Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 9 listopada 2020, 12:15

Recenzja Xbox Series S - konsola dla ludzi, którzy nie interesują się grami

Microsoft wypuszcza właśnie dwie nowe konsole – Xbox Series X i Xbox Series S. Ten drugi kosztuje zaledwie 1350 złotych, mniej niż Xbox One X. Jak działa ten sprzęt, dla kogo go zrobiono, czym zachwyca? Wydaje mi się, że znam odpowiedzi na te pytania

Pierwsze, co po prostu muszę napisać. Wciąż nie możemy być pewni, jak Xbox Series S będzie radził sobie z grami nowej generacji, bo tych zwyczajnie nie ma. Najbardziej wymagającą produkcją, jaką przetestowałem, był Assassin’s Creed: Valhalla. Owszem, to ładna gra i na Xboksie Series S wygląda naprawdę dobrze. Zobaczcie sami.

Ujmijmy to w ten sposób: jakość grafiki raczej nikogo nie zachwyci, nie czuć wielkiego next-genowego WOW, ale nie sposób czuć się rozczarowanym tym, co Series S wyciąga z nowej gry Ubisoftu. Obraz jest ładniejszy niż na PC na wysokich. Nie czułem przy tym żadnych cięć, spadków płynności, czy „przywieszek”.

W czasie testów grałem też Forzę Motorsport 7, Ace Combat 7, Vermintide’a 2, Sea of Thieves, Yakuzę Zero, a także w parę „skromniejszych” tytułów, takich jak Dead Cells i Ori and the Will of the Wisps. No i jeszcze w Fight Nighta z Xboksa 360. Żadna z tych gier nie miała najmniejszego problemu na tańszym Xboksie. Forza wyglądała przy tym przynajmniej fenomenalnie i działała w 60 klatkach na sekundę (tak samo zresztą jak Ace Combat 7). To piękna gra, zwłaszcza jak na torze pada deszcz. Czy jednak wyglądała lepiej niż na Xboksie One X? Raczej nie, a jeśli były jakieś różnice, to zobaczyłbym je dopiero gdybym ustawił obok siebie dwie konsole i dwa identyczne wyświetlacze.

Pamiętacie premierę Xboksa One i PlayStation 4? Wtedy kupowało się konsolę i można sobie było pograć w parę gier na krzyż. Teraz co prawda trudno znaleźć w bibliotece dostępnych tytułów jakieś prawdziwe next-geny, za to wystarczy kupić Game Passa i po prostu zostajemy zalani masą towaru. A jeśli przejrzymy sklep, to okazuje się, że wybór jest ogromny. To może nie Steam, ale jest w co grać. Pod tym względem przejście na nowy sprzęt jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Można tu poczuć się jak w domu, z miejsca odpalając ulubione tytuły.

TWOIM ZDANIEM

Co wolisz - Xbox Series S czy Xbox Series X?

Xbox Series X
69,4%
Xbox Series S
30,6%
Zobacz inne ankiety
Czy Xbox Series S to najtańszy sposób na granie w najnowsze gry? Sprawdzamy
Czy Xbox Series S to najtańszy sposób na granie w najnowsze gry? Sprawdzamy

Xbox Series S to najtańsza konsola nowej generacji na rynku. Za niecałe 1400 złotych oferuje możliwość grania w wymagające gry. Ale czy na pewno? W tym tekście zobaczycie, jak mniejszy brat Xboksa Series X radzi sobie z najpopularniejszymi tytułami.

Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra

Oczekiwanie dobiegło końca i oto w tych trudnych czasach doczekaliśmy się – nadchodzi premiera PS5. Czy to prawdziwy next-gen? Czy jest wart swojej ceny? Wszystkie odpowiedzi znajdą się w tym tekście. Oto nasza recenzja PlayStation 5.

Recenzja Xbox Series X - Microsoft odrobił lekcje
Recenzja Xbox Series X - Microsoft odrobił lekcje

Za kilka dni w na rynku zadebiutuje konsola Xbox Series X. Przetestowaliśmy ją gruntownie i jesteśmy gotowi do wydania wyroku. Czy nowy sprzęt Microsoftu jest wart uwagi oraz zakupu?