Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 lipca 2008, 16:02

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

E3 2008 - Konferencja Activision

Konferencja prasowa firmy Activision to całkowicie osobny rozdział E3 Media & Business Summit. Amerykańska korporacja postanowiła, że nie będzie organizować oficjalnej imprezy w ramach targów, lecz zaprosi dziennikarzy na własny, odrębny pokaz.

Konferencja prasowa firmy Activision to całkowicie osobny rozdział E3 Media & Business Summit. Amerykańska korporacja postanowiła, że nie będzie organizować oficjalnej imprezy w ramach targów, lecz zaprosi dziennikarzy na własny, odrębny pokaz. W tym celu spółka wysłała swoich gości do... jednego z odrestaurowanych kościołów w Los Angeles, gdzie na przedstawicieli prasy czekał już gospodarz wieczornego spotkania, Nelson Diaz.

Nietypowe miejsce konferencji prasowej Activision.

Po żywiołowym powitaniu zgromadzonej publiczności i pochwaleniu się, jakim to on nie jest graczem, Diaz zapowiedział wejście prezesa Activision, Mike’a Griffina. Ten, niby przypadkiem, miał przy sobie konsolę NDS z uruchomionym Guitar Hero: On Tour i to temu właśnie tytułowi poświęcił obszerną część swojej wypowiedzi. Dowiedzieliśmy się o doskonałej sprzedaży muzycznej zręcznościówki oraz fakcie, że w ostatnim czasie liczba fanów serii wzrosła czterokrotnie. Spory, bo dwukrotny wzrost liczby zwolenników, zanotowała też saga Call of Duty, na co wpływ miała doskonała sprzedaż czwartej odsłony wojennego FPS-a. Nic więc dziwnego, że Griffin stwierdził, iż jego firma tworzy obecnie najlepsze gry w historii, a mariaż z grupą Blizzard tylko wzmocnił kondycję koncernu.

Mark Lamia opowiada o piątej odsłonie Call of Duty.

W kolejnym etapie konferencji prezes Activision pokazał trailery z nowej strzelaniny pt. Singularity oraz naszpikowanej superbohaterami gry akcji Marvel Ultimate Alliance 2. Potem zaanonsował kolejną grę z Wolverinem w roli głównej i wspomniał o nadchodzącym sequelu Transformersów. Później o wstąpienie na scenę poproszony został Mark Lamia ze studia Treyarch, sprawującego pieczę nad Call of Duty: World at War. Z prezentacji zwiastuna gry oraz wypowiedzi producenta wynikło, że akcja będzie dziać się na Pacyfiku, a do swojej dyspozycji dostaniemy tryb co-op dla czterech (w przypadku łączenia się przez sieć) i dwóch (grających na podzielonym ekranie) osób.