Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment / Bandai Namco Entertainment
i
Publicystyka 5 listopada 2022, 11:30

Najlepsze gry, w które zagracie na PS5 - wybór redakcji

Konsola PlayStation 5 jest już dostępna na rynku od ponad dwóch lat. W jakie świetne gry jak dotąd możemy na niej zagrać? Postanowiliśmy dokonać selekcji i tak oto powstała lista najlepszych takich produkcji.

PlayStation 5 zadomowiło się na stałe na rynku i zdążyło dorobić biblioteki ciekawych gier. Przedstawiamy zatem subiektywną listę najlepszych według naszej redakcji produkcji, w które warto się zaopatrzyć. Znajdziecie tutaj zarówno pozycje ekskluzywne, jak i cenione przez ogół hity branży.

I tak, wiemy, że God of War: Ragnarok zbiera teraz wyśmienite recenzje, ale zestawienie publikujemy jeszcze przed oficjalną premierą tej gry. Tuż po niej trafi ona do niniejszej „topki”.

The Last of Us: Part 2

The Last of Us: Part 2, Sony Interactive Entertainment, 2020 - Najlepsze gry, w które zagracie na PS5 - wybór redakcji - dokument - 2022-11-05
The Last of Us: Part 2, Sony Interactive Entertainment, 2020
  1. Gatunek: TPS, przygodowa gra akcji
  2. Zagraj, jeśli: cenisz ambitne historie w filmowym stylu
  3. Nie graj, gdy: jesteś wrażliwy na brutalność i nie przepadasz za przygodami dla jednego gracza
  4. Gry podobne: The Last of Us: Part 1, A Plague Tale: Requiem
  5. Średnia ocen w serwisie Metacritic: 93

The Last of Us: Part 2 nie bez powodu cieszy się opinią najbardziej kontrowersyjnego sequela ostatnich lat. Naughty Dog ponownie podjęło się opracowania bardzo emocjonalnej opowieści, poruszając w niej motyw zemsty, kręgu przemocy, miłości oraz samego człowieczeństwa. To odważna historia, a my poznajemy ją z obu stron tragicznego konfliktu dwóch bohaterek. Towarzyszymy im w wędrówce przez istne piekło, będąc świadkami, jak utraciły w życiu wszystko, co było dla nich najważniejsze.

Całość została opowiedziana w bezkompromisowy sposób, co nie wszystkim się spodobało. Jasne, niektóre z wątków można uznać za, delikatnie mówiąc, dyskusyjne, ale patrząc na całokształt, jest to po prostu dobrze wyreżyserowana gra.

Zabierając się za The Last of Us: Part 2, możecie liczyć na bezwzględną i wręcz perwersyjnie brutalną opowieść w dołujących klimatach postapokalipsy. Pod względem rozgrywki mamy tutaj natomiast do czynienia z bezpieczną ewolucją „jedynki”. To nadal filmowo poprowadzona gra akcji, w której nie brakuje krwawych starć z ludźmi i zarażonymi. Wymiany ognią są satysfakcjonujące, mordowanie potrafi wzbudzić dyskomfort, a walka o przeżycie na wyższych poziomach trudności bywa faktycznie stresująca.

Całość może się również pochwalić doskonałą wartością produkcyjną. To w końcu blockbuster z prawdziwego zdarzenia, w który włożono mnóstwo pieniędzy i pracy, co widać w najwyższym poziomie technicznym oraz nieziemskim wręcz przywiązaniu do najdrobniejszych detali.

Tak, jesteśmy świadomi, że PlayStation 5 nie otrzymało natywnej wersji The Last of Us: Part 2. Tytuł ten doczekał się jednak next-genowej aktualizacji, która zwiększa płynność animacji oraz rozdzielczość renderowanego obrazu.

  1. Więcej o grze The Last of Us: Part 2

Sebastian Kasparek

Sebastian Kasparek

Fan kultury wszelakiej, który sięga po dzieła z górnej i najniższej półki. Na GoL-a trafił z przypadku i najlepiej czuje się w dziale publicystyki, a czasem zajmuje się również recenzjami. Najbardziej lubi zanurzać się w grach niszowych i w produkcjach ciężkich do jednoznacznego zdefiniowania. Docenia analityczne i krytyczne podejście przy obcowaniu z tworami kultury. Preferuje gry unikalne, dziwne, szalone wizualnie i odważnie poruszające ciekawsze zagadnienia narracyjne. Uzależniony od produkcji wysokooktanowych, bijatyk, wielkich robotów i klimatów arcade. Wyznawca konsolowego raju i studia Grasshopper Manufacture. Lubi nadrabiać zapomniane hidden gemy sprzed lat, zwłaszcza z Japonii. Ciekawy gier i ludzi stojących za nimi. Silnie uzależniony od kina, a jego ciało składa się w 70% z filmów. Psychofan Madsa Mikkelsena i Takashiego Kitano. Kocha również mangi Inio Asano i estetykę Tsutomu Niheia.

więcej

TWOIM ZDANIEM

PS5 lepiej wygląda w...

...pionie
70,2%
...poziomie
11%
bez różnicy
18,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Elden Ring

Elden Ring

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Hitman 3

Hitman 3

Death Stranding: Director's Cut

Death Stranding: Director's Cut

Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku
Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku

Przedstawiamy najlepsze produkcje 2022 roku, które wydano do tej pory. Artykuł jest cyklicznie aktualizowany o kolejne warte uwagi pozycje.

Najlepsze gry na Pegasusa, czyli dla jakich gier zarywaliśmy noce 30 lat temu
Najlepsze gry na Pegasusa, czyli dla jakich gier zarywaliśmy noce 30 lat temu

Choć Pegasus to ledwie klon konsoli NES (która pierwotnie nazywała się Famicom), kłopoty z nazewnictwem schodziły w latach 90. na dalszy plan, kiedy można było odpalić kartridże z rynku i dać się pochłonąć bez reszty kilku kolorowym pikselom.