Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 czerwca 2005, 10:25

autor: Malwina "Mal" Kalinowska

Dzień gier dla dziecka

Dzieciaki, jak wszyscy gracze, oczekują od gier przede wszystkim rozrywki. Chcą też, żeby gry fajnie wyglądały. My, dorośli, życzymy sobie, aby produkty trafiające przed oczy naszych milusińskich miały ponadto walory edukacyjne...

Dzieciaki, jak wszyscy gracze, oczekują od gier przede wszystkim rozrywki. Chcą też, żeby gry fajnie wyglądały. My, dorośli, życzymy sobie, aby produkty trafiające przed oczy naszych milusińskich miały ponadto walory edukacyjne, by rozwijały spostrzegawczość i inne cenne umiejętności, a poza tym, by były to gry w miarę możności pozbawione przemocy. Gdzie można szukać najlepszych tytułów dla dzieci?

Przede wszystkim w CD Projekcie. Największy dystrybutor gier na nasz rynek ma bezsprzecznie najszerszą ofertę dla najmłodszych. Co miesiąc wychodzą nowe tytuły. Z okazji Dnia Dziecka proponuje pięć nowych produktów. Omówię je teraz pokrótce, by było wiadomo, co na rynku piszczy.

Zacznę od serii Barbie, jako kierowanej do najmniejszych dzieci. Barbie z Jeziora Łabędziego to zestaw układanek połączonych baśniową fabułą. Przedszkolak dopasowuje do siebie elementy według kolorów i kształtów oraz szuka przedmiotów ukrytych w bardzo kolorowej scenerii. Poziom trudności jest akurat taki, by trzeba było nieco się wysilić.

Podobną grą jest Barbie – przygody Syrenki. Niezbyt dynamiczna akcja poprzedniej części rozgrywała się w lesie, a w tej gracz przenosi się w morskie głębiny pełne barwnych istot pływających. Tu można jednak spotkać rybkę, która opowiada dowcipy, co jakby nieco łagodzi trochę zbyt duży natłok elementów rozwijających. Oczywiście, że dobrze jest bawić i uczyć jednocześnie, ale warto zachować jakieś proporcje!