filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 8 marca 2020, 09:08

autor: Marek Jura

Najlepsze horrory na Netflixie – filmy grozy dostępne w 2020 roku

Netflix wie jak straszyć. Debiutujące w 2020 roku „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Ciche miejsce 2” i „Niewidzialny człowiek” pozbawią nas spokojnego snu na wiele nocy. Zanim jednak zapuścimy się w nowe rejony grozy, warto odświeżyć klasykę.

Nie każdy z horrorów na tej liście jest idealny – niektóre mogą przekonać do siebie tylko na jednej płaszczyźnie, w innych genialność miesza się z przeciętnością. Każdy ma jednak w sobie to coś, co sprawia, że wolimy przełożyć nocną wycieczkę do łazienki na rano, nie patrzeć w kierunku bluzy ze Scooby-Doo niebezpiecznie nabierającej ludzkich kształtów i profilaktycznie nie wchodzić do domu koleżanki wybudowanego na indiańskim cmentarzu. Wszystkie z nich warto też po prostu znać, choćby po to, by móc podyskutować/potrollować/pośmieszkować (niewłaściwe skreślić) na forach poświęconych klasyce grozy. Jesteście pewni, że czujecie się bezpiecznie i na złą stronę nie sprowadził Was żaden demon? No to jedziemy!

Najlepsze horrory | Netflix 2020. Które warto obejrzeć?

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Lubisz się bać?

Jeśli przed upływem tygodnia mogę zasnąć przy zgaszonym świetle, to horror jest słaby.
41,6%
Nie, wolę mroczny klimat, który jednak nie straszy.
58,4%
Zobacz inne ankiety