Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Lords of the Fallen 2

Producent: Hexworks / Defiant Studios

Klimat: mroczne fantasy typu soulslike

Data premiery: 2022

Pierwsza część Lords of the Fallen podbiła serca fanów mrocznych RPG. I to nie tylko tych, którzy w nieskończoność potrafi katować się Soulsami. Świetna oprawa graficzna i nastrojowa muzyka nawet dziś, po siedmiu latach od premiery, pozwalają nie poddawać się po trzeciej, piątej i dziesiątej porażce. Niesamowicie wysoki poziom trudności rekompensuje satysfakcjonujący sposób rozwoju postaci.

W produkcji gry uczestniczył między innymi Tomasz Gop, jeden z twórców Wiedźmina. Lords of the Fallen to efekt końcowy współpracy polskiego CI Games i niemieckiego Deck13 Interactive. „Dwójka” miała być tworzona przez specjalistów z Hexworks (niedawno powstały oddział CI Games) i amerykańskich programistów z Defiant Studios, choć ostatecznie zrezygnowano ze współpracy z tymi drugimi.

Lords of the Fallen 2 powinno wyeliminować błędy poprzednika, czyli między innymi brak klasy maga z prawdziwego zdarzenia, liczne techniczne niedoróbki czy zbyt krótki wątek główny. Czy to się uda? Na pewno dostaniemy nową, ulepszoną mechanikę walki, udoskonaloną oprawę graficzną i nieco niższy poziom trudności – na tyle, by zachęcić do tego tytułu również trochę mniej wytrwałych graczy.

TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier RPG lubisz najbardziej?

Action-RPG
45%
Klasyczne, takie jak za dawnych czasów
28,3%
Taktyczne RPG
7,6%
RPG w stylu Dark Souls
6,2%
Hack'n'slashe
4,5%
jRPG
4,3%
MMORPG
2%
Roguelike'i
1,1%
Inne
0,9%
Zobacz inne ankiety
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Diablo Immortal

Diablo Immortal

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?