Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Pokemon Legends: Arceus

Producent: Game Freak

Klimat: „Pokemony” (ale trochę zeldowe)

Data premiery: 28 stycznia 2022

„Pokemony” podbiły rynek po raz pierwszy już dawno temu. I kiedy wydawało się, że nic świeżego w tej franczyzie pojawić się już nie może, miliony ludzi na całym świecie uzależniły się od mobilnego Pokemon GO. Jeśli sądzicie, że tym razem to już naprawdę koniec innowacji tej marki, to jesteście w błędzie. Już niedługo w tym uniwersum pojawi się bowiem niezwykle ciekawe RPG.

Gra to swego rodzaju prequel – wydarzenia, na które można będzie w trakcie rozgrywki wpływać, miały bowiem miejsce na długo przed spotkaniem Asha i Pikachu. Zadaniem protagonisty ma być między innymi przygotowanie pierwszego Pokedexu dla całego regionu.

Pokemon Legends: Arceus ukaże się na Switchu, więc trudno tu oczekiwać graficznych fajerwerków. Mimo to w każdym z dotychczas opublikowanych materiałów promocyjnych gra zachowuje własny styl, przywodzący trochę na myśl The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Rozgrywka jednak polegać będzie na zupełnie czymś innym – łapaniu pokemonów, staczaniu bitew i próbach odkrycia zagadki tytułowego pokemona Arceusa.

TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier RPG lubisz najbardziej?

Action-RPG
45%
Klasyczne, takie jak za dawnych czasów
28,3%
Taktyczne RPG
7,6%
RPG w stylu Dark Souls
6,2%
Hack'n'slashe
4,5%
jRPG
4,3%
MMORPG
2%
Roguelike'i
1,1%
Inne
0,9%
Zobacz inne ankiety
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Diablo Immortal

Diablo Immortal

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?