Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Diablo Immortal

Producent: NetEase / Blizzard Entertainment

Klimat: Diaaablo

Data premiery: 2022

Skoro Diablo udało się podbić rynek pecetowy i konsolowy, dlaczego to samo nie mogłoby stać się z mobilnym? Niewielki ekran wcale nie musi być przeszkodą w pokazaniu nieznanego dotychczas wycinka historii tego uniwersum. Akcja gry będzie mieć miejsce w okresie pomiędzy opowieścią z Diablo II: Lord of Destruction a Diablo III. Głównym złoczyńcą prawdopodobnie okaże się jeden z pozostałych przy życiu po wydarzeniach z „dwójki” – mianowicie Skarn.

Demon ten zapewne zrobi to, czego po demonie spodziewać się można – zbierze resztki armii samego Diablo i spróbuje skompletować odłamki Kamieni Świata. I przyzwać jeszcze bardziej przerażające plugastwa. Fabuła nie zapowiada się więc nazbyt oryginalnie, ale już estetyka tej produkcji widoczna w materiałach promocyjnych naprawdę może się podobać.

Mechanika walki i poruszania się została oczywiście dopasowana do możliwości ekranu dotykowego. Twórcy poszli jednak o krok dalej i postarali się zrobić z tego sposobu sterowania zaletę, czyniąc rozgrywkę bardziej intuicyjną. Do wyboru będziemy mieli sześć klas postaci, kilka ataków specjalnych i dużo broni, a przemierzymy różne zakątki Sanktuarium. Największą popularnością cieszyć się jednak będzie zapewne tryb gry kooperacyjnej.

TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier RPG lubisz najbardziej?

Action-RPG
45%
Klasyczne, takie jak za dawnych czasów
28,3%
Taktyczne RPG
7,6%
RPG w stylu Dark Souls
6,2%
Hack'n'slashe
4,5%
jRPG
4,3%
MMORPG
2%
Roguelike'i
1,1%
Inne
0,9%
Zobacz inne ankiety
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Diablo Immortal

Diablo Immortal

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?