Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. 11bits / 2K Games
i
Publicystyka 3 stycznia 2023, 16:30

Steam Winter Sale 2022 - 20 gier strategicznych, które warto kupić

Podczas Steam Winter Sale można uzupełnić swoją kolekcję gier strategicznych, których dotychczas nie udało się nabyć. W zestawieniu zebraliśmy najciekawsze pozycje reprezentujące wspomniany gatunek.

Budowanie metropolii, organizowanie osady albo tworzenie wielkiej armii, żeby zmiażdżyć wroga, a może dowodzenie niedużym oddziałem jednostek specjalnych? Gry strategiczne są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na Steam Winter Sale trafiło sporo tego typu produkcji, w tym najwięksi reprezentanci klasyki. Wybraliśmy 20 pozycji, które naszym zdaniem warto mieć w swojej bibliotece.

Original War (3,79 zł)

Original War, Bohemia Interactive, 2001 - Steam Winter Sale 2022 - 20 gier strategicznych, które warto kupić - dokument - 2023-01-03
Original War, Bohemia Interactive, 2001

Na początek prawdziwa perła, o której pewnie każdy słyszał, ale mógł nie mieć okazji zagrać. Teraz jest czas na nadrobienie zaległości. W pewnym sensie Original War to połączenie RTS-a z grą survivalową. Podczas wszystkich misji nie możemy trenować nowych jednostek, zasoby także są ograniczone. To sprawia, że musimy ostrożnie dysponować tym, co mamy. Nawiązujemy również więź z naszymi oddziałami – jak prawdziwy dowódca. Pomimo upływu lat oprawa graficzna wciąż utrzymuje dobry poziom i pozwala wciągnąć się w opowiadaną w grze historię.

  1. Original War na Steamie

SimCity 4 (6,99 zł)

SimCity 4, Electronic Arts, 2003 - Steam Winter Sale 2022 - 20 gier strategicznych, które warto kupić - dokument - 2023-01-03
SimCity 4, Electronic Arts, 2003

Wzniesienie idealnej metropolii wymaga sporo wysiłku, a SimCity 4 nie wybacza błędów. Gra absolutnie nie jest banalna, ale jak już zrozumie się podstawy, można zatracić się w zabawie na setki godzin. Dzięki fanom pozycja ta wciąż pozostaje żywa i to oni między innymi rozwiązali problem crashy, które pojawiały się w tej już leciwej produkcji. Rozgrywka nadal prezentuje wysoki poziom, a oprawa graficzna 2D w rzucie izometrycznym może i trochę się zestarzała, jednak nie jest brzydka. To świetna alternatywa dla osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy w Cities: Skylines.

  1. SimCity 4 Deluxe Edition na Steamie

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

Steam Winter Sale 2022 - 20 gier z otwartym światem, które warto kupić
Steam Winter Sale 2022 - 20 gier z otwartym światem, które warto kupić

Po co wychodzić na zewnątrz, gdy można podróżować w grach z otwartym światem? Steam Winter Sale to okazja do nabycia tytułów starych i nowych, które każdy powinien sprawdzić. Pora przewietrzyć portfele.

15 świetnych gier do 10 zł ze Steam Winter Sale 2022
15 świetnych gier do 10 zł ze Steam Winter Sale 2022

Portfel mocno odchudzony, ale ostało się kilka miedziaków? To świetnie, gdyż mamy dla Was 15 naprawdę interesujących gier, które nabędziecie za mniej niż 10 złotych. Zdecydowanie nie powinniście żałować tych zakupów, są to bowiem sprawdzone tytuły!

25 najlepszych promocji ze Steam Winter Sale 2022
25 najlepszych promocji ze Steam Winter Sale 2022

Koniec grudnia to idealny czas, aby doszczętnie opróżnić swój portfel i dlatego Valve ochoczo przybywa z pomocą! Wyprzedaż pełna jest mniejszych lub większych obniżek, przy czym każdy powinien znaleźć coś dla siebie, nawet największe marudy.