Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 18 października 2019, 14:03

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Red Dead Online. Wszystko o Red Dead Redemption 2 - wymagania sprzętowe PC, cena, Steam

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze RDR 2. Za jej produkcję odpowiada Rockstar Games – autorzy nie tylko poprzednich odsłon cyklu Red Dead, lecz również bijącej rekordy popularności serii GTA.

Red Dead Online

W Red Dead Redemption II pojawił się rozbudowany tryb multiplayer. 27 listopada 2018 roku otwarta beta modułu zatytułowanego Red Dead Online została udostępniona posiadaczom edycji Ultimate, dzień później twórcy oddali ją również w ręce graczy, którzy zagrali w omawiany tytuł w dniu premiery, z kolei kolejnego dnia dostęp do niej otrzymali gracze, którzy uruchomili opisywaną produkcję w dniach 26-29 października. Dopiero 30 listopada Red Dead Online zostało udostępnione każdemu posiadaczowi Red Dead Redemption II.

Red Dead Online pozwala na zabawę trzydziestu dwóm graczom, którzy mogą się łączyć w ośmioosobowe zespoły (nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przemierzać Dziki Zachód w pojedynkę). W otwartym świecie na wirtualnych kowbojów czekają rozmaite zadania zlecane przez postacie znane z trybu fabularnego. Co ciekawe, podobnie jak w misjach dla samotników, w niektórych z nich dokonujemy wyborów wpływających na honor protagonisty. Ponadto w Red Dead Online pojawiają się rozmaite aktywności dodatkowe, jak polowania czy atakowanie obozów bandytów. Ich dopełnieniem są czasowe wydarzenia wzorowane na tych z GTA Online.

Red Dead Online zadebiutowało w formie otwartej bety. - Wszystko o Red Dead Redemption 2 - wymagania sprzętowe PC, cena, Steam - dokument - 2020-08-18
Red Dead Online zadebiutowało w formie otwartej bety.

Oprócz tego na sprawdzenie czeka tu pięć zróżnicowanych trybów gry. Podczas gdy Make it Count jest klasycznym battle royale, w Most Wanted gracze walczą między sobą, podnosząc swoją pozycję w rankingu (oraz swoją wartość, co czyni ich coraz atrakcyjniejszymi celami), Races to trzy rodzaje wyścigów konnych (z punktu A do punktu B, na specjalnych torach oraz otwarte). Listę zamyka klasyczny deathmatch (Team Shootout) i wariacja na jego temat (Name Your Weapon), w której korzystamy z łatwiejszych lub trudniejszych w użyciu broni (zabijanie przeciwników przy pomocy tych drugich zapewnia nam większą liczbę punktów).

Rozwój RDO w roku 2019

W styczniu 2019 roku do Red Dead Online trafił jeszcze jeden moduł, czyli Gun Rush. Mowa o następnym trybie opartym na zasadach battle royale, przeznaczonym dla trzydziestu dwóch graczy i dostępnym w dwóch wariantach – drużynowym oraz „każdy na każdego”. Jak sugeruje nazwa, w przeciwieństwie do Make it Count (gdzie mamy do dyspozycji noże i łuki) w trakcie zabawy korzystamy ze spluw. W lutym z kolei wprowadzono tak zwane dzienne wyzwania, polegające między innymi na sprzedaży przedmiotów u pasera, polowaniach, czyszczeniu kryjówek oraz zbieraniu ziół; w zamian gracze otrzymują nagrody w postaci punktów doświadczenia oraz złota. Poza tym udostępniono trzy nowe tryby Showdown, czyli Up in Smoke, Spoils of War oraz Plunder, gdzie zabawa polega na przechwytywaniu toreb z łupami i okradaniu innych graczy. Na sprawdzenie czeka także moduł Target Races (wyścigi, w których gracze mkną na swoich wierzchowcach, strzelając w pojawiające się cele) oraz zawody w łowieniu ryb (które wygrywa uczestnik mający na swoim koncie najwięcej zdobyczy).

To jeszcze nie koniec wsparcia, jakiego Red Dead Online doczekało się w lutym, bowiem autorzy pochylili się również nad kwestią agresywnych zachowań graczy. W wyżej wspomnianej łatce zmniejszono widoczność uczestników zabawy, wprowadzono system oznaczania agresywnych gangów i kowbojów, a także dodano rozejmy pozwalające na błyskawiczne łagodzenie sporów. Więcej na ten temat przeczytacie w naszej wiadomości.

W marcu Red Dead Online doczekało się dwóch kolejnych trybów gry. Pierwszym z nich są Łupy wojenne, gdzie maksymalnie szesnastu graczy podzielonych na dwie drużyny musi wykraść skarby z siedziby nieprzyjaciół, jednocześnie broniąc własnych kosztowności. Zwycięstwo przypada zespołowi, któremu uda się zgromadzić więcej zapasów. Drugi to Wyścigi z celami, w których dosiadając wierzchowca, mkniemy przed siebie, zaliczając kolejne punkty kontrolne poprzez strzelanie z łuku do znajdujących się na nich celów. Szanse na zwycięstwo zwiększają zarówno preparaty przywracające wytrzymałość konia, jak i coraz potężniejsze elementy arsenału; poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by utrudniać życie konkurentom, zrzucając ich z siodła. Ponadto posiadacze wersji na PlayStation 4 mogą przetestować (w ramach wczesnego dostępu) wariację na temat tego ostatniego, czyli Wyścigi nieliniowe z celami, gdzie punkty kontrolne rozmieszczono na otwartym terenie, a można je zaliczać w dowolnej kolejności.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2