Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Hogwarts Legacy

Producent: Avalanche Software

Klimat: Harry Potter, ale wiek wcześniej

Data premiery: 2022

Growe adaptacje Harry’ego Pottera były w wielu przypadkach tworami naprawdę udanymi. Może nie wnoszącymi do całej historii wiele świeżości, ale za to doskonale oddającymi klimat znany z książek i filmów. Tak stało się w przypadku takich tytułów jak: LEGO Harry Potter: Lata 57, Harry Potter i Komnata Tajemnic czy LEGO Harry Potter: Lata 14. Czy ta sztuka może udać się również twórcom Hogwarts Legacy?

Wiele wskazuje na to, że tak. Szczególnie zważywszy na fakt, że tym razem pole do popisu dla scenarzystów będzie znacznie większe. W końcu akcja gry to XIX wiek, o którym Rowling do tej pory nie wspominała za wiele. Zaserwowana przez Avalanche Software opowieść może więc pozytywnie zaskoczyć widzów nowymi postaciami i ich historiami.

Niewątpliwym atutem gry ma być też otwarty świat. Przemierzając Hogwart i jego najbliższe okolice, gracz będzie rozwijać swojego czarodzieja lub czarodziejkę tak, jak chce, skupiając się na jednej z dziedzin magii lub tworząc maga uniwersalnego. Wcale nie jest też powiedziane, że protagonistka lub protagonista musi być postacią krystalicznie czystą – na swojej drodze spotkamy również siły zła. A to, czy im ulegniemy, czy nie, zależeć będzie wyłącznie od nas samych.

TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier RPG lubisz najbardziej?

Action-RPG
45%
Klasyczne, takie jak za dawnych czasów
28,3%
Taktyczne RPG
7,6%
RPG w stylu Dark Souls
6,2%
Hack'n'slashe
4,5%
jRPG
4,3%
MMORPG
2%
Roguelike'i
1,1%
Inne
0,9%
Zobacz inne ankiety
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Diablo Immortal

Diablo Immortal

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?