Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 lutego 2021, 18:19

autor: Froozyy

Nie tylko Wiedźmin 3 - najciekawsze słowiańskie gry

Lubimy polskie gry - lubimy też gry, które osadzone są w znanych nam realiach. Dlatego dziś postanowiliśmy przyjrzeć się słowińskim produkcjom. A co przez nie rozumiemy - zobaczycie w tekście!

ATOM RPG

Zwróćcie uwagę na tę mozaikę charakterystyczną dla bloku wschodniego. - Nie tylko Wiedźmin 3 - najciekawsze słowiańskie gry - dokument - 2021-02-21
Zwróćcie uwagę na tę mozaikę charakterystyczną dla bloku wschodniego.

ATOM to klasyczne turowe RPG, w którym gracze wcielają się w jednego z ostatnich ocalałych na Ziemi zniszczonej w wyniku wojny jądrowej między Związkiem Radzieckim a blokiem zachodnim, która miała miejsce w 1986 roku. Bohater stara się odnaleźć swoje miejsce w zrujnowanym świecie, a przy okazji próbuje zaradzić spiskowi mogącemu doprowadzić do zniszczenia resztek ludzkości.

Zabawa wygląda tu tak jak w większości standardowych RPG – eksplorujemy świat, wykonujemy rozmaite zadania, rozwijamy swojego bohatera i po prostu staramy się przeżyć w pełnym niebezpieczeństw miejscu. Kreator postaci pozwala szczegółowo stworzyć naszego protagonistę, a wybierane statystyki mają wpływ m.in. na dostęp do oryginalnych dialogów czy alternatywnych zakończeń zadań. Wschodnie klimaty, podobnie jak w przypadku poprzednich postapokaliptycznych produkcji w tym zestawieniu, wynikają tutaj z faktu, że trafiamy do zniszczonego przez wojnę nuklearną słowiańskiego kraju, w którym nie brakuje sowieckich pozostałości przypominających o jego dawnej świetności.

  1. Więcej o grze ATOM RPG

Paweł Froozyy Woźniak

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej sięgasz po grę, jeśli ma polskie akcenty?

Tak, lubię swojski klimat.
65,1%
Nie, jest mi to obojętne.
34,9%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Hellish Quart

Hellish Quart

Metro Exodus

Metro Exodus

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov

ATOM RPG

ATOM RPG

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Polanie

Polanie

14 gier, które zrobiono tylko dla Polaków – i nie zna ich nikt inny
14 gier, które zrobiono tylko dla Polaków – i nie zna ich nikt inny

Zanim rynek gier się całkowicie zglobalizował, regularnie otrzymywaliśmy niskobudżetowe, hermetyczne tytuły skrojone ewidentnie pod rodzimy rynek, w których spotykaliśmy postacie z polskiej popkultury albo zwiedzaliśmy typowo polskie miejscówki.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.