Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 stycznia 2014, 13:20

autor: Adrian Werner

15 gier, na które nie czekacie, a powinniście - czarne konie 2014 roku

W tym roku do sprzedaży trafi masa dużych projektów, ale nie znaczy to, że warto zapominać o mniejszych, równie obiecujących produkcjach. To właśnie tym mniej znanym projektom poświęciliśmy ten przegląd.

Ten rok zapowiada się wybornie, zarówno dla graczy pecetowych, jak i konsolowych, ponieważ kalendarze wydawnicze są gęsto zapełnione wyczekiwanymi tytułami. Natłok dużych projektów grozi jednak przyćmieniem mniej znanych, ale równie obiecujących produkcji. Szkoda by było, gdyż często to właśnie te pozbawione dużych kampanii reklamowych czy licznych społeczności fanowskich gry dostarczają prawdziwie unikalnych wrażeń.

Po długich dyskusjach wyłoniliśmy listę 15 mniej znanych projektów, które mają szanse okazać się jednymi z najlepszych tytułów tego roku. Wśród nich znalazły się zarówno gry sprawdzonych zespołów, w tym Invisible, Inc. studia Klei Entertainment, Mew Genics od Team Meat, oraz Below zespołu Capybara Game, jak i twory pokroju Gods Will Be Watching czy Sunless Sea, które mają szansę dopiero uczynić ze swoich twórców rozpoznawalne marki. Na liście umieściliśmy gry stricte pecetowe (np. Assetto Corsa), te pokroju The Witness zmierzające na wiele platform, jak i produkcje takie jak Rime, czyli przeznaczone wyłącznie na konsole. Liczymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszamy też do oddania głosów w ankiecie, a jeśli jakimś cudem pominęliśmy waszych faworytów to podzielcie się nimi w komentarzach.

TWOIM ZDANIEM

Która z opisanych gier podoba Ci się najbardziej?

Sherlock Holmes: Crimes & Punishment
18,2%
Clockwork Empires
16,4%
Assetto Corsa
10,5%
BeamNG.drive
9,4%
Mew-Genics!
7,8%
Invisible, Inc. (a.k.a. Incognita)
7,2%
Valiant Hearts: The Great War
7,1%
Sunless Sea
6,1%
The Witness
5,3%
Rime
3%
Moebius
2,9%
Gods Will Be Watching
1,6%
Murasaki Baby
1,5%
Below
1,5%
Year Walk
1,5%
Zobacz inne ankiety