Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 10 października 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Znany aktor? Chyba znany gracz! Oto celebryci, którzy za dużo grają w gry

Przecież to nie tak, że tylko my – zwykła klasa średnia – pocinamy dniami i nocami w gry wideo. Robią to też ludzie kina, muzycy, sportowcy, krótko mówiąc – celebryci. A kto z nich spędza najwięcej czasu przed komputerem? Cóż, mamy paru kandydatów.

Chyba trochę zapominamy o tym, że gaming to nie tylko najpopularniejsza forma spędzania wolnego czasu przez wielu młodych ludzi, ale także pełnoprawne hobby, którym jarać może się absolutnie każdy. Bez wyjątku. I to niezależnie od tego, czy pracuje na budowie, wykłada na uniwersytecie, czy też występuje przed kamerą.

No właśnie, zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, który z Waszych popkulturowych idoli pasjonuje się grami wideo? Bo kto wie, czy nie rozegraliście partyjki w Counter Strike’a albo Fortnite’a ze swoim ulubionym piosenkarzem ukrywającym się pod nic nikomu niemówiącą nazwą użytkownika.

Postanowiliśmy więc sprawdzić dla Was zainteresowania niektórych celebrytów i ustalić, którzy z nich są fanami gamingu. Znajdziecie tu prawdziwych koneserów ekscytujących się tytułami indie, a także typowych hardcore’ów spędzających setki godzin na serwerach sławnych produkcji wieloosobowych. I obiecujemy, że nie skupimy się jedynie na Henrym Cavillu. Choć wielkim grzechem byłoby całkowite pominięcie tej persony.

Henry Cavill – gwiazda Wiedźmina

  1. Zawód: aktor
  2. Najważniejsze filmy i seriale: Wiedźmin, Człowiek ze stali, Mission: Impossible – Fallout
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix, Chili, iTunes Store, Rakuten
  4. Ulubione gry: Total War: Warhammer 2, Wiedźmin 3: Dziki Gon

O Henrym wspominałem dosłownie przed chwilą, a więc miejmy go już sobą. Nie żebym go nie lubił czy coś, bo to naprawdę świetny facet, a przy okazji najbardziej umięśniony nerd, jakiego znam. Po prostu wszyscy dobrze wiemy, kim jest, jak doskonale radzi sobie na ekranie i co robi poza pracą. Trąbi o tym cały internet. A jeżeli jakimś cudem to nazwisko Wam umknęło, zapraszam serdecznie do przeczytania mojego tekstu o tym aktorze. Znajdziecie go tutaj.

Cavill wirtualnej rozrywce oddaje się bardzo często, a wszystko po to, żeby się zrelaksować i uciec od świateł reflektorów. Gwiazdor nie przepada za typowymi wyjściami na miasto, ale nie dlatego, że jakoś specjalnie go nudzą. Po prostu cały czas jest obserwowany przez ludzi wokół i nie do końca czuje się komfortowo ze swoją popularnością w przestrzeni publicznej. A gry wideo? To indywidualne doświadczenie pozwalające przeżyć nawet kilkudziesięciogodzinną przygodę w innym świecie. Dlatego Henry tak bardzo je uwielbia.

Oczywiście grał w trzeciego „Wieśka”, dzięki czemu w ogóle stał się fanem prozy Sapkowskiego oraz gwiazdą netflixowej adaptacji tej znanej sagi. Zasłynął też jako fan World of Warcraft. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jego ulubiona seria to zupełnie inny gatunek, choć nieco podobne klimaty (bo także fantasy). Mowa o Warhammerze, a zwłaszcza o grze Total War: Warhammer 2. Cavill ukończył tę strategię sześciokrotnie, za każdym razem zmieniając rasę. A teraz zastanówcie się, którym grom poświęciliście tyle czasu, ile Henry owemu RTS-owi.

TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się Geralt w wykonaniu Henry'ego Cavilla?

Tak
90,3%
Nie
9,7%
Zobacz inne ankiety
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.

Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry
Lewandowski, Mila Kunis i Neymar – sławni ludzie, którzy grają w gry

Czytacie plotkarskie portale? Ja nie. Ale na potrzeby tego artykułu poczytałem je. Doceńcie poświęcenie, ponieważ z miliarda skandali, zdrad i krzywdzących plotek, którymi karmi się internet, wyłowiłem te gwiazdy, które grają w gry.