Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Freeza

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, dwukrotnie.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z, Dragon Ball Super

Przebiegły kosmita, z którym Goku spotyka się pierwszy raz na Namek, przez wielu fanów (w tym również niżej podpisanego) jest uważany za najważniejszego złoczyńcę całej serii. I trudno się dziwić. Walka z nim ciągnęła się bowiem w nieskończoność, a szala zwycięstwa wielokrotnie przechylała się to na stronę drużyny Z, to na stronę imperatora.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak wówczas, gdy Freeza zabił Kuririna. Rozwścieczyło to Goku tak bardzo, że pierwszy raz osiągnął formę Super Saiyanina. Od tamtej chwili Freeza był już skazany na porażkę. Mimo to jeszcze przez dobrych kilka chwil próbował przeciwstawić się potężnemu przeciwnikowi.

Freeza powracał kilkakrotnie. Najpierw w Dragon Ballu Z (okazało się bowiem, że Goku nie udało się go zabić, a co więcej, kosmity nie unicestwił nawet wybuch planety), gdzie posiekał go Future Trunks, a potem w Dragon Ballu Super. Tam już imperator nie próbował lekceważyć mocy Saiyan. Przygotowywał się do walki długie miesiące, osiągając formę Złotego Freezy. Mimo to uległ potędze żądnego zemsty Vegety, jedynie dzięki podstępowi unicestwiając go razem ze sobą i całą Ziemią. Sytuację uratował wówczas Whis. Cofając czas, anioł pozwolił powtórzyć ostatnie sekundy bitwy. Tym razem Freezę zabił Goku.

Zostało jeszcze 44% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Marek Jura