Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 19 stycznia 2013, 13:00

autor: Czarny

Najlepsze mody do Baldur's Gate - pobierz i zrób sam Enhanced Edition

Baldur's Gate Enhanced Edition nie rzucił nas na kolana. Lepiej zapoznać się z najlepszymi, nieoficjalnymi modyfikacjami do klasycznego RPG-a z 1998 roku. Poprawa grafiki, nowe przygody, ciekawe postacie.

Wydane niedawno Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiadano jako wielki i rozbudowany projekt, prawdziwy powiew świeżości w tej kultowej, acz nieco leciwej grze. W rzeczywistości okazał się on niewiele lepszy (a miejscami wręcz gorszy) od ogólnie dostępnych – a przy tym darmowych – modyfikacji. Dlatego też na następnych stronach prezentujemy najbardziej wartościowe i najciekawsze z modów, jakie stworzono z myślą o pierwszym Baldurze.

Wybierając je, kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami graczy – w internecie można znaleźć wiele stron poświęconych fanowskim rozwinięciom gry. Każda z aplikacji prezentowanych w tym artykule została przez nas przetestowana – jesteśmy dzięki temu pewni, że wszystkie działają prawidłowo. W opisie każdego z modów umieściliśmy też krótką notkę na temat jego instalacji oraz sugerowanych programów wspierających – powinno to pomóc w bezproblemowym cieszeniu się zabawą. Mimo to sugerujemy wnikliwą lekturę plików readme, dodanych do każdej z nowych aplikacji – znajdują się w nich bardzo istotne informacje, przydatne w co bardziej nietypowych sytuacjach (jak np. wyrzucenie do Windowsa).

Staruszek Baldur's Gate – dlaczego jest to RPG nie do pobicia?
Staruszek Baldur's Gate – dlaczego jest to RPG nie do pobicia?

Dwadzieścia lat na karku, a staruszek Baldur wciąż jest mocnym punktem odniesienia dla innych gier video. To nic, że wiele patentów już się zestarzało, a gatunek ewoluował. Ciężko skopać z tronu tytuł, który zdefiniował pokolenie graczy.

Klasyki na sterydach II – nadchodzące fanowskie remaki klasycznych gier
Klasyki na sterydach II – nadchodzące fanowskie remaki klasycznych gier

Jedną porcję fanowskich remake’ów kultowych gier mamy za sobą – czas na drugie danie! Tym razem przyglądamy się projektom, które jeszcze nie są dostępne, ale już teraz zapowiadają się wyśmienicie.

Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier
Klasyki na sterydach – fanowskie remaki kultowych gier

Gdzie deweloper nie może, tam modera pośle. Ta zasada sprawdza się często w przypadku gier, których oficjalnych remake’ów nie możemy się doczekać. Przyglądamy się najciekawszym fanowskim projektom odnawiającym klasyczne tytuły.