Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 18 listopada 2005, 09:56

autor: maciek_ssi

Football Manager 2006 - recenzja gry

Football Manager 2006 jest grą bardzo dobrą. Poprawiony engine meczowy, nowy system treningowy, rozmowy z piłkarzami w czasie meczu. Wszystko to w nowej odsłonie najbardziej znanego menadżera piłkarskiego. Ta gra nie ma konkurencji na rynku.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Rozpoczynając refleksją

Zawsze mnie zastanawiało, skąd takie wyniki sprzedaży Football Managera, skąd to ogromne zainteresowanie. Z każdą nową wersją coraz większe. Przecież to gra dla koneserów piłki nożnej, dla zatwardziałych fanów, wymagająca sporego samozaparcia. Choć fanów futbolu nie brakuje, to jednak gra jest naprawdę trudna i skomplikowana. Odpycha od samego uruchomienia – nie posiada znakomitej grafiki i łatwego w obsłudze interfejsu. Potrzeba dużej ilości czasu, by gra odpłaciła nam sukcesem prowadzonego zespołu.

Nowy sezon czas zacząć

Sports Interactive, producent Football Managera, po raz drugi wypuszcza swoją grę we współpracy z Segą. Widać kooperacja układa się dobrze, co można wywnioskować z wywiadów z zespołem producenckim. Po niezbyt udanej współpracy ze Eidosem zostały już tylko wspomnienia. Całe szczęście dla graczy, nie musimy się już zastanawiać, kiedy dostaniemy swój ulubiony produkt, jak to niejednokrotnie bywało z Eidosem.

Tabelki, wykresy. Nasz chleb codzienny.

Należy wtrącić słowo o polskim dystrybutorze, bowiem wydaje grę na wysokim poziomie. Przyzwoita promocja, ładna instrukcja i sama gra przetłumaczona bardzo dobrze. Więcej takich przedsięwzięć!

Czas na zmiany

Trzeba sobie zadać pytanie, czego właściwie spodziewaliśmy się po nowej wersji 2006. Tak naprawdę nie zmian, które znacząco wpłynęłyby na jakość gry, nie przysłowiowego trzęsienia ziemi. Zespół SI Games dobrze o tym wie, że ma wielu fanów, których za wszelką cenę trzeba trzymać przy sobie. Jednak czymś trzeba przyciągnąć nowych graczy. Najłatwiej uprościć samą rozgrywkę, choć trzeba się liczyć z konserwatystami ceniącymi poziom trudności. Producenci jednak poszli na kompromis i trzeba przyznać, że prawdopodobnie uda im się przekonać do nowej odsłony starych jak i nowych graczy. Zmian nie ma zbyt wielu, ale dodano kilka ciekawych, ułatwiających rozgrywkę rzeczy.

Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście
Recenzja gry FIFA 21 - EA, znowu to zrobiliście

Recenzja gry

Nowa FIFA bawi i irytuje tak samo jak jej poprzednie edycje. Co prawda doszło do paru zauważalnych zmian, ale kolejna dekada dla serii z pewnością nie zaczyna się od przełomu.

Recenzja gry FIFA 20 – fajne zmiany i stare problemy
Recenzja gry FIFA 20 – fajne zmiany i stare problemy

Recenzja gry

FIFA 20 po raz kolejny udowadnia, że jeśli chodzi o wspólną grę z kumplami ten cykl jest po prostu nie do ruszenia. Niestety, w wielu innych aspektach nie jest już aż tak różowo.

Recenzja gry FIFA 19 – najlepsza odsłona ostatnich lat?
Recenzja gry FIFA 19 – najlepsza odsłona ostatnich lat?

Recenzja gry

Dzięki licencji na Ligę Mistrzów oraz dającym zaskakująco dużo frajdy trybom „House Rules” FIFA 19 zrobi furorę przy spotkaniach z zakochanymi w futbolu znajomymi. Szkoda tylko, że w modułach dla samotnych graczy innowacji nie ma praktycznie wcale.