futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 7 lutego 2020, 09:00

autor: Krzysztof Grzegorowski

Nie znasz się na sprzęcie? Te 10 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę

Wejście w świat technologii nie należy do najłatwiejszych. Istnieje mnóstwo sprzętów i zależności, które musisz sobie przyswoić, jeśli chcesz nadążać za ludźmi „siedzącymi” w temacie. Te dziesięć porad pomoże Ci zabłysnąć w ich towarzystwie.

Spis treści

Nie ma czegoś takiego jak laptop gamingowy

Jeżeli myślicie, że wewnątrz frakcji PCMR (skrót od PC Master Race – warto go zapamiętać i używać w trakcie rozmów! Daje +5 do charyzmy) nie ma żadnych podziałów, to jesteście w błędzie. Pamiętacie wszystkie wymienione w poprzednim punkcie czynniki, pozwalające cieszyć się grą? Da Wam je tylko porządna stacjonarka! Laptop dla gracza? Fajna zabawka, ale za droga, a poza tym ma kiepski stosunek ceny do osiągów. Więc nie warto. I trzeba pamiętać jeszcze, że na pewno chłodzenie będzie za słabe i połowy mocy podzespołów nie wykorzystamy, bo throttling (obniżenie taktowania podzespołu wskutek jego przegrzania) zepsuje nam zabawę.

Poza tym, laptopy mają małe ekrany (wiadomo, że granie na czymś mniejszym niż 27 cali to mordęga), nie da się ich rozbudować i po dwóch latach nie nadają się do niczego. Oczywiście wypowiadając te wszystkie prawidła nawet nie próbuj się zająknąć, a już totalną porażką, mogącą finalnie doprowadzić do wyrugowania z towarzystwa, będzie zastanawianie się, czy na pewno tak jest…

Laptop? Proszę Was, przecież do grania potrzeba 3 monitorów, a obudowa powinna mieć wielkość stodoły! - Nie znasz się na sprzęcie? Te 10 porad sprawi, że wyjdziesz na znawcę - dokument - 2020-02-06
Laptop? Proszę Was, przecież do grania potrzeba 3 monitorów, a obudowa powinna mieć wielkość stodoły!

Prawdziwy gracz nie tylko gra WYŁĄCZNIE na komputerze stacjonarnym, ale też raczej unika tzw. gotowców, czyli zestawów PC, przygotowywanych i złożonych przez sklepy. Sam pieczołowicie spędza całe godziny na precyzyjnym doborze podzespołów (pamiętacie, że codziennie przegląda newsy i recenzje?) – od procesora i płyty głównej począwszy, poprzez kartę graficzną, pamięć RAM i dyski, a kończąc na zasilaczu i obudowie. Mało tego – on się nie myli w doborze komponentów – wszystko ze sobą współgra, wykorzystując maksimum potencjału każdego z podzespołów. Jednak sama „stacjonarka” to nie wszystko, gdyż trzeba dobrać odpowiedniej wielkości monitor (nad rozdzielczością się nie zastanawia, bo jest tylko jedna słuszna). A rozmiar? Nie ma czegoś takiego jak za duży monitor – są tylko za małe biurka.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie