Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 lipca 2008, 12:05

autor: Vercetti

E3 2008 - Konferencja Nintendo

W niecałą dobę po konferencji prasowej Microsoftu i na zaledwie dwie i pół godziny przed spotkaniem przedstawicieli Sony z dziennikarzami branżowych mediów swoje plany na najbliższe miesiące zdradził trzeci z konsolowych gigantów, koncern Nintendo.

W niecałą dobę po konferencji prasowej Microsoftu i na zaledwie dwie i pół godziny przed spotkaniem przedstawicieli Sony z dziennikarzami branżowych mediów swoje plany na najbliższe miesiące zdradził trzeci z konsolowych gigantów elektronicznej rozrywki, japoński koncern Nintendo. Firma zorganizowała pokaz w hollywoodzkiej sali Kodak Theatre, tej samej, w której co roku rozdawane są Oscary.

Co bardziej niecierpliwym czytelnikom należy się informacja, że w trakcie ponad siedemdziesięciominutowej prezentacji większych sensacji nie było, a wydźwięk całego pokazu najłatwiej streścić w zdaniu, że zapowiedziano kolejne Guitar Hero, GTA na DS-a oraz Wii MotionPlus, nową przystawkę do Wiimote’a.

Kluczowy element konferencji prasowej Nintendo.

Impreza rozpoczęła się od kilkuminutowego pokazu slajdów ukazującego gawiedź bawiącą się konsolą Wii – począwszy od roześmianej młodzieży, a na rozentuzjazmowanych staruszkach kończąc. Sielankowy nastrój spotęgował krótki filmik promocyjny, na którym ujrzeliśmy praktycznie to samo, tylko że zaprezentowane w niemrawym ruchu. Konferencja nabrała rozpędu dopiero w momencie wejścia na scenę pani Cammy Dunaway, odpowiedzialnej w Nintendo za segment sprzedaży produktów oraz marketingu. Specjalistka związana przez lata z portalem Yahoo na wstępie przeprosiła, że nie jest Reggiem Fils-Aimem (prezesem Nintendo of America), a następnie, nie czekając, aż publiczność zareaguje śmiechem na rozluźniający dowcip, przeszła do swoich wspomnień z ostatniego urlopu. Na telebimie w Kodak Theatre ukazało się kilka pozowanych zdjęć z wyprawy w góry, a Cammy zaczęła narzekać na to, jak trudna i bolesna jest jazda na snowboardzie. Było to łagodne wprowadzenie do prezentacji line-upu „Big N”, w którym na czoło ma wysunąć się planowana na koniec roku gra Shaun White Snowboarding.

„Latający Pomidor” i przyglądająca się akcji Cammy Dunaway.

By nowo zaanonsowany hit na Wii lepiej zapadł w pamięć, na scenie pojawił się tytułowy bohater sportówki UbiSoftu, zwany (z powodu charakterystycznej czupryny) „Latającym Pomidorem” i przy użyciu deski Balance Board pokazał zgromadzonym w sali dziennikarzom, że szusowanie po wirtualnym śniegu może być równie emocjonujące, co zjazd ze zbocza Gór Skalistych. Po krótkim popisie White’a do zabawy włączyła się też Dunaway, która w towarzystwie olimpijskiego medalisty weszła na drugą deskę i usiłowała zademonstrować widzom garść nowatorskich trików. Występ a vista w wizytowym stroju nie był jednak najbardziej widowiskowy w historii świata i wkrótce uwaga wszystkich skupiła się na kolejnym bohaterze dnia, Satoru Iwacie.

Szef Nintendo odniósł się do czasów, gdy nie wszyscy patrzyli przychylnym okiem na przyszłość firmy i wróżyli jej raczej rychłą klęskę niż odniesienie sukcesu. Decyzje podjęte w ciągu ostatnich pięciu lat przyniosły jednak koncernowi ciekawsze efekty niż zakładali jego szefowie i obecnie takie tytuły, jak Nintendogs, Brain Age czy New Super Mario Bros. stanowią o sile japońskiej korporacji. Przez cały czas wewnętrzne studia Nintendo pracują też nad rozwojem marek Mario i Zelda, a Big „N” stale odnosi sukcesy w zwalczaniu barier pomiędzy graczami a resztą społeczeństwa. Iwata przytoczył tu przykłady wyścigów Mario Kart oraz muzycznej zręcznościówki Guitar Hero III, która na Wii sprzedała się najlepiej ze wszystkich platform.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.07.2008 12:19
zanonimizowany432898
13
Generał

No gówno pokazali...

16.07.2008 12:40
odpowiedz
jojok21
23
Centurion

Przynajmniej więcej niż Sony(usypiac można było), ogólnie konferencja bardzo sympatyczna, tylko biadolić byście potrafili.
1.Nintendo ;D
2.M$ ;)
3.Sony xP
Moja lista.^^

16.07.2008 12:51
😜
odpowiedz
zanonimizowany545198
4
Legionista

Więcej wcale nie oznacza lepiej.

16.07.2008 13:27
👍
odpowiedz
mati2109
64
Konsul

mi sie tam ta konferencja podabała zaskoczyli mnie większością tytułów (oglądałem na żywo i czytałem waszą relacjE). A co do GTA na DS to potem czekałem aż powie że na Wii też tunic. Może do końca targów jeszcze coś pokażą.

16.07.2008 21:42
odpowiedz
hansatan
68
Generał

boże co się dzieje z rynkiem gier, schodzi na psy, gry dla casual gamers i tyle...

18.07.2008 20:23
odpowiedz
zanonimizowany328464
0
Konsul

I pomyśleć, że kiedyś realnie myślałem o zakupie Wii... Teraz widzę, że to tak na niesamowicie infantylna konsola, że nawet Wiimote jej w żaden sposób nie ratuje. Patrząc na przyszłość rozwojową Wii wg. tej konferencji stwierdzam - zostaje przy swoim tandemie dobry PC i PS3 :P

19.07.2008 18:40
👎
odpowiedz
Kondzio2007
14
Legionista

kiedys gdzies przeczytalem opinie ze sukces sprzedazy konslo nintendo polega na tym, ze kupujesz pokazujesz znajomym, oni sie podniecaja i tez kupuja, pokazuja innym itd.... a po ok miesiacu jak juz pierwszy czar minie konsola laduje w kacie lub na allegro. Łaczac to z poczatkowa, niska cena (jakby patrzec na inne next-geny) daje bardzo wysoka sprzedaz. Nintendo nie ma takiej polityki jak Sony (10l kadencja-masz pewnosc ze przez dziesiec lat masz na czym grac) ani nie inwestuje w rozwoj platformy jak microsoft.

20.07.2008 19:22
odpowiedz
Incánus
9
Pretorianin

Wii przede wszystkim interesuje mnie sterowanie, gry są na drugim planie, a grafika na trzecim.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze