Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 24 grudnia 2012, 11:39

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Najlepsze gry roku 2012 według redakcji gry-online.pl

Oto jest. Zestawienie najlepszych gier mijającego roku, opracowane na bazie głosów oddanych przez członków naszej redakcji i współpracowników serwisu. Który tytuł zwyciężył wewnętrzną rywalizację? Sprawdźcie sami!

Do końca kalendarzowego roku pozostało już raptem kilka dni. Wbrew zapowiedziom świat się nie skończył, święta przyszły zgodnie z planem, a my – jak zwykle – podsumowaliśmy minione dwanaście burzliwych miesięcy pod kątem opublikowanych w tym czasie gier komputerowych. Tym razem serwujemy Wam nie byle co, bo wewnątrzredakcyjny ranking najlepszych produkcji 2012 roku. Został on stworzony na bazie głosów oddanych przez kilkunastu redaktorów i licznej rzeszy współpracowników serwisu gry-online.pl. Sprawdźcie sami, co najbardziej przypadło nam do gustu!

Zanim jednak przejdziemy do głównego dania, posłuchajcie co mieliśmy do powiedzenia na temat mijającego roku 21 grudnia 2012, czyli w dniu domniemanego końca świata.

Jak wybieraliśmy gry?

Każdy z redaktorów i współpracowników serwisu mógł wskazać dziesięć najlepszych – jego zdaniem – produkcji mijającego roku. Na bazie tych propozycji utworzyliśmy listę tytułów, przyznając im po kolei, od jednego do dziesięciu punktów. Ostateczna kolejność została ustalona według liczby zdobytych w ten sposób punktów. Zestawienie nie zostało później w żaden sposób zmodyfikowane.

20. FTL: Faster than Light

FTL to żywy dowód na to, że nawet kilka osób jest w stanie wyprodukować grę zdolną konkurować z największymi hitami, tworzonymi za miliony dolarów przez potężne studia. Sfinansowana w całości przez fanów strategia pozwala wcielić się w rolę kapitana statku kosmicznego, który skupia na sobie uwagę rywali po przyjęciu pewnej misji kurierskiej. Pasjonująca ucieczka przed przeważającym liczebnie wrogiem, konieczność dbania zarówno o załogę, jak i okręt, a także losowo generowany świat, to niewątpliwe atuty tej produkcji. Jedna z najmilszych niespodzianek, jakich dane było nam doświadczyć w mijającym roku.

  1. FTL: Faster than Light – Encyklopedia gry-online.pl