Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 marca 2013, 16:00

autor: Adrian Werner

Czy to będą najlepsze gry RPG najbliższych lat? Ranking gry-online.pl!

Na jakie tytuły RPG warto czekać? Zapytaliśmy o to naszych redaktorów i współpracowników, a rezultatem ich odpowiedzi jest ranking najbardziej obiecujących nadchodzących przedstawicieli tego gatunku.

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu tradycyjnych gier RPG. Po długich latach kompletnej dominacji produkcji MMO pozycje przeznaczone dla pojedynczego gracza znowu zaczęły walczyć o uznanie publiczności, a przyszłość zapowiada się jeszcze lepiej.

Następnych kilkadziesiąt miesięcy to prawdziwy wysyp propozycji z tego gatunku. Dlatego przeprowadziliśmy w redakcji głosowanie, aby sprawdzić, które z nich nasi redaktorzy uważają za najbardziej interesujące.

Jak wybieraliśmy gry?

Każdy z redaktorów i współpracowników serwisu wytypował pięć najbardziej oczekiwanych przedstawicieli gatunku. Z głosowania wyłączone zostały produkcje MMORPG. Wszystkie jedenaście gier, jakie znajdziecie w niniejszym tekście, zostało uporządkowane pod względem liczby uzbieranych głosów w kolejności rosnącej, a więc listę otwierają tytuły z najmniejszą punktacją, a zmykają te, za którymi opowiedziało się najwięcej osób.

Zachęcamy też do zagłosowania w naszej ankiecie, która pozwoli nam poznać Wasze typy.

TWOIM ZDANIEM

Na którego RPG-a czekasz najbardziej?

Wiedźmin 3
56,8%
Cyberpunk 2077
13,4%
Dragon Age III
9,2%
Dark Souls II
4,4%
Project Eternity
4,3%
Torment: Tides of Numenera
3,5%
Wasteland 2
2,8%
Inny tytuł.
1,3%
South Park : The Stick Of Truth
1,1%
Nie lubię gier RPG.
1%
Divinity: Grzech Pierworodny
1%
Shadowrun: Returns
0,7%
Dead State
0,5%
Zobacz inne ankiety
W cieniu gigantów - najlepsze nadchodzące gry RPG, których nie znacie
W cieniu gigantów - najlepsze nadchodzące gry RPG, których nie znacie

W produkcji znajduje się obecnie wiele tytułów RPG. Gatunek nie kończy się jednak na produkcjach dużych deweloperów. Postanowiliśmy przyjrzeć się zatem najbardziej obiecującym, choć mniej znanym projektom.