filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 6 stycznia 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Najbardziej oczekiwane seriale 2022 roku

Seriale nie znają czegoś takiego jak pandemia – możemy oglądać je wszędzie, co dla twórców jest najlepszym pretekstem, by nieustannie je produkować. Oto 12 najciekawszych tytułów, które obejrzycie w 2022 roku.

Poniższe tytuły mogą wywołać w odbiorcy gęsią skórkę: jest tu Marvel, DC, sporo Gwiezdnych wojen, a nawet nowa odsłona Władcy Pierścieni. Czego chcieć więcej? Zapewne dat premier, bo aktualnie nie wszyscy twórcy podzielili się informacją, kiedy dokładnie przedstawią nam swoje filmowe „dzieci”. Trzeba być cierpliwym i jeszcze trochę poczekać. Teraz po prostu zapoznajcie się z listą nadchodzących seriali.

Moon Knight

  1. Gatunek: kino superbohaterskie
  2. Premiera: prawdopodobnie połowa 2022
  3. Platforma: Disney+

Pewnego razu Oscar Isaac prześmiewczo stwierdził w jednym z wywiadów, że nie zamierza powracać do roli Poe Damerona w kolejnych odsłonach Gwiezdnych wojen. Chyba że będzie chciał kupić sobie drogi dom. Pomyślałem wtedy, że aktor nie potraktuje już raczej na poważnie żadnej oferty związanej z tematyką science-fiction/fantasy. A jednak – przekonał go Marvel. Dzięki temu dostaliśmy jeden z ciekawszych superbohaterskich castingów ostatnich lat.

Moon Knight nie był bohaterem eksploatowanym poza komiksami (i paroma cameo w grach Marvela), dlatego nie jest znany szerszej publiczności. Bohater otrzymuje swoje zdolności od egipskiego boga księżyca Khonshu, a sam staje się, w wolnym tłumaczeniu, Księżycowym rycerzem. Brzmi to całkiem bajkowo, ale twórcy zamierzają postawić na mrok i skupić się na problemie skrajnej przemocy stosowanej przez głównego bohatera (a przynajmniej tak zakładam po obejrzeniu zwiastuna). Zdolności Knighta bazują głównie na znajomości sztuk walki, więc zapewne pojawi się kwestia etyki związana z całą działalnością bohatera. Pozostaje pytanie, w jaki sposób Moon Knight wpasuje się w kinowe uniwersum Marvela. I czy w ogóle będzie do niego pasować.

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej