii Pro Evolution Soccer – odsłona z numerkiem 2018 znów tanio nie sprzeda skóry FIF-ie.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
18.11.2005 18:29
Antek88
2
Junior

super grieka - Heko Czermo górą!!!

18.11.2005 18:33
odpowiedz
adus13
35
PREZES z SZOTGANEM

Zgadzam się ja gram Celticiem Glasgow!! FM jest najlepszy!

18.11.2005 18:52
odpowiedz
zanonimizowany106944
28
Legend

stara sprawdzona formuła z kilkoma udogodnieniami = recepta na sukces. Football Manager 2006 zapewne ponownie wygra rywalizację z innymi komputerowymi managerami i to dość wyraźnie.

btw. Autorze - jak można było grać Chel$ea?! a fe...

20.11.2005 19:43
👍
odpowiedz
maciek_ssi
132
false nine

p_e_p_s_i --> a tam, screenami sie przejmujesz ;-)