Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 września 2019, 14:57

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

MMORPG to ulubiony gatunek gier wielu osób, co niektórym czytelnikom naszego portalu może wydawać się dziwne. W końcu jakim cudem potrafią kogoś bawić powtarzalne zadania, ciągły grind oraz uboga (w porównaniu z produkcjami single player) fabuła? Jak widać dla niektórych ważniejszy jest aspekt społecznościowy oraz możliwość rywalizacji z żywym przeciwnikiem.

Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Znajdziecie tutaj najciekawiej zapowiadające się projekty gier MMORPG, które powinny wyjść w 2020 lub 2021 roku. Weźcie jednak poprawkę na to, że premiery w tym gatunku lubią być wielokrotnie przesuwane, dlatego daty potencjalnych debiutów traktujcie jako orientacyjne. Może się bowiem okazać, że sporo z poniższych pozycji ujrzymy dopiero w roku 2022 lub nawet później.

Równocześnie większość z wymienionych produkcji dostępna jest przynajmniej w wersji alfa, co teoretycznie oznacza, że deweloperzy w pocie czoła pracują nad swoim projektem, któremu bliżej jest już niż dalej do wydania. Dla nas zaś to idealna okazja, aby przejrzeć potencjalne alternatywy dla World of Warcraft. Kto wie, może wśród poniższych tytułów znajdzie się taki, który wreszcie zagrozi pozycji króla MMORPG? Zapraszamy do lektury.

Poniższa lista zawiera najbardziej interesujące MMORPG, które jeszcze nie zostały wydane. Nie umieściliśmy na niej wszystkich tytułów, a do tego wiele z nich znajdziecie też w zestawieniu z poprzedniego roku. Wynika to głównie z faktu, że postawiliśmy na gry, które mają największą szansę ujrzeć światło dzienne – z wielu obiecujących projektów w minionych latach zrezygnowano, a o niektórych wręcz słuch zaginął. Dlatego – aby nie robić nikomu złudnych nadziei – wybraliśmy produkcje o największym prawdopodobieństwie trafienia na rynek.

Camelot Unchained

  1. Ile już czekamy: 6 lat
  2. Kiedy premiera: w połowie 2020 roku
  3. Co wyróżnia to MMORPG: wojna frakcji, nastawienie na PvP, realny wpływ wyników starć na mapę świata gry

Camelot Unchained to tytuł, który powinien przemówić do osób spragnionych rywalizacji pomiędzy graczami. Deweloperzy podają, że ich produkcja będzie opierać się na frakcyjnym PvP. Najprościej jest przyrównać tę grę do PlanetSide 2, tylko zamiast strzelać z karabinów tu będziemy władać średniowieczną bronią. Nie uświadczymy tutaj też zadań fabularnych. Trafimy natomiast do okrutnego świata, o którego losach zadecyduje frakcja, która wywalczyła sobie kontrolę.

Nie są to czcze słowa, bowiem Camelot Unchained całkowicie uzależni rozwój postaci od tego, jak dobrze nasze stronnictwo radzi sobie na polu bitwy. Trzeba będzie brać udział w natarciach oraz przejmować nowe tereny, by mieć dostęp do surowców. Te z kolei pozwolą stworzyć lepszy ekwipunek oraz opracować nowe technologie. Wojna w końcu jest idealnym paliwem dla tego typu odkryć.

Warto zaznaczyć, że deweloperzy tak planują zbalansować rozgrywkę, aby o wyniku starć nie decydowała liczebność wojska, tylko jego jakość. I nie chodzi tutaj o lepszy ekwipunek, a o graczy dobrze wykorzystujących ukształtowanie terenu, swoje umiejętności oraz przeprowadzających taktyczne działania. W Camelot Unchained jednostka będzie mieć istotne znaczenie dla przebiegu bitwy.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy płacisz obecnie abonament w jakiejś grze MMO?

Nie, nigdy nie płaciłem.
57,3%
Nie, ale kiedyś zdarzało mi się płacić.
27,3%
Tak.
15,4%
Zobacz inne ankiety
New World

New World

Temtem

Temtem

Dual Universe

Dual Universe

Elyon

Elyon

Camelot Unchained

Camelot Unchained

Last Oasis

Last Oasis

Chronicles of Elyria

Chronicles of Elyria

Crowfall

Crowfall

Pantheon: Rise of the Fallen

Pantheon: Rise of the Fallen

City of Titans

City of Titans

9 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2021 roku lub później
9 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2021 roku lub później

Rok 2020 nie był zbyt owocny dla tego gatunku, ale być może przyszłe miesiące okażą się o wiele bardziej udane. W końcu nie można przesuwać premier w nieskończoność, prawda?

Najpiękniejsze martwe światy – 10 gier MMO, które umarły
Najpiękniejsze martwe światy – 10 gier MMO, które umarły

Są takie produkcje do których człowiek sięga pamięcią i ciepło je wspomina, a w które już niestety nie zagra. Dzisiaj przyglądamy się takim martwym pięknym światom, które być może warto byłoby wskrzesić… A z drugiej strony przypominamy, dlaczego odeszły.

5 rzeczy, którymi dawno temu urzekł nas Lineage 2
5 rzeczy, którymi dawno temu urzekł nas Lineage 2

Klasyczne MMORPG od NCsoft świętuje w tym roku 16. urodziny. Pora zatem uruchomić wehikuł czasu i trochę powspominać. Swego czasu była to bowiem kultowa produkcja, która cieszyła się uznaniem również wśród Polaków.