Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 6 stycznia 2022, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Nawet jeśli nie mieliśmy okazji zagrać we wszystkie najlepsze produkcje minionego roku, ich listę znamy praktycznie na pamięć. Informacje i opinie zarówno o wysokobudżetowych pozycjach, takich jak chociażby Resident Evil Village, Forza Horizon 5, Ratchet & Clank: Rift Apart, jak i o „indykach” pokroju Valheima czy Loop Hero pojawiały się często i wszędzie w growych mediach. To wszystko przykłady tytułów, które dzięki różnym zabiegom przebiły się na pierwsze strony wiadomości; dzieł, o których gracze chcieli dyskutować, które zauważyli wśród całej masy nowych gier, jakie co roku trafiają do cyfrowych sklepów.

Niektóre produkcje nie miały jednak takiego szczęścia – i to często niezasłużenie, bo z uwagi na takie czy inne aspekty są to naprawdę dobre gry. Przedstawiamy Wam zatem nasze zestawienie dziesięciu przegapionych tytułów 2021! Alternatywną listę pozycji wartych uwagi i zapamiętania, które wypadałoby sprawdzić w wolnej chwili.

The Artful Escape

  1. Gatunek: platformówka muzyczna
  2. Producent: Beethoven and Dinosaur
  3. Platformy: PC Windows, Xbox Series X/S, Xbox One

O czym jest The Artful Escape?

Jak wiele niezależnych gier przygodowych The Artful Escape kładzie nacisk na specyficzny styl artystyczny. W tym przypadku autorzy inspirowali się teledyskami z lat 70. i 80. takich gwiazd jak np. David Bowie. A sama gra jest pomysłową mieszanką przygodówki i platformówki. Z tej pierwszej zaczerpnięto system dialogów, a omijanie przeszkód i pułapek oraz poruszanie się w dwóch wymiarach to już elementy gier platformowych.

Co więcej, dodano do tego mechanikę komponowania utworów muzycznych i używania ich do odblokowywania przejść czy omijania przeciwników. The Artful Escape opowiada bowiem o młodym muzyku – Francisie Vendettim – i jego próbach odnalezienia własnej, unikalnej tożsamości artystycznej podczas przemierzania psychodelicznych krain z teledysków.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. unikalny setting oraz styl artystyczny;
  2. równie unikalne połączenie mechanik rozgrywki tworzących razem swój własny gatunek;
  3. wciągająca, oryginalna fabuła o poznawaniu samego siebie.
  1. Więcej o grze The Artful Escape
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,5%
W gry wysokobudżetowe
25,5%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)
Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)

Rok 2021 obfitował w produkcje, z którymi można było spędzić naprawdę dużo czasu – nawet ponad 200 godzin! To odwrócenie trendu z ostatnich lat. I dowód na to, że wciąż opłaca się robić duuuże gry.

Najgorsze gry 2021 roku - eLista w edycji bardzo niedefinitywnej
Najgorsze gry 2021 roku - eLista w edycji bardzo niedefinitywnej

Ceremonię wręczania nagród za najlepsze gry roku mamy już za sobą. A co z najgorszymi? Skoro nie ma jeszcze odpowiednika Złotych Malin dla gier, pomocą niech będzie nasza lista najbardziej rozczarowujących produkcji mijającego roku.