Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 października 2006, 14:53

autor: Łosiu

Świat według Microsoftu cz. 1

27 września, rozpoczęła się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez branżowych tego roku, czyli X06. Jedyna i niepowtarzalna okazja zapoznania się z planami firmy Microsoft.

 

Dokładnie o godzinie 19:00, 27 września, rozpoczęła się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez branżowych tego roku, czyli X06. Jedyna i niepowtarzalna okazja zapoznania się z planami firmy Microsoft związanymi z rozwojem swojej konsoli Xbox 360, a także tak mocno ostatnimi czasy promowanymi grami dla systemu Windows, w szczególności tego nowego – Vista. Tegoroczna edycja była wyjątkowa dla całej Europy Wschodniej jak i Afryki, ponieważ po raz pierwszy w historii zaproszono na nią dziennikarzy z tych właśnie terytoriów. Dzięki temu znalazłem się tam również i ja, wraz z kilkoma kolegami z polskich czasopism. A co tam zobaczyłem, za chwileczkę Wam wyłożę...

Zatem tak jak wspomniałem powyżej, wszystko zaczęło się punkt 19:00 od trailera zapowiadającego powrót słynnego Banjo-Kazooie na platformę Xbox 360. Następnie na scenie pojawił się Chris Lewis, wiceprezes dywizji odpowiadającej za rozrywkę domową na terenie Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Standardowo, jak to na początku tego typu spotkań bywa, przedstawił on osiągnięcia swojej firmy w dziedzinie Xboxa 360, czyli zgromadzeni dziennikarze usłyszeli, iż od premiery tej maszyny niecały rok temu, na świecie zakupiło ją już aż 5 milionów osób, a przewiduje się, że liczba ta podwoi się do końca tego roku. Usługa Xbox Live z kolei nie ma sobie równych na konsolowym podwórku i wg szacunków wielkiego M populacja osób korzystających z jej dobrodziejstw dobije do 6 milionów. Najważniejsze jednak, co dobitnie podkreślono, Xbox 360 to jedyna jak na razie, znakomita, w pełni funkcjonalna konsola Nowej Generacji na rynku, a liczba gier jej dedykowanych sięgnie 160 w grudniu 2006. Po narysowaniu tej spektakularnej wizji konsoli X360 Lewisowi przypadło w udziale ujawnienie światu, iż do usługi Xbox Live Arcade, udostępniającej proste gry zręcznościowe i nowe wersje klasyków sprzed lat dołączą dwie legendy: Doom oraz Sensible World of Soccer. Przy czym ten pierwszy dostępny będzie już w dniu konferencji, ten drugi zaś w przyszłym roku. Pokazane następnie filmy reklamowe ujawniły kolejne hity sprzed lat, a wśród nich Ultimate Mortal Kombat 3 i Defendera.

Świat według Microsoftu cz. 2

Dzień drugi imprezy X06 teoretycznie rozpoczął się o godzinie 8:00 mini dyskusją, czy rzekłbym „snuciem wizji” o przyszłości tworzenia fabuły gier i technikach narracji.