Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 stycznia 2022, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Unpacking

  1. Gatunek: niezależna gra eksperymentalna
  2. Producent: Witch Beam
  3. Platformy: PC Windows, Xbox One, Nintendo Switch

O czym jest Unpacking?

Unpacking wymyka się próbom zaszufladkowania do jakiegoś znanego gatunku gier. Jest jedną z tych nietuzinkowych małych produkcji niezależnych, którym udało się znaleźć unikatowy pomysł na siebie. Bo Unpacking okazuje się dokładnie o tym, co sugeruje tytuł – grą o rozpakowywaniu! Wcielamy się tu w kobietę, która dość często się przeprowadza – naszym zadaniem jest rozpakować swoje rzeczy i urządzić się w nowym miejscu. Sami decydujemy, co i gdzie ustawić albo w jakiej pozycji – od ubrań i książek po magnesy na lodówce. Nieskomplikowana zabawa ma również ukryte dno, bo przy każdej przeprowadzce i za sprawą kolejnych rzeczy do przeniesienia dowiadujemy się czegoś nowego o przeszłości bohaterki – poznajemy ją coraz lepiej, mimo że w ogóle jej nie widzimy.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. niezwykle uspokajająca rozgrywka w duchu filozofii zen;
  2. ciekawy sposób narracji;
  3. śliczna pixelartowa grafika.
  1. Więcej o grze Unpacking
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,4%
W gry wysokobudżetowe
25,6%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie

Brak czasu, brak premier, brak podzespołów. Sporo rzeczy nam brakuje w tym growym światku, a więc czasem, w celu wypełnienia tejże pustki, należy zdecydować się na podjęcie nietypowych wyborów. Ja wybrałem Outer Wilds i wiecie, co? Niczego nie żałuję.

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)
Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)

Rok 2021 obfitował w produkcje, z którymi można było spędzić naprawdę dużo czasu – nawet ponad 200 godzin! To odwrócenie trendu z ostatnich lat. I dowód na to, że wciąż opłaca się robić duuuże gry.